Enter

Wydawnictwo: Self Publishing
6 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

„Enter” to cyfrowa opowieść multisensoryczna o miłości, samotności, uczuciach. Eksperyment formy łączący (w formacie PDF po podłączeniu do Internetu i systemu audio) obraz, dźwięk i tekst (w innych po podłączeniu do Internetu i systemu audio) dźwięk i tekst. Posiada cechy pamiętnika, blogu, książki artystycznej i powieści hipertekstowej. Dźwięk i film, jako element cybernetycznego tła, jest...

Dźwięk i film, jako element cybernetycznego tła, jest obecny dzięki odsyłaczom. Natomiast hipertekst umożliwia czytanie nielinearne, choć tradycyjne jest także możliwe – wybór należy do Ciebie. Brak tu miejsca na tradycyjną fabułę czy akcję, w zamian znajdziesz samodzielne fragmenty (leksje) połączone tematycznie i nawigacyjnie.

Są zapiski o miłości, samotności, pięknie, złu, bólu, wspomnieniach, czasie i przeznaczeniu. Skażone nihilizmem tchną ogromnym ładunkiem smutku a każdy z nich to uniwersalna historia dotykająca ważnych dla każdego człowieka spraw. Po publikacji na blogu autora oraz w portalach EIOBA i ARTELIS spotkały się ze zróżnicowanym odbiorem, od zachwytu do zajadłej krytyki. Wyświetlano je ponad 135 tysięcy razy.

źródło opisu: opis od wydawcy

źródło okładki: Internet

LeniwiecLiteracki | 2013-11-17

Upolowane: Aleksander Sowa „Enter”, e-book

Pokrzywnica: Zachęta brzmi tak: „to cyfrowa opowieść multisensoryczna o miłości, samotności, uczuciach. Eksperyment formy łączący (w formacie PDF po podłączeniu do Internetu i systemu audio) obraz, dźwięk i tekst (w innych formatach) dźwięk i tekst (…) Są zapiski o miłości, samotności, pięknie, złu, bólu, wspomnieniach, czasie i przeznaczeniu. Skażone nihilizmem tchną ogromnym ładunkiem smutku a każdy z nich to uniwersalna historia dotykająca ważnych dla każdego człowieka spraw”.

Ciernik: Myślisz, że taka forma ma w ogóle sens? Ja nie jestem przekonany.

Pokrzywnica: Popróbujmy. Zobaczymy, jak smakuje.

Ciernik: Liznąłem. Nie smakuje.

Pokrzywnica: Ech. Masz rację. Dziób mi skleiło gumą do żucia, ale go jakoś (nadludzkim wysiłkiem!) rozewrę i powiem, że bohater ma pecha do kobiet, a autor – do muz.

Ciernik: A też odnosisz wrażenie, że jednego od drugiego trudno odróżnić?

Pokrzywnica: Łatwo odróżnić. Bohater to treść. Autor to forma....

Aleksandra | 2012-12-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 grudnia 2012

Wbrew okładce i tytułowi, to nie jest opowieść o komputerach, lecz o uczuciach. O całej gamie uczuć. Przede wszystkim samotność, oczywista, a jednak czasem przerażająca i dotkliwa. Znajdziesz tutaj ból. Ból chwili, ból istnienia, straty, rozstania. Ale jest i miłość, ze wszelkimi jej aspektami, od zauroczenia, po rozstanie. Bo wszystko ma swój kres i życie kiedy się skończy... A ja nie skończyłam jeszcze czytać, bo raz to za mało. "Enter" to opowieść, którą się przeżuwa. Są zdania, które trzeba przeczytać i przemyśleć, są takie, które trzeba przetrawić, zrozumieć. Są też takie, z którymi można się nie zgodzić, i takie z którymi trzeba się pogodzić... Myślę, że "Enter" to taka mała biografia, a może spowiedź autora? Jest taka prawdziwa, taka bolesna, taka życiowa... bo "z życia wyrastają wspomnienia, z żeber wspomnień książki."

Rafal Bujnowski | 2012-08-10
Na półkach: Przeczytane, E-book