Silniejszy od nienawiści

Wydawnictwo: Znak
8,21 (126 ocen i 15 opinii)
tłumaczenie
Janina Błońska, Krzysztof Błoński
Plus fort que la haine
978-83-240-1121-6
Silniejszy, od, nienawiści, Tim, Guénard
Ag2S

Wstrząsająca autobiografia człowieka, który umiał wyzwolić się z zaklętego kręgu nienawiści i przemocy. Katowany przez ojca, trafił do domu poprawczego, a potem - mając kilkanaście lat - żył na ulicy. Mimo to, dzięki własnemu uporowi i pomocy ludzi związanych z Arką Jeana Vaniera całkowicie zmienił swoje życie.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Włoska symfonia
  • Szturmując niebo
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Tango dla oprawcy

6,31 (16 ocen i opinii)
Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7,2 (5 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Bieg po życie
Lopez Lomong

8,71 (14 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
katherina | 2012-10-01

Tima, a raczej Philipa poznałam osobiście pewnego majowego popołudnia.
Opis z tyłu książki to prawda, cytuje "Moje życie jest równie pokiereszowane jak moja twarz. Choćby mój nos."
Czytając te wspomnienia kilka lat temu, pierwszy raz, bałam się sprawdzać jak ten człowiek autentycznie wygląda. Quasimodo, nasunęło mi się na myśl, gdy po jakimś czasie odważyłam się wpisać owo nazwisko w googlach.
A potem znów wróciłam do tej książki. Po części z obowiązku, bo głupio było iść na spotkanie z autorem pamiętając zaledwie dwa epizody z jego autobiografii.
To zadziwiające, jak ta książka jest przerażająca. Włos jeży się na plecach i rękach, kiedy czyta się te wszystkie przeżycia. Za pierwszym razem, pytałam tylko "Czy to wszystko wydarzyło się naprawdę?! Czy jeden człowiek mógł aż tyle przeżyć?!" Okazuje się, że tak.
Mało tego, blizny tych przeżyć widać dziś na ciele tego 50 letniego mężczyzny. Na spotkaniu z nim analizowałam, jak wyglądają jego ręce postura, itd. Dla samej siebie z...

MrEndriu | 2014-03-20
Przeczytana: 20 marca 2014

To naprawdę dziwne uczucie. Z jednej strony kończąc ją czytać myślałem "muszę napisać jaka jest świetna" a z drugiej trzymając już palce na klawiaturze, dochodzi do mnie - że jeszcze jej treść do mnie nie dotarła.
Książka niezależnie czy jest się wierzącym czy nie porusza kwestie, które powinny być znane każdemu człowiekowi. Mówi o akceptacji siebie, o wzajemnym szacunku, zrozumieniu i o wybaczeniu. Opis historii autora powoduje, że człowiek wcale nie ma ochoty gnać po kolejnych stronach ale woli popaść w zadumę i zastanowić się nad swoim życiem. Jeden doceni to co ma, ktoś inny znajdzie wskazówki jak poradzić sobie z przeszłością...
Miałem okazję być na spotkaniu z Timem Guenardem i sprzedawać jego książki. Wydawał się naprawdę szczerym człowiekiem, który mimo prostoty emanował wyjątkową mądrością życiową.
Najpoważniejsza wadą książki jest jej dostępność.

ReconK | 2014-03-20
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Sam nie wiem od czego zacząć. Może z tej strony, że owa książka od samego początku daje czytelnikowi ostro w twarz, chodź w sumie to i tak mało powiedziane. To wszystko co przeżył ów człowiek jest tak nieprawdopodobne, iż człowiek ma ochotę usiąść, i zastanowić się "Co ja bym zrobił gdybym był w takiej sytuacji?", pomijając już fakt niesamowitej siły charakteru oraz naprawdę OGROMNEJ pracy nad sobą.
Podsumowując, nie wciąż nie jestem pewien, czy aby na pewno zrozumiałem wszystkie wątki zawarte w tej książce, lecz wiem jedno. Mógłbym ją czytać raz za razem, wciąż i wciąż przeżywać to w ten sam niezwykły sposób.

Polecam osobiście tę książkę każdemu.

Basia | 2010-07-09

Genialna, poruszająca książka o niesamowitym, silnym człowieku. Dla wszystkich tych, którym wydaje się, że wina rodziców usprawiedliwia. Trudne dzieciństwo nie usprawiedliwia, ale zobowiązuje!

Alicja | 2012-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2012

Wstrząsająca! Bardzo bliska mi książka, ucząca przebaczenia, które przychodzi cholernie trudno. Brakuje mi właściwie słów, ale bardzo, bardzo polecam tę książkę osobom z trudnym dzieciństwem i nie tylko. Oto kilka moich ulubionych cytatów, które mam nadzieję choć po części oddają wartość książki:
,,Czasami przeszłość dogania mnie wtedy, gdy teraźniejszość rani.''
,, Kochać oznacza nie tylko mówić drugiej osobie, ze jest piękna, ale także, że może się z czegoś wydostać. Powiedzieć komuś połamanemu: ,,jesteś wspaniały''.''
''Będę patrzył na innych w taki sposób, jakbym chciał, żeby patrzono na mnie. Z miłością, cierpliwością, litością, a nie oczami wojownika, który chce przeżyć, a nie wzrokiem ostrym jak brzytwa. Nauczę się dawać z serca.''
''Jednak Frederic, chociaż ma tylko szesnaście lat i ''spieprzone życie'', jak uważają niektórzy, zrozumiał to, co najważniejsze: bezinteresowną miłość, wysiłek i hojność. Dla mnie jest to przykład życia.''

kaekaeji | 2015-02-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Wydaje mi się, że nie bez powodu nakład tej książki tak szybko się skończył. Mój egzemplarz zawiera oryginalną dedykację od autora i jest dla mnie jedną z najważniejszych rzeczy. W dzisiejszym świecie, cywilizacji śmierci - jak mądrze powiedział Jan Paweł II, prawie każdy z nas zna uczucie nienawiści, do znajomego, do brata, do rodzica, a nawet do obcego człowieka. Zazdrościmy, złożyczymy... Tim przedstawia nam swoją historię, która porusza i nawraca serca wielu tysięcy osób dotkniętych podobnym pogwałceniem swojej osoby przez najbliższych. Teraz ten mężczyzna wiedzie bardzo szczęśliwe życie i jak mówi tytuł - przeciwstawił się nienawiści, która chciała go zniszczyć.

Ayano | 2012-05-13

Bardzo pouczająca książka, zawiera wiele złotych myśli, nad których sensem warto się zastanowić. Uświadamia również jak bardzo jest potrzebne ciepło rodzinne i matczyna miłość, nawet jeśli wkraczamy już w świat dorosły. Wiara jest ukazana stopniowo,ale nie na siłę. Jak najbardziej polecam .

FreePaula | 2013-11-12
Przeczytana: 01 lipca 2013

Autobiografia Guénarda jest wstrząsająca, lecz smutno prawdziwa. Opowiada o narodzinach ogromnej nienawiści, o nieszczęściu i klęsce rodziny, która doprowadziła do całkowitego zniszczenia młodego chłopaka. Wrogość oraz obojętność rodziców sprawiły, że Tim musiał dorosnąć na własną rękę i na własnej skórze dowiedzieć się, jak trudne jest dorosłe życie. To znakomita opowieść, którą czyta się jednym tchem! Serdecznie polecam! :)

JonaszPG | 2013-07-18

Książka powala prawdą.

andrzejcz | 2014-11-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

ŚWIETNA, ŚWIETNA i jeszcze raz ! Niesamowita, wręcz nieprawdopodobna historia a jednak. Gdy ją czytałem byłem pełen oburzenia a jednocześnie podziwu.
Ta książka zmieniła moje spojrzenie na świat.Pokazuje, że nigdy, przenigdy nie możemy się poddać i nawet z największej opresji można cało. Bóg istnieje i nam pomaga, trzeba tylko tego chcieć ...
Polecam z całego serca..