Tajemnice Jana Pawła II

I segreti di Karol Wojtyła
978-83-7569-139-9
Jan Paweł II, wywiad, rozmowa
malineczka74

Historia, której nie sposób czytać bez dreszczu emocji. Bezwzględnie jedna z najbardziej frapujących i odkrywczych książek o polskim Papieżu! Wieloletni przyjaciel Karola Wojtyły, kardynał Andrzej Deskur, wyjawia autorowi niezwykłą informację. Okazuje się, że osoba Jana Pawła II ma jeszcze jeden, dotąd nieodkryty przez biografów wymiar: Karolowi Wojtyle od 26. roku życia towarzyszyły niezwykłe...

Wieloletni przyjaciel Karola Wojtyły, kardynał Andrzej Deskur, wyjawia autorowi niezwykłą informację. Okazuje się, że osoba Jana Pawła II ma jeszcze jeden, dotąd nieodkryty przez biografów wymiar: Karolowi Wojtyle od 26. roku życia towarzyszyły niezwykłe doświadczenia mistyczne! „Jakich tajemnic strzegł Karol Wojtyła? O czym wiedział?” - pyta autor i by potwierdzić te informacje, podąża tropami tajemnic z Fatimy, związków z Ojcem Pio, przepowiedni i objawień maryjnych, wydarzeń z Medjugorje i wielu nadprzyrodzonych znaków towarzyszących posłudze – jak określa sam autor – Jana Pawła Wielkiego. Konfrontuje je z relacjami światków, watykańskimi dokumentami, opiniami bliskich Papieżowi osób. Wyniki tego śledztwa są absolutnie zaskakujące!
Rzucają zupełnie nowe światło na rolę, jaką odegrał Jan Paweł II w dziejach świata nie tylko jako wybitny przewodnik duchowy, ale i człowiek, który miał realny kontakt z Bogiem w wymiarze, jaki trudno sobie wyobrazić...

Adrian F | 2018-02-21
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 21 lutego 2018

Bardzo głęboka i niepokojąca jeśli chodzi o przeprowadzoną analizę możliwych katastrof. Bardzo dużo miejsca poświęcone Medjugorie. Jeśli ktoś szuka tutaj sensacji w stylu "Karol Wojtyła chciał być w młodości strażakiem" czy czegoś takiego to srogo się zawiedzie. Nie jest to nawet biografia, ale bardziej analiza mistycznych przeżyć JP2 oraz wydarzeń jakie miały miejsce podczas trwania jego pontyfikatu. Jeśli ktoś jest nieprzekonany do racji tam zawartych, to straci tylko czas. Całej reszcie polecam.

jw23 | 2017-08-14
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Daje do myślenia oraz rzuca nowe światło na sprawy o których zdało się, że już wszystko wiemy. Polecam.

malineczka74 | 2010-08-23

Książka Socciego jest niesamowita i niezwykła .Nie jest napisana dla kasy czy wzbudzenia sensacji - ale jest rzetelnie napisaną "mistyczną biografią"Polskiego Papieża.Bo On był mistykiem - i ja w to mocno wierzę .Postać Karola Wojtyły jest ukazana jako osoby,która nieprzypadkowo spotkała się z Ojcem Pio .On miał dar widzenia dany od Boga .Nie szukał poklasku - bo widział to co wielu na tym swiecie niedostepne - a ponoć jesli się widzi to ,to ziemia traci swój urok.W książce opisana jest przyjaźń - niezwykła przyjaźń z kardynałemDeskurem , powiązanie objawień fatimskich z tymi z Meczugorie,płacząca figurka z Civitavecchia .Autor bardzo skrupulatnie dodał przypisy .Czyta sie chwilami z gesią skórką - bo to rzeczywiście cudowne jak mimo takiego niebezpieczeństwa póki co świat uniknął atomowej zagłady .

kuzo | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Przeczytalam jakas 1/3 czesc ksiazki, potem przeslizgiwalam sie povprzypisach i faktach, a pod koniec zafrapowaly mnie rozdzialy o Medjugorje i Civitavecchia, bo przynajmniej jezeli chodzi o Medjugorje, mam dosyc mieszane uczucia i wynikajace z ksiazki jednoznaczne uznanie ( prywatnie) przez JP II objawien z Medjugorje wcale mi sprawy nie rozjasnily. Ksiazka stawia wiecej pytan niz daje odpowiedzi na nie. Oczywiscie, ze JPII mogl miec przezycia mistyczne, byl czlowiekiem gleboko wierzacym, wszystko na to wskazuje, ale on sam nigdy tego wyraznie nie stwierdzil, ludzie z jego otoczenia tez tylko przypuszczaja, podczas gdy np. Terese z Avila siostry musialy doslownie z ekstazy wytracic,aby wrocila do realnego swiata. Oczywiscie, ze zbieznosc dat roznych wydarzen ze swietami maryjnymi nie jest przypadkowa, jestem o tym przekonana. Faktami politycznymi nie interesuje sie az tak szczegolowo, bo - oprocz sily modlitwy i pojscia na wybory - nie mam wplywu na wielka polityke. A na koniec...

Książka jest biografią papieża polaka w której zostały zostały ukazane powiązania dwóch objawień- w Fatimie i Meczugorie. Została opisana przyjaźń jaka łączyła Karola Wojtyłę z kardynałem Deskurem. Książki nie da się ot tak przeczytać pomiędzy jedną a drugą czynnością dnia codziennego. Należy jej poświęcić pełną uwagę bo zdecydowanie na nią zasługuje.

Rafał R | 2017-09-27
Przeczytana: 25 września 2017

Książka realizuje jeden cel: zainteresować czytelnika zarówno do treści jak i tym co jest nieporuszone w pełni w książce. Czyli odpowiednio poprzez atmosferę tajemniczości i opisywania nieopisywalnego zachęca do tego by zapoznać się bliżej z postacią Jana Pawła II.

apache_server | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

9 gwiazdek za treść. Fantastyczna budząca gigantyczną nadzieję wizja Ivana Dragivicza w Bostonie.

pannaanna | 2013-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 20 marca 2013

Nie jest to typowa biografia. Ukazuje Jana Pawła II, jako człowieka głęboko uduchowionego, w życiu którego właściwie nic nie wydarzyło się przypadkowo, wszystko miało jakąś przyczynę i potem konkretne skutki. Nie jest to już Papież-frontmen KRK, ale Papież-mistyk. Polecam.

Piotr Chit | 2014-05-20

Nie jest to typowa biografia. Zabierałem się za nią kilka razy ale inna forma tej książki sprawiała że jakoś nigdy nie zatrzymała mnie na dłużej. Do pewnych spraw i pewnych rzeczy należy po prostu dorosnąć.

Gdy już to się stało, ujęły mnie doskonale dobrane cytaty z pism i wypowiedzi, przypadki mistyczne i cuda.

Hipcio | 2017-06-18
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Dałem się nabrać na tytuł książki, bo żadnych tajemnic czy nowości, o których każdy średnio - zorientowany polski katolik by nie wiedział, po prostu nie ma.