Urszula Dudziak

Urodziła się w Straconce (obecnie dzielnica Bielska-Białej) i mieszkała tam do 4 roku życia. Potem przeniosła się z rodzicami do Gubina. Następnie mieszkała w Nowej Soli, a jeszcze później przeprowad... Urodziła się w Straconce (obecnie dzielnica Bielska-Białej) i mieszkała tam do 4 roku życia. Potem przeniosła się z rodzicami do Gubina. Następnie mieszkała w Nowej Soli, a jeszcze później przeprowadziła się wraz z rodzicami do Zielonej Góry. W dzieciństwie uczyła się gry na fortepianie. Jazzem zainteresowała się jeszcze podczas nauki w szkole średniej, do czego przyczyniło się słuchanie Elli Fitzgerald.
Współpracowała z kilkoma amatorskimi zespołami jazzowymi z Zielonej Góry, śpiewając w nich standardy jazzowe. Profesjonalny debiut piosenkarki nastąpił w 1958 roku, gdy została solistką zespołu Krzysztofa Komedy. Potem współpracowała też z orkiestrą Edwarda Czernego, a od 1964 r. do końca lat 80. - z Michałem Urbaniakiem, z którym - jako mężem - w 1973 wyjechała do Nowego Jorku i zamieszkała za granicą.
Do Polski przyjechała po wieloletnim pobycie za granicą w Do Polski przyjechała po wieloletnim pobycie za granicą w roku 1985. Wystąpiła wtedy w duecie z Bobbym McFerrinem na MFMJ Jazz Jamboree w Warszawie. Od tej pory pojawia się w Polsce często. Dużo koncertuje, występuje na festiwalach jazzowych, przyjmuje zaproszenia do programów telewizyjnych. Współpracuje też z Grażyną Auguścik, z którą koncertuje w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.

źródło opisu: Wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Transformacja i jej implikacje dla współczesnej rodziny
Transformacja i jej implikacje dla współczesnej rodziny
Urszula Dudziak, Regulska Agnieszka

0 (0 ocen i 0 opinii)
Transformacja i jej implikacje dla współczesnej rodziny
Publikacja jest monografia i stanowi heterogeniczny wymiar dyskusji w obrębie implikacji, jakie dla rodziny przyniosła transformacja. Badania, analizy i refleksje naukowe Autorów poszczególnych roz...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Wyśpiewam wam więcej
Wyśpiewam wam więcej
Urszula Dudziak

6,82 (17 ocen i 5 opinii)
Wyśpiewam wam więcej
Po znakomicie przyjętym książkowym debiucie Urszula Dudziak powraca z nową książką. "Wyśpiewam wam więcej" to porcja świetnych anegdot i inspirujących historii z życia fenomenaln...
czytelników: 72 | opinie: 5 | ocena: 6,82 (17 głosów)
Wyśpiewam wam wszystko
Wyśpiewam wam wszystko
Urszula Dudziak

6,58 (426 ocen i 73 opinii)
Wyśpiewam wam wszystko
KSIĄŻKA ze wspomnieniami Artystki. Niesamowite historie spisane dzięki pamiętnikom pisanym od wczesnych lat młodości. Opowieści przez które przetaczają się niezwykłe osobowości takie jak Jerzy Kosińsk...
czytelników: 705 | opinie: 73 | ocena: 6,58 (426 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

3
585
239
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (585)

Cytaty tego autora (2)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Patronaty tygodnia

Tym razem poniedziałkowa lista patronatów niemal całkowicie wypełniona jest nie tylko polskimi autorami, ale również wszystkimi możliwymi gatunkami. Koniecznie sprawdźcie, na jakie książki warto zapolować na zbliżających się krakowskich Targach Książki. 


więcej
Nowa książka Urszuli Dudziak już w księgarniach

Po znakomicie przyjętym literackim debiucie Urszula Dudziak powraca z nową książką. „Wyśpiewam wam więcej” to porcja świetnych anegdot i inspirujących historii z życia fenomenalnej artystki, charyzmatycznej osobowości, elektryzującej kobiety.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd