Kup teraz - 1 oferta w cenie od 15.00 zł do 20.00 zł

978-83-932619-1-8
Agape
religia
978-83-932619-1-8

Warta przeczytania książka. Ukazuje ona nie łatwą drogę nawróconego muzułmanina i jego rodziny. Książka jest bardzo łatwa i przyjemna w czytaniu, co powoduje, że czytelnik ma chęć od razu ją przeczytać od początku do końca. Czytelnik chce wiedzieć co się dalej wydarzy. Jest to książka akcji, cały czas coś się dzieje. Trudno jest przewidzieć czytelnikowi dalszy rozwój wydarzeń.

Jak na tak poważną tematykę, Joseph Fadelle opowiada swoją historię dość oszczędnie. Co to znaczy? Przede wszystkim to, że nie zaprząta sobie głowy emocjami ani nie hoduje szczegółom. W przypadku zaś dzieł, jak to, które stworzył Irakijczyk są to elementy nieodzowne, takie których odbiorca ma prawo się spodziewać. Być może winę za taki stan rzeczy należy zrzucić na barki...

Słuchając zastanawiałem się; ile w sobie trzeba mieć wiary w takiego czy innego Boga, żeby zrezygnować z wygodnego i ustabilizowanego życia (Mohammed pochodził z bogatego rodu-klanu), na rzecz; odrzucenia, szykan, więzienia, bicia, a być może też utraty życia.
Dzisiaj chrześcijanie reprezentuję religię pokojową, a islamiści wojowniczą; ale jak wiemy nie zawsze tak było i...

Historia prawdziwa. Poruszająca. Kilkanaście lat z życia czlowieka, który nie pragnął niczego innego jak tylko życia zgodnego że swoimi przekonaniami. Muzułmanin Mohhamed trafia do wojska, gdzie dzieli celę z chrześcijaninem Masudem. Początkowo jest rozwścieczony i zniesmaczony. Jednak pociąga go osoba współtowarzysza. Pragnie podstępem przeprowadzić go na stronę islamu....

Zaczyna się od zamachu na głównego bohatera, a potem napięcie rośnie. Opowieść wciąga, choć chwilami przeraża. Czasem trudno uwierzyć, że to prawda, nie fikcja. Zakończenie, gdy przyłoży się je do dzisiejszych realiów kraju, w którym zamieszkał Joseph, aż boli.

1995

Na półkach: , , , ,

Ta książka jest dla mnie wielkim świadectwem wiary autora. Zostałam jego fanką - jak na razie jedyną. Polecam.

Czy i Ty, pozwalasz, aby Bóg działał w Twoim życiu? Przeczytaj i zastanów się nad odpowiedzią ;)

Książka do przeczytania w jeden dzień. Mnie osobiście bardzo zaciekawiła. Oparta na faktach i autentycznych postaciach. Ukazuje realia, poglądy oraz życie wielu Muzułmanów. Jeśli ktoś lubi klimaty krajów półksiężyca to na pewno się spodoba.

Fantastyczna książka, która opowiada o człowieku, który poświęca życie za Osobę, którą kocha. Jest oparta na faktach.

Piękne świadectwo zawierzenia Jezusowi bez względy na cenę jaką musiał ponieść autor książki - muzułmanin nawrócony na chrześcijaństwo.

• Chcę w prezencie
  • Audiobook
  • Chrześcijaństwo
  • Poszukuję
  • Biografia/ Dokument/ Autobiografia/Nauka

Dodaj cytat z książki Bez względu na cenę