Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Czytelnik
The Alexandria Quartet. Balthazar
83-07-02485-4
Karola

,,Przed oczyma mojej wyobraźni znowu wyrosło miasto na tle płaskiego lustra jeziora i przełamanego grzbietu piaskowca, który wyznacza granicę pustyni. Polityka miłości, intryg i żądz, dobro i zło, cnota i kaprys, miłość i morderstwo – kłębiły się skrycie w ciemnych zaułkach ulic i placów Aleksandrii, w burdelach i salonach – roiły się jak kłębowisko węgorzy w błocie spisków i kontrspisków”.
(Balthazar)
Kolejny tom Durrellowskiego cyklu Kwartet aleksandryjski, rzucający nowe światło na wydarzenia i postaci znane z Justyny.

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1996.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bibl-io-anna | 2017-07-02
Przeczytana: 2008 rok

Wydarzenia z "Justyny" pokazane z zupełnie innej strony. Punkty bardziej za konstrukcję niż za treść. Język nadal fenomenalny...

Sławek | 2013-03-03
Przeczytana: październik 2012

Nie dałem rady, nie wciągnęła mnie. Jest zbyt zakręcona.

PseudoDionizy | 2017-09-01
Ragana | 2017-01-20
lensyash | 2017-01-19
Przeczytana: luty 2016
kata_mate | 2016-12-21
Steinbeck nie zasłużył na Nobla?

Akademia Szwedzka niedawno zdradziła, jakie kontrowersje wśród jurorów wzbudzała decyzja o przyznaniu Nagrody Nobla Johnowi Steinbeckowi. Pisarz miał je otrzymać tylko dlatego, że nie znaleziono nikogo, kto by bardziej na nie zasłużył.