Bezgłośna klinga

Wydawnictwo: ISA
The Silent Blade
9788374182003

Inne wydania

Wulfgar wraca z Otchłani, by odkryć, że istnieją demony, których nie można zmiażdżyć młotem. Entreri używa swego sztyletu, by wyrzezać sobie imperium w zaułkach Calimportu. Szuka głowy swego najstarszego wroga. Drizzt uczy się, że nie wszystkie rany krwawią. I nie wszystkie klingi zabijają.

ZadokAllen | 2015-01-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta część ciekawie się zaczyna. Bohaterowie mam na myśli całą ekipę z Doliny Lodowego Wichru, wyruszają w misję do kapłana Cadderlego, aby ten zniszczył kryształowy relikt. Wulfgar gnębiony przez wspomnienia gdy był poddawany katuszom przez demona Errtu,na planie astralnym (tak wiem trochę to pogmatwane :) )odchodzi od drużyny aby zaszyć się w tawernie w Luskan. Tam zostaje ochroniarzem, a czes umila sobie srogo popijając i zabawiając się z pracującą w owej karczmie kelnerką :)
Reszta ekipy podąża dalej ze swoja misją, aby na koniec wpaść w pułapkę zastawioną przez Jarlaxle.
Przygody Drizzta i ekipy jakoś mnie tak nie interesowały mocno. Znacznie ciekawiej czyta się o Artemisie Entrerim i jego powrocie do Calimportu. No i finałowy pojedynek drowa z zabójcą mógłby być epicki a jest zdecydowanie średni.

Krystian Bas | 2015-06-06
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Książka zdecydowanie uratowana przez pojawienie się niesamowitego duetu Jarlaxle-Entreri. Bez wątpienia zabójca z Calimportu jest jedną z najlepszych i najciekawszych postaci serii, a Jarlaxle'a z jego charakterem, inteligencją, sprytem i pragmatyzmem po prostu nie można nie kochać. Rozpoczyna się tu także wątek Wulfgara, który jest naprawdę interesujący, choćby ze względu na rozpatrywanie wpływu wydarzeń, które go spotkały, na jego życie. Polecam czytelnikom serii

Kornel Tymcio | 2016-07-08

Pomimo optymistycznego zakończenia poprzedniego tomu, towarzysze stają przed kolejnymi problemami. Wychodzi na to iż czasem najwięksi wrogowie są w naszej głowie i musimy sobie z nimi poradzić.
Akcja tomu rozgrywa się w kilku miejscach jednocześnie co ani na moment nie powiewa nudą.

Lalanel | 2012-04-02

Jakby się tak zastanowić, to nie wiem jakim cudem przetrwałam wszystkie księgi. Są jak schematyczne sesje, tworzone na podstawie scenariuszy z podręcznika. Za pierwszym razem gra się fajnie, bo nie wymaga się od nas wiele, ale przy drugim trzecim razie kiedy powtarza się schemat: "idziemy uratować świat, ratujemy świat, idziemy dalej bo nawet nie specjalnie jest gdzie wracać" ciężko wygrać ze znużeniem. Kocham Drizzta jako postać, ale jego życie po 6 tomie zaczęło mnie nużyć i czytałam raczej z chęci zakończenia cyklu niż poznania jego dalszych losów, które były do przewidzenia po 2 tomie (:
+ dla całej sagi za opisy walk.

Urko88 | 2015-07-22

Enteri i końcówka zdecydowanie ratują

Dariusz | 2012-04-08
Przeczytana: maj 2011

Ciekawe losy Artemisa Entreriego.

innuendo | 2011-01-13
13bpm | 2012-12-19
Przeczytana: listopad 2012

Świetny rozwój i niespodziewane zwroty akcji. Konkretnie i ciekawie przedstawione tło. Naturalne dialogi wzbogacone opisem wyrażanych emocji. Całość trzyma w napięciu.

MateoLuca | 2016-01-24

Świetna książka przygodowa, czytałem będąc w gimnazjum i na tamten moment była super frajdą.

Krzysztof | 2011-08-17

Kolejna część przygód Drizzta. Z tego co pamiętam nawet ciekawa.