Odblask czerwieni

Tłumaczenie: Ewa Ratajczyk
Cykl: Odcień Fioletu (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Shade: Shift
paranormal romance
Wybredna Maruda

Niebezpieczna i seksowna historia dziewczyny rozdartej pomiędzy dwoma chłopakami: żywym i martwym – poznanej w Odcieniu fioletu Szesnaście lat temu nastąpiła Przemiana. Każdy, kto urodził się po niej, widzi i słyszy duchy. Jak Aura. Teraz dzięki temu darowi wciąż może być z Loganem – słodkim Loganem, który skradł jej serce, który śpiewał dla niej piosenki i który umarł w dniu swoich...

Jak Aura. Teraz dzięki temu darowi wciąż może być z Loganem – słodkim Loganem, który skradł jej serce, który śpiewał dla niej piosenki i który umarł w dniu swoich urodzin…

Logan zniknął. Aura rozpaczliwie pragnie, by powrócił jako duch. I wciąż go wspomina: Logana, który mówi, że wszystkim, czego pragnie, jest ona. Logana, którego fi oletowy blask oświetla jej nagą skórę… Lecz potem nadchodzą gorsze wspomnienia. Logan zazdrosny o jej przyjaźń z Zacharym. Logan wściekły, kiedy z nim zerwała. Logan przemieniający się w cień…

Czy ta przemiana będzie drogą w jedną stronę – do piekła?

źródło opisu: Amber, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

| 2016-10-28

Po zamienieniu się ukochanego w cień, Aura nie może się pozbierać. Jest załamana i nie udziela się towarzystko. Kiedy w końcu udaje jej się dojść do siebie Logan powraca jako duch a to co niemożliwe na krótki czas staje się możliwe. Czy Aura pomoże byłemu chłopakowi przejść na drugą stronę? Czy odkryje tajemnice, które przez całe życie ukrywała jej matka?

Carnival | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Jeżeli fascynują Was rozterki typu "z kim pójść do łóżka" oraz trójkąty miłosne to książka jest dla Was. Wielka szkoda, że autorka zamiast skupić się na dość interesującym wątku Dnia Przemiany na pierwszy plan wrzuciła wątek miłosny.

aleksandraczyta | 2015-12-10
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Czytało się szybko i przypjemnie. Momentami nie mogłam się oderwać i czułam jak nastolatka. Wątek miłosty Aury i Zacharego to było coś dla mnie. Świat ciekawy i kolejne informacje w sprawie zagadki Przemiany. Szkoda tylko, że w Polsce nie wydano kolejnych tomów :(

Freska | 2015-10-03

Lektura kosztowała mnie więcej nerwów niż część pierwsza, jednak uważam,, że ta część jest dużo lepsza od pierwszej :)

Kinga | 2015-06-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Blisko dwa lata "polowałam" na tę książkę w bibliotece. Wreszcie mi się udało! Nic więc dziwnego, że zaledwie kilka dni później książka była już całkowicie przeczytana (gdybym miała więcej czasu, dokonałabym tego o wiele szybciej).
Odstęp czasu od czytania pierwszej części - "Odcień fioletu" - jednak zrobił swoje. Czytając pierwsze strony "Odblask czerwieni", prawie w ogóle nie pamiętałam, o czym to jest. Nie ukrywam, że początkowe rozdziały baaardzo mnie nudziły. Ale uparcie czytałam dalej i się nie zawiodłam.
Nie chcąc spoilerować, po prostu napiszę, że bardzo mi się spodobała ta książka. Nie umiem jej porównać do "Odcienia fioletu", ponieważ tamtą książkę pamiętam jak przez mgłę. Jednak najlepiej czytać wszystkie części po kolei...
Książka opowiada o kolejnych losach Aury, która nadal musi się zmagać z dylematem - wybrać nieżywego Logana (który na krótki czas może stać się człowiekiem!) czy żywego Zacharego (który boi się, że ich związek nie wyjdzie na dobre)? Czytając, możemy...

PurpurowaDama | 2015-05-27
Przeczytana: maj 2015

Ta część podobała mi się nawet bardziej niż pierwsza. Cały czas trzyma w napięciu, a sam koniec pozytywnie mnie zaskoczył.

Pattusiaa | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Ksiżążka budzi najróżniejsze emocje... Od przerażenia, przez ochotę uduszenia bohaterów, po radość...
Emocje przeplatające się, non stop inne, chwilami ciężko się powstrzymać od płaczu ze wzruszenia, w innym momencie od chęci wskoczenia do książki i zabicia pewnych osób, a przynajmniej strzelenia im w twarz :)
Jestem zakochana w tej książce, nie mogłam się od niej oderwać, a powinnam się uczyć do matury:)
Serdecznie polecam! :)

immortal15 | 2014-08-12

"Prawda nie zawsze jest piękna, a prawie nigdy nie jest miła. Prawda po prostu jest."

SayuriArtanis | 2014-05-15

Dalsze losy Aury, Zachary'ego i Logana,ale nadal trzymające dobry poziom. Co prawda pierwsze kilka stron trochę mi się wlokło, trochę za dużo tego niezdecydowania jak dla mnie. Autorka pomimo wielu tajemnic dobrze wszystko pociągnęła, tak że nic nie wydaję się być naciągane, czy też naiwne. Szczególnie podobała mi się tajemnica urodzin Aury, szczerze mówiąc miałam wiele pomysłów na to kto jest jej ojcem, ale w tym wypadku autorka naprawdę mnie zaskoczyła.
Książkę czyta się przyjemnie i szybko, zwłaszcza końcówkę, która wręcz wgniata w fotel.
Polecam.

| 2014-04-02

Jedna z najlepszych książek dla młodzieży o takiej tematyce. Jeśli czytelnik utożsami się z główna bohaterką, będzie przeżywał to, co ona - pokocha tę powieść.