Krowy tłuste krowy chude

Wydawnictwo: M
978-83-7595-393-0
nikita181

Krowy tłuste krowy chude to barwne i frapujące wspomnienia Marcina Wolskiego inkrustowane fragmentami pamiętników jego ojca. Autor opowiada o swoich korzeniach rodzinnych, dzieciństwie, studiach, początkach pracy w radiowej Trójce, ujawnia kulisy powstawania i realizacji popularnych programów radiowych i telewizyjnych takich jak 60 minut na godzinę czy Polskie zoo. Pojawiają się tu znane postaci, między innymi:Maria Czubaszek, Jacek Fedorowicz, Stefan Friedmann, Piotr Fronczewski, Jan Kaczmarek, Marian Kociniak, Jonasz Kofta, Adam Kreczmar, Jerzy Kryszak, Krzysztof Materna, Wojciech Młynarski, Jan Pietrzak, Tadeusz Ross, Jan Tadeusz Stanisławski, Magda Umer, Andrzej Zaorski....

źródło opisu: Wydawnictwo M, 2011

źródło okładki: http://www.ksiegarniakatolicka.pl/krowy-tluste-krowy-chude-p-1687.html

nikita181 | 2012-03-20
Przeczytana: 20 marca 2012

No cóż, jak na takiego znanego satyryka, twórcę najlepszych tekstów kabaretowych i mojej ulubionej Sześćdziesiątki, to książka jest dość ponura. Szkoda, że taki dobry pisarz zwrócił się w stronę polityki . Panie Marcinie, spodziewałam się dużo więcej, ale może dlatego , że pamiętam Pana twórczość ze starych, dobrych czasów radiowych.Dużo faktów, ciekawych historii i to jest na plus tej książki.

rodzynidas | 2016-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2016