Odblask czerwieni

Jeri Smith-Ready Wydawnictwo: Amber Cykl: Odcień Fioletu (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Shade: Shift
Odcień Fioletu (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Ewa Ratajczyk
paranormal romance

Po zamienieniu się ukochanego w cień, Aura nie może się pozbierać. Jest załamana i nie udziela się towarzystko. Kiedy w końcu udaje jej się dojść do siebie Logan powraca jako duch a to co niemożliwe na krótki czas staje się możliwe. Czy Aura pomoże byłemu chłopakowi przejść na drugą stronę? Czy odkryje tajemnice, które przez całe życie ukrywała jej matka?

Jeżeli fascynują Was rozterki typu "z kim pójść do łóżka" oraz trójkąty miłosne to książka jest dla Was. Wielka szkoda, że autorka zamiast skupić się na dość interesującym wątku Dnia Przemiany na pierwszy plan wrzuciła wątek miłosny.

Czytało się szybko i przypjemnie. Momentami nie mogłam się oderwać i czułam jak nastolatka. Wątek miłosty Aury i Zacharego to było coś dla mnie. Świat ciekawy i kolejne informacje w sprawie zagadki Przemiany. Szkoda tylko, że w Polsce nie wydano kolejnych tomów :(

Lektura kosztowała mnie więcej nerwów niż część pierwsza, jednak uważam,, że ta część jest dużo lepsza od pierwszej :)

Blisko dwa lata "polowałam" na tę książkę w bibliotece. Wreszcie mi się udało! Nic więc dziwnego, że zaledwie kilka dni później książka była już całkowicie przeczytana (gdybym miała więcej czasu, dokonałabym tego o wiele szybciej).
Odstęp czasu od czytania pierwszej części - "Odcień fioletu" - jednak zrobił swoje. Czytając pierwsze strony "Odblask czerwieni", prawie w ogóle...

Ta część podobała mi się nawet bardziej niż pierwsza. Cały czas trzyma w napięciu, a sam koniec pozytywnie mnie zaskoczył.

Ksiżążka budzi najróżniejsze emocje... Od przerażenia, przez ochotę uduszenia bohaterów, po radość...
Emocje przeplatające się, non stop inne, chwilami ciężko się powstrzymać od płaczu ze wzruszenia, w innym momencie od chęci wskoczenia do książki i zabicia pewnych osób, a przynajmniej strzelenia im w twarz :)
Jestem zakochana w tej książce, nie mogłam się od niej oderwać,...

"Prawda nie zawsze jest piękna, a prawie nigdy nie jest miła. Prawda po prostu jest."

Dalsze losy Aury, Zachary'ego i Logana,ale nadal trzymające dobry poziom. Co prawda pierwsze kilka stron trochę mi się wlokło, trochę za dużo tego niezdecydowania jak dla mnie. Autorka pomimo wielu tajemnic dobrze wszystko pociągnęła, tak że nic nie wydaję się być naciągane, czy też naiwne. Szczególnie podobała mi się tajemnica urodzin Aury, szczerze mówiąc miałam wiele...

Jedna z najlepszych książek dla młodzieży o takiej tematyce. Jeśli czytelnik utożsami się z główna bohaterką, będzie przeżywał to, co ona - pokocha tę powieść.

Dyskusje

• Fantasy