Tajemnice Jana Pawła II

Okładka książki Tajemnice Jana Pawła II Antonio Socci
Okładka książki Tajemnice Jana Pawła II
Antonio Socci Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael biografia, autobiografia, pamiętnik
I segreti di Karol Wojtyła
Dom Wydawniczy Rafael
2009-01-01
2009-01-01
978-83-7569-139-9
Jolanta Kornecka-Kaczmarczyk
Jan Paweł II wywiad rozmowa

Spojrzenie na pontyfikat Jana Pawła II całkowicie odmienne od powszechnie znanego Polakom. Włoski dziennikarz pokazuje Karola Wojtyłę jako olbrzyma, który poprzez brak jakichkolwiek zahamowań traktuje wszystkich ludzi z wielkim szacunkiem, miłością (nieważne, czy chodzi o chorego na aids, żebraka czy innych ludzi zepchniętych na margines życia). Autor przytacza całe mnóstwo faktów, aby przekonać czytelnika do doniosłej roli Papieża w dziejach świata, a przede wszystkim Kościoła katolickiego. W czasie pandemii koronawirusa, przy ok. 20 tys. zarażanych dziennie w Polsce, masowych protestach ulicznych przeciw zaostrzeniu warunków dopuszczalności aborcji (w aspekcie eugenicznym),warto zastanowić się nad sprawami najważniejszymi dla każdego człowieka. Polecam lekturę wszystkim - niedowiarkom i wierzącym, laikom i agnostykom. Maciej Rayzacher jak zawsze wspiął się na wyżyny sztuki interpretacji.

Jestem pełen niepokoju o ziemski i wieczny los ludzi i narodów. - JP2

Książkę tę otrzymałam nieoczekiwanie w podarunku. Głęboko uduchowiona lektura z wątkiem mistycznym. Są tutaj teksty, które już znam, jak i zupełnie nowe, odkrywcze o JP2. A.Socci, znany apologeta KK, katolicki publicysta wiedzie czytelnika drogą śledztwa religijnego o wyjątkowym rysie z biografii Papieża( Karola Wojtyły),jakim są przeżycia mistyczne - intymna relacja z Bogiem w odniesieniu do całej ludzkości.
Czyta się dobrze, z zainteresowaniem i ciekawością. Wiele stron zaopatrzonych jest w obszerne przypisy objaśniające.
Pisarz przywołuje mistyków współczesnych naszemu Rodakowi ("Rodzaj ludzki żyje dzięki nielicznym: gdyby ich nie było, świat przestałby istnieć" -Pseudo-Rufin) na tle zatrważającej kondycji świata.
Cytuje pisarzy, autorów publikacji o JP2. Ten nadzwyczajny pontyfikat słowiańskiego Papieża rozwijał się w powiązaniu z Fatimą i Medjugorie będącego "nadzieją świata". Arcyciekawy jest w książce wywiad A.Socci - wiele wyjaśniający- z wizjonerką, Mirjaną.
W treść wpleciona jest subtelna, wzruszająca poezja JP2, która akcentuje jego szczególną,twórczą duchowość.
Myślę, że na tej pozycji z powodzeniem mogę zamknąć literacką wiedzę o JP2, analogiczną do tej Andrei Torniellego o tajemnicach świętości JP2 pt. "Santo subito".
Zdecydowanie polecam, przejmująca lektura zwłaszcza dla osób religijnych!

Jestem pełen niepokoju o ziemski i wieczny los ludzi i narodów. - JP2

Fantastyczna!
Jedna z lepszych książek jakie czytałam, intrygująca i bardzo wciągająca.

Fantastyczna!
Jedna z lepszych książek jakie czytałam, intrygująca i bardzo wciągająca.

Bardzo głęboka i niepokojąca jeśli chodzi o przeprowadzoną analizę możliwych katastrof. Bardzo dużo miejsca poświęcone Medjugorie. Jeśli ktoś szuka tutaj sensacji w stylu "Karol Wojtyła chciał być w młodości strażakiem" czy czegoś takiego to srogo się zawiedzie. Nie jest to nawet biografia, ale bardziej analiza mistycznych przeżyć JP2 oraz wydarzeń jakie miały miejsce podczas trwania jego pontyfikatu. Jeśli ktoś jest nieprzekonany do racji tam zawartych, to straci tylko czas. Całej reszcie polecam.

Książka realizuje jeden cel: zainteresować czytelnika zarówno do treści jak i tym co jest nieporuszone w pełni w książce. Czyli odpowiednio poprzez atmosferę tajemniczości i opisywania nieopisywalnego zachęca do tego by zapoznać się bliżej z postacią Jana Pawła II.

Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Daje do myślenia oraz rzuca nowe światło na sprawy o których zdało się, że już wszystko wiemy. Polecam.

Przeczytalam jakas 1/3 czesc ksiazki, potem przeslizgiwalam sie povprzypisach i faktach, a pod koniec zafrapowaly mnie rozdzialy o Medjugorje i Civitavecchia, bo przynajmniej jezeli chodzi o Medjugorje, mam dosyc mieszane uczucia i wynikajace z ksiazki jednoznaczne uznanie ( prywatnie) przez JP II objawien z Medjugorje wcale mi sprawy nie rozjasnily. Ksiazka stawia wiecej pytan niz daje odpowiedzi na nie. Oczywiscie, ze JPII mogl miec przezycia mistyczne, byl czlowiekiem gleboko wierzacym, wszystko na to wskazuje, ale on sam nigdy tego wyraznie nie stwierdzil, ludzie z jego otoczenia tez tylko przypuszczaja, podczas gdy np. Terese z Avila siostry musialy doslownie z ekstazy wytracic,aby wrocila do realnego swiata. Oczywiscie, ze zbieznosc dat roznych wydarzen ze swietami maryjnymi nie jest przypadkowa, jestem o tym przekonana. Faktami politycznymi nie interesuje sie az tak szczegolowo, bo - oprocz sily modlitwy i pojscia na wybory - nie mam wplywu na wielka polityke. A na koniec jeszcze straszenie koncem swiata. Wiem, ze nadejdzie. Nie wiemy, kiedy. Autor tez nie wie ;-) Dla zainteresowanych historia, polityka i teologia - polecam. Reszta czytelnikow, kierujaca sie raczej duchem niz historia, bedzie pewnie podobnie jak ja przytlamszona iloscia szczegolow, ktorych i tak nie sposob zapamietac.

Książka jest biografią papieża polaka w której zostały zostały ukazane powiązania dwóch objawień- w Fatimie i Meczugorie. Została opisana przyjaźń jaka łączyła Karola Wojtyłę z kardynałem Deskurem. Książki nie da się ot tak przeczytać pomiędzy jedną a drugą czynnością dnia codziennego. Należy jej poświęcić pełną uwagę bo zdecydowanie na nią zasługuje.

Dałem się nabrać na tytuł książki, bo żadnych tajemnic czy nowości, o których każdy średnio - zorientowany polski katolik by nie wiedział, po prostu nie ma.

Książka wartościowa, zmusza do refleksji, lecz dla osób poszukujących taniej sensacji atrakcyjna nie będzie. W zasadzie zbiera fakty, które są już znane. Warto jednak przeczytać i przemyśleć.

• Religia

Dodaj cytat z książki Tajemnice Jana Pawła II