Jodi Picoult
angielski
Liliowa

One miscarriage too many spelled the end of Max and Zoe Baxter's marriage. Though the former couple went quite separate ways, their fates remained entangled: After veering into alcoholism, Max is saved in multiple senses by his fundamentalist conversion; Zoe, for her part, finds healing relief in music therapy and the friendship, then romantic love with Vanessa, her counselor. After Zoe and Vanessa, now married, decide to have a baby, they realize that they must join battle with Max, who objects on both religious and financial grounds. Like her House Rules and several other previous Jodi Picoult novels, Sing You Home grapples with hot button issues. The novel also includes a CD of songs, each matched with a chapter in the book. Perfect for book clubs.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/8554005-sing-you-home

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/8554005-sing-you-home

Ania | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Książka jest niesamowita! Zresztą każda taka właśnie jest tej autorki.
Jodi Picoult przedstawia nam tutaj jakże trudny i kontrowersyjny temat jakim jest homoseksualizm.
Zoe i Max są małżeństwem przez dziesięć lat,mają za sobą wiele starań o dziecko niestety kończyły się niepowodzeniem.Gdy Zoe po raz kolejny traci dziecko Max postanawia rozwieść się z żoną gdyż ma dosyć i odnajduje swoje szczęście i zrozumienia w Bogu,staje się gorliwym katolikiem.
Zaś Zoe poznaje Vanesse,kobietę która jest lesbijką.Początkowo ich znajomość jest czysto koleżeńska lecz z biegiem czasu rodzi się między mini uczucie.Zoe uświadamia sobie że pokochała Vanesse.Kobiety postanawiają się pobrać.Zoe nadal marzy by zostać matką,kobiety decydują się na ciążę,którą miała by donosić Vanessa.Postanawiają skorzystać z zamrożonych zarodków Zoe i Maxa,którzy w poprzednich latach korzystali z in vitro.By Zoe mogła ich użyć Max musi wyrazić na to zgodę,lecz gdy mężczyzna dowiaduje się o tym nie tylko nie zgadza się na...

Piotr | 2012-01-25
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Nie mogło być inaczej. Na kolejne powieści tej autorki czekam z dużym zniecierpliwieniem, a kiedy czytam jej książki nie interesuje mnie że mam coś do zrobienia, nie widzę jak pada śnieg i że w pokoju trzeba podkręcić temperaturę. Ja po prostu chłonę każda stronę. każde słowo jest dla mnie ważne, gdyż nie ma w jej historiach żadnego zbędnego słowa. "Tam gdzie ty" to książka o ludzkich wyborach, które często są niezmiernie trudne. W tym wypadku poznajemy Maxa i Zoe - małżeństwo, które się rozpada po stracie dziecka przez kobietę. Max odnajduje ukojenie w kościele, a Zoe odkrywa że jest lesbijką. Wchodzi w formalny związek z kobietą. Małżeństwo jest potępiane przez społeczność, ale kobiety postanawiają być razem na dobre i na złe. Do pełni szczęścia potrzebuje jednego - własnego dziecka. Zoe przypomina sobie, że przecież ciągle są trzy zamrożone zarodki. Rozpoczyna się batalia sądowa o prawo do spełnienia marzeń. po drugiej strony Batalii stoi Max wraz z bratem i jego zona. To...

książek: 2018
Ulka | 2013-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Warto zagłębić się w lekturze, która porusza kontrowersyjne tematy.
Nigdy nie wiadomo z czym przyjdzie się nam zmierzyć.

beatka18 | 2014-02-16

ile potrzeba wysiłku i pieniędzy żeby mieć wymarzone dziecko...w niektórych momentach współczułam Zoe i Maxowi że mimo wielkich chęci nie mogą mieć dzieci a kiedy już im sie udało to było mi okropnie szkoda że stracili swoje wymarzone dziecko, co prawda cięzko mi było uwierzyć że Zoe nagle uświadomiła sobie że jest lesbijką no ale i takie rzeczy sie mogą dziać, choć pół życia żyła w innym przekonaniu, zakończenie było super, polecam

allison | 2012-03-31
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 31 marca 2012

Książki pani Picoult cenię między innymi za rzetelność w przedstawianiu opisywanych problemów. Tak jest również w przypadku powieści "Tam gdzie ty".
Autorka wykazała się ogromną wiedzą na temat muzykoterapii i bezpłodności; bardzo ciekawie pokazała również temat homoseksualizmu oraz stosunek Kościoła do inności, która pojmowana jest jako grzech, wynaturzenie, zboczenie...

Ogromne wrażenie zrobiła na mnie pierwsza część powieści, w której opisane są bardzo emocjonalnie przeżycia bohaterów starających się o dziecko. To już nie tylko starania, ale desperacja, niemal obsesja. Macierzyńskie pragnienia i bolesna rozczarowania Zoe są tak sugestywne, że ma się wrażenie bezpośredniego obcowania z tą nieszczęśliwą, ale wciąż pełną nadziei kobietą.

Niezwykle pięknie, ale i realistycznie autorka przedstawiła przyjaźń i miłość między dwiema kobietami. Chociaż kochają się i rozumieją doskonale, ich uczucia są wciąż wystawiane na ciężkie próby. Powieść obrazuje lęki osób homoseksualnych,...

korcia | 2012-03-21
Przeczytana: 20 marca 2012

Piękna i wzruszająca historia. Pełno jest w niej trudnych tematów, decyzji.
Cieszę się, że autorka dotyka tych spraw.
Nie będę streszczać książki, bo sam jej opis nie odda jej piękna, nie odda moich uczuć, tego jak mnie ona ujęła.

Niestety u nas geje i lesbijki mają jeszcze trudniej niż w Stanach. Nadal niewielu ludzi jest faktycznie tolerancyjnych, dlatego mam nadzieję, że po tej lekturze kolejnych kilka osób otworzy oczy. Rozwody i in vitro stają się codziennością, bardzo trudną, ale niestety codziennością. Zatrważająca ilość par walczy o potomstwo, zmuszają się do ogromnego wysiłku by to osiągnąć.

Bardzo denerwowała mnie w trakcie tej lektury postawa kościoła, ale niestety nie różni się ona od stanu faktycznego. Kościół narzuca wszystkim swoje zdanie, robi ludziom papkę z mózgu i pod sztandarem miłości krzywdzi wielu z nich. Kościół nie wsłuchuje się w głos wiernych, tylko cały czas prowadzi swój monolog.

Książka ta jest bardzo melodyjna, czyta się ją bardzo szybko i...

Agnieszka | 2013-09-16

Była to pierwsza książka Jodi która wpadła mi w ręce i do tej pory mam do niej największy sentyment. Przede wszystkim ukazuje problem ogromnego braku tolerancji. Miłość ukazana w książce bardzo różni się od stereotypowego myślenia. Bardzo często słyszy się określenie, że homoseksualiści są to osoby "kochające inaczej". Ale czy faktycznie tak jest? Puki miłość nie sprawia nikomu krzywdy zawsze jest ona piękna... Najbardziej kontrowersyjne jest zapewne dla wielu dobro dziecka wychowywanego w takiej rodzinie... Jest to bardzo trudne do oceny i wydaję mi się, że są osoby o wiele bardziej kompetentne ode mnie aby wypowiadać się na ten temat.

Polaa | 2017-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2017

To już moja kolejna książka tej autorki. Tym razem mamy tu historię małżeństwa, które się rozwodzi i które walczy o zarodki w klinice in vitro. Zoe wiąże się z kobietą i to z nią chce wychować dzieci. Max odnajduje Boga i walczy przy tym o prawo do zarodków dla swojego bezpłodnego brata i jego żony Liddy. Czy lesbijki mogą założyć rodzinę i wychowywać razem dzieci ? Zakończenie bardzo zaskakuje. Polecam tę książkę. BARDZO :-)

Alexandra | 2016-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Kontrowersyjna, wciągająca, poruszająca.
Tak trzema słowami określiłabym tę książkę. Porusza nie lada ważny temat, niewątpliwie ,,na dzisiejsze czasy''.
Co zrobić i po której stronie stanąć, kiedy rozstrzygają się problemy moralne, miłosne a nawet religijne? Zoe i Max Baxter jak każde małżeństwo po pewnym czasie pragnęli mieć dziecko. Z każdym kolejnym poronieniem przychodziła frustracja i ból. Decyzja: rozwód. Max znalazł pocieszenie w Kościele, natomiast Zoe- przy boku partnerki, Vanessy. I tutaj dopiero rozpoczyna się cała akcja ;) Z poprzednich zabiegów pozostały 3 zarodki. Komu je przekazać, kiedy dwoje biologicznych rodziców wybrało tak skrajne drogi?
Osobiście sama miałam problem, po której stronie stanąć. Początkowo stałam po stronie Maxa, ale po kilku rozdziałach poznając coraz bardziej życie Zoe i Vanessy niedużo brakowało żebym była po ich stronie. Na sali sądowej wszystko się okazało. Zakończenie hmm.. intrygujące i niejednoznaczne;)
Wiem jedno : to dopiero 2 książka...

elyria | 2015-02-11
Na półkach: Przeczytane, 52 (2015 rok)

Dziecko? Chłopiec czy dziewczynka? Nie ważne, najważniejsze, aby było zdrowe! Posiadanie potomstwa to jedno z głównych celów dwojga kochających się ludzi. Nie mówię, że każdego. Jednak, co w sytuacji kiedy marzysz o dziecku, a wszelkie starania idą na marne… Wówczas podporządkowujemy całe swoje dotychczasowe życie dla jednego celu. A nawet staje się to naszą obsesją!
To jest moje drugie spotkanie z twórczością Jodi Picoult. Pierwsza książka pisarki jaką przeczytałam, czyli Bez mojej zgody zrobiła na mnie ogromne wrażenie i wywołała mnóstwo emocji. Tym razem także liczyłam na kolejną dawkę. I nie zawiodłam się.

Nie jesteś bezradna, tylko potrzebujesz pomocy. To wielka różnica.*

Dziesięć lat małżeństwa. Dziesięć lat bezskutecznych starań o dziecko. Kolejne poronienia przynoszą tylko ból. Jedyną drogą dla małżeństwa jest adopcja. Dlatego, Zoe i Max Baxter postanawiają się rozstać. Nie utrzymują ze sobą żadnego kontaktu. Zoe wraca do pracy jako terapeutka i znajduje szczęście u...