The Alexandria Quartet. Balthazar
83-07-02485-4
Karola

,,Przed oczyma mojej wyobraźni znowu wyrosło miasto na tle płaskiego lustra jeziora i przełamanego grzbietu piaskowca, który wyznacza granicę pustyni. Polityka miłości, intryg i żądz, dobro i zło, cnota i kaprys, miłość i morderstwo – kłębiły się skrycie w ciemnych zaułkach ulic i placów Aleksandrii, w burdelach i salonach – roiły się jak kłębowisko węgorzy w błocie spisków i kontrspisków”.
(Balthazar)
Kolejny tom Durrellowskiego cyklu Kwartet aleksandryjski, rzucający nowe światło na wydarzenia i postaci znane z Justyny.

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1996.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bibl-io-anna | 2017-07-02
Przeczytana: 2008 rok

Wydarzenia z "Justyny" pokazane z zupełnie innej strony. Punkty bardziej za konstrukcję niż za treść. Język nadal fenomenalny...

Sławek | 2013-03-03
Przeczytana: październik 2012

Nie dałem rady, nie wciągnęła mnie. Jest zbyt zakręcona.

Alina | 2018-03-20
Jot_do | 2018-03-05