Okładka książki Dziecko z chmur

Dziecko z chmur

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zbliżenia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
adopcja, macierzyństwo
typ
papier
mad28
6,8 (150 ocen i 33 opinie)

Opis książki

Wzruszająca opowieść o adopcji i macierzyństwie. Autorki poznały się na studiach. Początkowo połączyły je wspólne zainteresowania. Po pewnym czasie odkryły, że borykają się z podobnymi problemami. Kiedy dla obu kobiet niepłodność przestała stanowić temat tabu, zdecydowały się spełnić swoje marzenia. Dzisiaj są szczęśliwymi matkami. Postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami, by dać nadzieję i przykład wszystkim tym, którzy z powodu braku dziecka przeżywają trudne chwile. To także odpowiednia lektura dla najbliższych, rodziny i przyjaciół ludzi cierpiących z powodu bezdzietności.

źródło opisu: Wydawca

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Czasem po prostu brak słów by opisać, to co czuje się po przeczytaniu jakiejś książki... To właśnie ten moment - i to chyba najlepsza rekomendacja dla tego tytułu. Niezwykle wzruszająca, szczera i prawdziwa historia. Historia, którą trzeba przeczytać!

Pokrecona | 2013-09-08
Przeczytana: 07 września 2013

Tym razem w moje łapki trafiła książka pod tytułem "Dziecko z chmur",jest to powieść bardzo potrzebna ludziom, parom, kobietom czy też nawet mężczyznom,by uświadomić sobie skalę tragedii jaka toczy się gdzieś obok nas.Coraz więcej jest rodzin starających się o dziecko ale z jakiś przyczyn nie mogą posiadać maleństwa.Jest to cudowna,wzruszająca lektura dla wszystkich...Uczy pokory ,wiary w Boga oraz w siebie i partnera. Są tu opisane przygody dwóch kobiet.Jedna ma problem ze sobą,druga jest zdrowa-natomiast kłopoty wynikają ze strony męża. Dowiadujemy się z powieści,jak ważna jest pomoc takim parom,zrozumienie,pomocna dłoń i wsparcie w walce,w walce o kruszynkę. O maleństwo,o dar od Boga...
Ta książka daje nadzieje,wiarę,że gdzieś urodzi się Dziecko z chmur i trafi do oczekującej go pary,która do szczęścia pragnie tylko taką maleńką kruszynkę...Bo takie pary,które walczą- są to pary wyjątkowe...Bezpłodność nie oznacza przecież bezdzietności...Adopcja nie jest ostatecznością-to jedna z...

Przepiękna książka pisana ludzkim losem, który, na początku, daleki jest od bajki, wypełniony rozczarowaniem, bólem oraz walką o upragnionego, całkiem nowego członka rodziny.
No i przychodzi długo oczekiwany moment: do drzwi dwóch głównych bohaterek puka całkiem nowy człowiek, choć niezupełnie tak, jak to sobie na początku drogi wymarzyły.
Piękny, ciepły język dodaje pozycji uroku, a niepodkolorowana prawda sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Zdecydowanie polecam!
Moja ocena:
10/10

beataj | 2014-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

Piękna !!
Trudno mi ocenić książkę, która ma tak wielki ładunek emocji i uczuć w swojej treści. Tak dużo w niej smutku, bólu, łez, i równie wiele radości, szczęścia i pozytywnej energii. Więc powtórzę - PIĘKNA :)

Natasza | 2013-03-27
Przeczytana: marzec 2013

Taka pozycja jak "Dziecko z chmur" jest na rynku niezbędna i jest pomocna wszystkim tym, którzy borykają się z problemem niepłodności. Książka opisuje dwa małżeństwa oraz ich zmagania z powiększeniem swojej rodziny. Opowiada o ich przeżyciach w sposób całkowicie otwarty, niemal ekshibicjonistyczny, balansując na granicy tego co polska mentalność uznaje za wstydliwe, a nawet nieprzyzwoite. Wszystko po to, by problemy związane z poczęciem nowego życia przestały być tematem tabu.
Ówczesne media niestety nie poruszają w sposób obszerny i wyczerpujący tematu niepłodności, bezpłodności, in vitro, adopcji. Temat jest niewygodny - wiąże się z kwestią odpowiedzialności państwa, godzi w kościół, który jako instytucja nie dojrzał do dyskusji.
Każda z par starających się o dziecko i walcząca co miesiąc wieży, że w końcu zobaczą dwie upragnione kreski na teście. Każdy dzień od otwarcia oczu do położenia się do łóżka kręci się wokół bezustannej walki o dziecko. Upadają, podnoszą się i z zawziętością...

April30 | 2013-10-22
Na półkach: Przeczytane, Kindle ;-), 2013
Przeczytana: 21 października 2013

"Niektórych może uleczyć tylko noszenie dziecka pod sercem, a nie w nim. I trzeba chcieć to zrozumieć i zaakceptować, bo wszystko wygląda zupełnie inaczej, dopóki problem nie dotknie nas bezpośrednio. Trzeba czasami chcieć zrozumieć nie tylko to, o czym mówią inni, lecz nawet to, czego nie są w stanie wypowiedzieć."
Jestem wdzięczna Pani Justynie Bigos i Pani Beacie Mozer za to że napisały książkę "Dziecko z chmur" a dlaczego? Dlatego że dzięki nim zrozumiałam że wszystko co czuję i czułam to normalna reakcja osoby która nie może mieć dzieci i tak jak ja czują to też osoby które są w podobnej sytuacji co ja... Warto przeczytać tę książkę i dać ją do przeczytania osobom które nie potrafią zrozumieć naszego zachowania, bo dzięki tej lekturze choć trochę wejdą w naszą skórę i poczują choć maleńki procent tego co my czujemy....

Ewa | 2011-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 kwietnia 2011

"Dziecko z chmur" to książka, w której dwie kobiety - Justyna i Beata, dzielą się swoimi przeżyciami i uczuciami związanymi z posiadaniem dziecka. Obie połączył ten sam problem - niepłodność, która, mogłoby się wydawać, zniweczyła ich szansę na szczęście, na stworzenie pełnej rodziny. W piękny i wzruszający sposób opisują swoje zmagania z tym jakże powszechnym problemem, a także drogę podjęcia decyzji o adopcji.
Mogłoby się wydawać, że temat poruszany w tej książce jest na tyle poważny, że ciężko będzie ją przeczytać. Tymczasem nic bardziej mylnego - sama nie mogłam wyjść z podziwu, jak łatwo i przyjemnie czyta się tą książkę, w jak piękny sposób autorki przekazały swoje uczucia i doświadczenia na papier. Gratuluję im odwagi do podzielenia się tą, można by rzecz, bardzo osobistą sprawą.

virginia1982 | 2014-06-18
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Ta książka jest jak niebieskie niebo. Bije z niej spokój. Mądra ale bez moralizatorstwa. Wzruszająca ale nie ckliwa. Autorki tak jasno, pięknie piszą. I ta bajka na samym końcu - wisienka na torcie!

I radość w czystej postaci -

'Spoglądałam na niebo i myślałam "jakie piękne niebo", patrzyłam na drzewa i myślałam "jakie piękne drzewa". Nigdy dotąd świat nie wydawał mi się tak niewyobrażalnie cudowny'.

Gorąco polecam!!

Natalia | 2014-12-19
Przeczytana: 10 listopada 2014

Wspaniała, a zarazem trudna książka. Trudna, bo porusza ważny i delikatny temat. Przeglądając statystyki stwierdzamy, iż jednocześnie niezwykle aktualny.
Co czują małżonkowie, którzy bezskutecznie pragną począć dziecko?
Jak wygląda walka z niepłodnością?
Czy bezpłodność jest wyrokiem? Czy zawsze wiąże się ona z bezdzietnością?

Prawdziwa historia walki o wymarzone Dziecko z Chmur. Historia pisana przez kobiety, które zmagały się z poczuciem krzywdy, bezsilności. Tych, które nie raz były na skraju rozpaczy
Tych, których poduszki przez wiele tygodni nie były suche.
Co czuje Kobieta, która nie może sprostać 'zadaniu' jaki wyznacza jej instynkt macierzyński?
Jak czuje się żona, która nie może uczynić męża - ojcem,
a jak ta, której mąż jest bezpłodny?

Książka wzrusza i dostarcza wielu emocji.
Polecam ją nie tylko tym, którym w pewien sposób poruszany problem dotyka. Jest ważne, aby przeczytało ją wielu.

Zastanów się, kiedy następny raz z życzliwością zapytasz kogoś:
"Czy to nie je...

| 2010-05-15
Przeczytana: 15 maja 2010

Podziwiam odwagę i chęć autorek podzielenia się swoimi emocjami i doświadczeniami związanymi z niepłodnością i adopcją, ale książka ta - w mojej opinii - za bardzo ocieka lukrem. Czuć tu "ducha" Coelho, przez co ociera się o banał (jeśli chcesz by spełniło się twoje marzenie, wtedy cały wszechświat się sprzysięga, abyś je osiągnął bla bla bla...). Lepiej sięgnąć po "Jeża" i "Wieżę z klocków" Kotowskiej.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Szczepan Twardoch
    35. rocznica
    urodzin
    Można umierać ładnie i brzydko, to jasne, tak jak można mieć dobre i złe maniery przy stole. A wy nie potraficie nawet zabić zwierzęcia, które potem jecie, zamykacie całe to zabijanie do fabryk i udajecie, że go nie ma. Co jest, wierzcie mi, wyjątkowo żałosne. Te wasze płacze, że ktoś zabił pieska,... pokaż więcej
  • Krystyna Kofta
    72. rocznica
    urodzin
    ...rozbierz się, zdejmij wszystko, zdejmij skórę, teraz chcę Twojej duszy...
  • Beverly Barton
    68. rocznica
    urodzin
    Na zawsze pozostaje w nas jakaś cząstka naszego dzieciństwa,naszej młodości. Czy tego chcesz, czy nie.
  • Donna Tartt
    51. rocznica
    urodzin
    Piękno to strach. Cokolwiek nazywamy pięknym, boimy się tego
  • Giuseppe Tomasi di Lampedusa
    118. rocznica
    urodzin
    Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak, jak jest, wszystko się musi zmienić.
  • Damian Dibben
    49. rocznica
    urodzin
    Dzień po dniu mozolnego wkuwania. Daty, wzory, równania... Tylko w jakim celu? Żeby zdać jakieś bezsensowne egzaminy? Żeby pójść do kolejnej, tak zwanej wyższej szkoły? Żeby zasłużyć na nagrodę w postaci równie nużącej bezbarwnej pracy i tak doczekać banalnej, nic nieznaczącej śmierci? Jeśli zależy... pokaż więcej
  • Jan Potocki
    199. rocznica
    śmierci
    Mało kto potrafi zapomnieć o samym sobie; znajdziesz samolubstwo w radach, jakich ludzie ci będą udzielać, w przysługach, jakie ci wyświadczą, w związkach, jakich pragną, i przyjaźniach, jakie zawierają. Przejęci własnym interesem, choćby najbardziej oddalonym, obojętni są na wszystko, co się ich ni... pokaż więcej
  • Anatolij Rybakow
    16. rocznica
    śmierci
    Zdobyć władzę najwyższą i nie móc jej utrzymać - oto los nieudolnych polityków, utrzymać się przy władzy jest znacznie trudniej, niż ją zdobyć.

Znajdź nas na Facebooku