Okładka książki Dziecko z chmur

Dziecko z chmur

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zbliżenia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
adopcja, macierzyństwo
typ
papier
mad28
6,8 (142 ocen i 30 opinii)

Opis książki

Wzruszająca opowieść o adopcji i macierzyństwie. Autorki poznały się na studiach. Początkowo połączyły je wspólne zainteresowania. Po pewnym czasie odkryły, że borykają się z podobnymi problemami. Kiedy dla obu kobiet niepłodność przestała stanowić temat tabu, zdecydowały się spełnić swoje marzenia. Dzisiaj są szczęśliwymi matkami. Postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami, by dać nadzieję i przykład wszystkim tym, którzy z powodu braku dziecka przeżywają trudne chwile. To także odpowiednia lektura dla najbliższych, rodziny i przyjaciół ludzi cierpiących z powodu bezdzietności.

źródło opisu: Wydawca

Polecamy

Opinie czytelników
Pokrecona | 2013-09-08
Przeczytana: 07 września 2013

Tym razem w moje łapki trafiła książka pod tytułem "Dziecko z chmur",jest to powieść bardzo potrzebna ludziom, parom, kobietom czy też nawet mężczyznom,by uświadomić sobie skalę tragedii jaka toczy się gdzieś obok nas.Coraz więcej jest rodzin starających się o dziecko ale z jakiś przyczyn nie mogą posiadać maleństwa.Jest to cudowna,wzruszająca lektura dla wszystkich...Uczy pokory ,wiary w Boga oraz w siebie i partnera. Są tu opisane przygody dwóch kobiet.Jedna ma problem ze sobą,druga jest zdrowa-natomiast kłopoty wynikają ze strony męża. Dowiadujemy się z powieści,jak ważna jest pomoc takim parom,zrozumienie,pomocna dłoń i wsparcie w walce,w walce o kruszynkę. O maleństwo,o dar od Boga...
Ta książka daje nadzieje,wiarę,że gdzieś urodzi się Dziecko z chmur i trafi do oczekującej go pary,która do szczęścia pragnie tylko taką maleńką kruszynkę...Bo takie pary,które walczą- są to pary wyjątkowe...Bezpłodność nie oznacza przecież bezdzietności...Adopcja nie jest ostatecznością-to jedna z...

Przepiękna książka pisana ludzkim losem, który, na początku, daleki jest od bajki, wypełniony rozczarowaniem, bólem oraz walką o upragnionego, całkiem nowego członka rodziny.
No i przychodzi długo oczekiwany moment: do drzwi dwóch głównych bohaterek puka całkiem nowy człowiek, choć niezupełnie tak, jak to sobie na początku drogi wymarzyły.
Piękny, ciepły język dodaje pozycji uroku, a niepodkolorowana prawda sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Zdecydowanie polecam!
Moja ocena:
10/10

beataj | 2014-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

Piękna !!
Trudno mi ocenić książkę, która ma tak wielki ładunek emocji i uczuć w swojej treści. Tak dużo w niej smutku, bólu, łez, i równie wiele radości, szczęścia i pozytywnej energii. Więc powtórzę - PIĘKNA :)

Natasza | 2013-03-27
Przeczytana: marzec 2013

Taka pozycja jak "Dziecko z chmur" jest na rynku niezbędna i jest pomocna wszystkim tym, którzy borykają się z problemem niepłodności. Książka opisuje dwa małżeństwa oraz ich zmagania z powiększeniem swojej rodziny. Opowiada o ich przeżyciach w sposób całkowicie otwarty, niemal ekshibicjonistyczny, balansując na granicy tego co polska mentalność uznaje za wstydliwe, a nawet nieprzyzwoite. Wszystko po to, by problemy związane z poczęciem nowego życia przestały być tematem tabu.
Ówczesne media niestety nie poruszają w sposób obszerny i wyczerpujący tematu niepłodności, bezpłodności, in vitro, adopcji. Temat jest niewygodny - wiąże się z kwestią odpowiedzialności państwa, godzi w kościół, który jako instytucja nie dojrzał do dyskusji.
Każda z par starających się o dziecko i walcząca co miesiąc wieży, że w końcu zobaczą dwie upragnione kreski na teście. Każdy dzień od otwarcia oczu do położenia się do łóżka kręci się wokół bezustannej walki o dziecko. Upadają, podnoszą się i z zawziętością...

April30 | 2013-10-22
Na półkach: Przeczytane, Kindle ;-), 2013
Przeczytana: 21 października 2013

"Niektórych może uleczyć tylko noszenie dziecka pod sercem, a nie w nim. I trzeba chcieć to zrozumieć i zaakceptować, bo wszystko wygląda zupełnie inaczej, dopóki problem nie dotknie nas bezpośrednio. Trzeba czasami chcieć zrozumieć nie tylko to, o czym mówią inni, lecz nawet to, czego nie są w stanie wypowiedzieć."
Jestem wdzięczna Pani Justynie Bigos i Pani Beacie Mozer za to że napisały książkę "Dziecko z chmur" a dlaczego? Dlatego że dzięki nim zrozumiałam że wszystko co czuję i czułam to normalna reakcja osoby która nie może mieć dzieci i tak jak ja czują to też osoby które są w podobnej sytuacji co ja... Warto przeczytać tę książkę i dać ją do przeczytania osobom które nie potrafią zrozumieć naszego zachowania, bo dzięki tej lekturze choć trochę wejdą w naszą skórę i poczują choć maleńki procent tego co my czujemy....

Ewa | 2011-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 kwietnia 2011

"Dziecko z chmur" to książka, w której dwie kobiety - Justyna i Beata, dzielą się swoimi przeżyciami i uczuciami związanymi z posiadaniem dziecka. Obie połączył ten sam problem - niepłodność, która, mogłoby się wydawać, zniweczyła ich szansę na szczęście, na stworzenie pełnej rodziny. W piękny i wzruszający sposób opisują swoje zmagania z tym jakże powszechnym problemem, a także drogę podjęcia decyzji o adopcji.
Mogłoby się wydawać, że temat poruszany w tej książce jest na tyle poważny, że ciężko będzie ją przeczytać. Tymczasem nic bardziej mylnego - sama nie mogłam wyjść z podziwu, jak łatwo i przyjemnie czyta się tą książkę, w jak piękny sposób autorki przekazały swoje uczucia i doświadczenia na papier. Gratuluję im odwagi do podzielenia się tą, można by rzecz, bardzo osobistą sprawą.

virginia1982 | 2014-06-18
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Ta książka jest jak niebieskie niebo. Bije z niej spokój. Mądra ale bez moralizatorstwa. Wzruszająca ale nie ckliwa. Autorki tak jasno, pięknie piszą. I ta bajka na samym końcu - wisienka na torcie!

I radość w czystej postaci -

'Spoglądałam na niebo i myślałam "jakie piękne niebo", patrzyłam na drzewa i myślałam "jakie piękne drzewa". Nigdy dotąd świat nie wydawał mi się tak niewyobrażalnie cudowny'.

Gorąco polecam!!

| 2010-05-15
Przeczytana: 15 maja 2010

Podziwiam odwagę i chęć autorek podzielenia się swoimi emocjami i doświadczeniami związanymi z niepłodnością i adopcją, ale książka ta - w mojej opinii - za bardzo ocieka lukrem. Czuć tu "ducha" Coelho, przez co ociera się o banał (jeśli chcesz by spełniło się twoje marzenie, wtedy cały wszechświat się sprzysięga, abyś je osiągnął bla bla bla...). Lepiej sięgnąć po "Jeża" i "Wieżę z klocków" Kotowskiej.

byle_do_jutra | 2010-11-24
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 24 listopada 2010

Książka traktuje o dość poważnych problemach, jakimi są bezpłodność i adopcja, jednak czyta się ją dość lekko, dwie godziny przy kawie i już po.
Ogrom miłości, zawartej w tej książce, poraża. Chwilami czułam się zakłopotana, czytając o zakamarkach dusz autorek, na szczęście po chwili mogłam spokojnie wrócić. Polecam wszystkim - nieważne, czy problem ich dotyczy czy nie.

Justyna | 2012-10-03
Przeczytana: 03 października 2012

Książka "Dziecko z chmur" to jedna z najpiękniejszych książek jakie w życiu czytałam. Pełna miłości, niepokoju, złości, tęsknoty, bólu i pokory opowieść dwóch kobiet walczących z bezpłodnością. Ich wzloty i upadki oraz radość macierzyństwa adopcyjnego. To druga, po "Oskarze i Pani Róży" książka, która wzbudziła we mnie tyle emocji i... tyle łez.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku