Dziurawy kajak i Boże Miłosierdzie

Wydawnictwo: W drodze
978-83-7033-591-5
religia
BadWolf

Na tę Grzegorczykową "Sumę Miłosierdzia" czytelnicy czekali od wielu lat - dwie fascynujące opowieści o dzieciach marnotrawnych, powracających z odległej krainy. Tom I – "Każda dusza to inny świat" stała się bestsellerem. Doczekała się wydania po portugalsku, a niebawem ukażą się jej tłumaczenia na język francuski i angielski. Tom II – "Dziurawy kajak" z jednej strony jest kontynuacją, ale...

Tom II – "Dziurawy kajak" z jednej strony jest kontynuacją, ale pisaną, jakby na innym oddechu. To owoc miłosierdziowych fascynacji autora, wykraczających daleko poza opowieści o św. Faustynie. Bohaterowie Grzegorczyka choćby przechodzili przez pustynie i ruiny, na koniec trafiają do Ziemi Obiecanej – serca Zranionego Uzdrowiciela.

Marta Kilian | 2013-10-04
Przeczytana: 2012 rok

Uwielbiam Grzegorczyka, jego można jeść w całości, ale małymi łyżeczkami. W „Dziurawym kajaku…” zaczyna się powtarzać, bo niektóre historie wyczytałam w „Róży Bluszcz…”, to jedno, a druga sprawa – kajak napisał mocno naciągając fabułę dlatego też publikacja jest dość nudna i nieciekawa dla osób postronnych, nie związanych z kościołem. Spodziewałam się bardziej rozbudowanych wspomnień sióstr. Owszem ciężko jest osoby duchowne zmusić do opowiedzenia o sobie, a jeśli już opowiadają macki cenzury niszczą cały polot, jednak przebywając tyle czasu wśród takich osób, warto wywalczyć swoje. Lektura dobrze się zapowiadała, ale zderzenie z rzeczywistością zmiażdżyło i wymazało to wszystko, czego można się spodziewać. A szkoda, bo do autora żywię wielki sentyment. Gdzieś pomiędzy jednym posiłkiem w klasztorze, a drugi zgubiła się błyskotliwość Grzegorczyka…

pani_róża | 2015-04-27
Przeczytana: kwiecień 2015

Ponownie przeczytana, na nowo odkryta. Miłosierdzie chodzi różnymi drogami i ma różne twarze. Może mieć także Twoją...

jerzu | 2013-08-16
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Książka napisana w lekki sposób. W czasie ataków na Kościół i osoby duchowne pokazuje, że wybierając życie zakonne można być w pełni spełnionym i szczęśliwym mimo licznych trudów codzienności. Książka przede wszystkim o Miłości - Miłości Boga wyrażającej się też w miłości człowieka do człowieka. Po jej przeczytaniu mam ochotę bardziej zagłębić się w historię s. Faustyny i tajemnicę Miłosierdzia.

paul | 2016-12-14
Przeczytana: 01 października 2016

Przeczytałam z polecenia; to nie jest typ literatury, który uznaję za warty trzymania na półce. Niemniej, warto poznać miłosierdzie i od tej strony. Zbiór historii mających jeden łączący punkt: związanie z kultem Miłosierdzia Bożego. Podane w przyziemnej formie, którą znamy z codzienności - reportażowo-opowieściowej.

Magda | 2017-11-05
Przeczytana: 26 października 2015