Okładka książki Tajemnice Jana Pawła II

Jan Paweł II, wywiad, rozmowa
typ
papier
malineczka74
7,54 (59 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Historia, której nie sposób czytać bez dreszczu emocji. Bezwzględnie jedna z najbardziej frapujących i odkrywczych książek o polskim Papieżu! Wieloletni przyjaciel Karola Wojtyły, kardynał Andrzej Deskur, wyjawia autorowi niezwykłą informację. Okazuje się, że osoba Jana Pawła II ma jeszcze jeden, dotąd nieodkryty przez biografów wymiar: Karolowi Wojtyle od 26. roku życia towarzyszyły niezwykłe doś...

Wieloletni przyjaciel Karola Wojtyły, kardynał Andrzej Deskur, wyjawia autorowi niezwykłą informację. Okazuje się, że osoba Jana Pawła II ma jeszcze jeden, dotąd nieodkryty przez biografów wymiar: Karolowi Wojtyle od 26. roku życia towarzyszyły niezwykłe doświadczenia mistyczne! „Jakich tajemnic strzegł Karol Wojtyła? O czym wiedział?” - pyta autor i by potwierdzić te informacje, podąża tropami tajemnic z Fatimy, związków z Ojcem Pio, przepowiedni i objawień maryjnych, wydarzeń z Medjugorje i wielu nadprzyrodzonych znaków towarzyszących posłudze – jak określa sam autor – Jana Pawła Wielkiego. Konfrontuje je z relacjami światków, watykańskimi dokumentami, opiniami bliskich Papieżowi osób. Wyniki tego śledztwa są absolutnie zaskakujące!
Rzucają zupełnie nowe światło na rolę, jaką odegrał Jan Paweł II w dziejach świata nie tylko jako wybitny przewodnik duchowy, ale i człowiek, który miał realny kontakt z Bogiem w wymiarze, jaki trudno sobie wyobrazić...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
malineczka74 | 2010-08-23

Książka Socciego jest niesamowita i niezwykła .Nie jest napisana dla kasy czy wzbudzenia sensacji - ale jest rzetelnie napisaną "mistyczną biografią"Polskiego Papieża.Bo On był mistykiem - i ja w to mocno wierzę .Postać Karola Wojtyły jest ukazana jako osoby,która nieprzypadkowo spotkała się z Ojcem Pio .On miał dar widzenia dany od Boga .Nie szukał poklasku - bo widział to co wielu na tym swiecie niedostepne - a ponoć jesli się widzi to ,to ziemia traci swój urok.W książce opisana jest przyjaźń - niezwykła przyjaźń z kardynałemDeskurem , powiązanie objawień fatimskich z tymi z Meczugorie,płacząca figurka z Civitavecchia .Autor bardzo skrupulatnie dodał przypisy .Czyta sie chwilami z gesią skórką - bo to rzeczywiście cudowne jak mimo takiego niebezpieczeństwa póki co świat uniknął atomowej zagłady .

andziapa | 2013-03-16
Przeczytana: 20 marca 2013

Nie jest to typowa biografia. Ukazuje Jana Pawła II, jako człowieka głęboko uduchowionego, w życiu którego właściwie nic nie wydarzyło się przypadkowo, wszystko miało jakąś przyczynę i potem konkretne skutki. Nie jest to już Papież-frontmen KRK, ale Papież-mistyk. Polecam.

apachserver | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

9 gwiazdek za treść. Fantastyczna budząca gigantyczną nadzieję wizja Ivana Dragivicza w Bostonie.

Piotr | 2014-05-20

Nie jest to typowa biografia. Zabierałem się za nią kilka razy ale inna forma tej książki sprawiała że jakoś nigdy nie zatrzymała mnie na dłużej. Do pewnych spraw i pewnych rzeczy należy po prostu dorosnąć.

Gdy już to się stało, ujęły mnie doskonale dobrane cytaty z pism i wypowiedzi, przypadki mistyczne i cuda.

tweety9405 | 2014-09-03

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku