978-83-932619-1-8
religia
elle

„A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie” (Łk 21,16-19). Podczas odbywania swojej służby wojskowej Mohammed, młody iracki muzułmanin pochodzący z wielkiej szyickiej rodziny, z przerażeniem...

W klanie wykorzystuje się wszystkie możliwości, żeby odwrócić go od tej decyzji. Nic z tego. Po zastraszaniu i biciu przychodzi więzienie i tortury… Mohammed przeżywa długą drogę krzyżową, ale nie poddaje się. Przeciw niemu wypowiedziana jest fatwa. Jego bracia strzelają do niego pośrodku ulicy. Ciężko ranny, upada…

źródło opisu: www.gloria24.pl

źródło okładki: www.gloria.24.pl

Melania | 2012-10-10
Przeczytana: 10 października 2012

"- Twoja choroba nazywa się Chrystus i nie ma na to lekarstwa. Nigdy się z tego nie wyleczysz ..."

Te słowa słyszy Joseph z ust stryja, swojego ukochanego stryja, a za stryjem stoją jego bracia, patrzą na niego mając w oczach wrogość, broń wycelowana w jego pierś, czy tu przyjdzie mu zginąć, z rąk stryja i braci ... czy to cena za jego wolność, za jego miłość do Boga.

Mohammed al-Sayyid al-Moussawi urodzony w bogatej, wpływowej irackiej rodzinie. Naznaczony przez ojca na swojego następcę do prowadzenia rodziny - klanu. Tym swoistym naznaczeniem czuł się nadzwyczaj dobrze, mógł robić rzeczy na które jego bracia nie mogli sobie pozwolić, nie mówiąc już o siostrach które jak to kobiety w religii muzułmańskiej nie maja prawa głosu. W wieku 14 lat porzucił szkołę, bo uznał że jest mu niepotrzebna, chroniony przez ojca przed odbyciem służby wojskowej dla Saddama Husajna. Jednak nadeszły dni, kiedy to wojsko upomniało się o Mohammeda, wyruszył do koszar w Basra, licząc ze spędzi tam...

Stanisław Pawelski | 2013-11-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Podczas odbywania swojej służby wojskowej Mohammed, młody iracki muzułmanin pochodzący z wielkiej szyickiej rodziny, z przerażeniem odkrywa, że jego sąsiad z koszar jest chrześcijaninem. Pomiędzy dwoma mężczyznami zawiązuje się sprzeczna z logiką relacja. Mohammed wyjdzie z niej przemieniony. Powróciwszy do życia cywila, będzie miał tylko jedną myśl – nawrócić się na chrześcijaństwo. Czyste szaleństwo! Dla jego rodziców i krewnych to nie do pomyślenia. W islamie zmiana religii jest przestępstwem.

Joseph Fadelle mieszka ze swoją rodziną we Francji od roku 2001. Jest teraz obywatelem tego kraju."

Tyle wydawca. A ja, co mam do tego dopisać? Książkę czyta się szybko....

Sasanka15 | 2014-05-25

Bardzo polecam tę książkę.. Dodatkowo historia zdarzyła się naprawdę więc tym bardziej warto ją przeczytać. Strasznym jest to iż nadal w dzisiejszych czasach prześladowania religijne mają miejsce. Liczba osób, która cierpi z tego powodu jest niewyobrażalna.

Główny bohater nawrócił się a wraz z nim jego żona, przez to w swojej ojczyźnie nie mieli życia, ich własna rodzina wyparła się ich lecz oni nadal trwali przy Chrystusie. Wybrali miłość i przebaczenie zamiast brutalności i nienawiści za co ponieśli wysoką karę, karę jakiej się nie spodziewali. Przez pewien czas nie posiadali własnego domu, nie mogli ufać wszystkim, chcieli uciec lecz nawet to nie było tak proste jakby się mogło wydawać. Wszystko to znosili bo wierzyli, że w końcu przyjmą chrzest a następnie "Chleb Życia". To było ich głównym celem. I na tym opierali swoje nadzieje

Robert | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Autor/Bohater książki był strasznie naiwny - takie było moje pierwsze wrażenie. Jednak wrażenie to należy zweryfikować, gdyż jest to książka na podstawie własnych przeżyć Autora i w sumie nie za bardzo można mieć prawo do określania co jest naiwne a co nie z pozycji wygodnego fotela. Książkę należy traktować jako świadectwo konwersji z islamu na chrześcijaństwo. Jeśli ktoś lubi takie klimaty to jest całkiem niezła.

Konwalia | 2018-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2018

Ta książka jest dla mnie wielkim świadectwem wiary autora. Zostałam jego fanką - jak na razie jedyną. Polecam.

Izaabela | 2017-04-21

Czy i Ty, pozwalasz, aby Bóg działał w Twoim życiu? Przeczytaj i zastanów się nad odpowiedzią ;)

Elżbieta | 2015-06-21
Przeczytana: 16 czerwca 2015

Piękne świadectwo zawierzenia Jezusowi bez względy na cenę jaką musiał ponieść autor książki - muzułmanin nawrócony na chrześcijaństwo.

| 2013-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2013, Audiobook, Manhu
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Przepiękna historia. Mnie osobiście pobudza do refleksji nad moją własną wiarą.

Fiona | 2013-01-14
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Ta książka odmieniłam moje życie :)

Cava | 2012-10-22
Przeczytana: 22 października 2012

W książce podobało mi się ukazanie siły wiary człowieka i tego co jest w jej obronie w stanie przeżyć. Była dobra jednak do momentu, gdy w magiczny sposób zniknęła głównemu bohaterowi kula postrzałowa z ciała. Jakoś nie mogłam tego przełknąć, tych całych cudów, przez co ciężko mi uwierzyć, że książka ta jest na prawdziwych wydarzeniach. Kolejną rzeczą, która wydaje się być dla mnie(z góry przepraszam wszystkich moim sformułowaniem) religijną propagandą, bo bohater książki czytając Koran "tak naprawdę", aby zrozumieć jego treść, dopatruje się wielu złych przejawów wiary w islam - złe traktowanie kobiet, mordowanie innowierców, związki poligamiczne, ale jakoś nie widzi niczego złego w samej Biblii, gdzie jest tam niewiele mniej podobnych sytuacji.