Dziecko z chmur

Seria: Zbliżenia
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
adopcja, macierzyństwo
mad28

Wzruszająca opowieść o adopcji i macierzyństwie. Autorki poznały się na studiach. Początkowo połączyły je wspólne zainteresowania. Po pewnym czasie odkryły, że borykają się z podobnymi problemami. Kiedy dla obu kobiet niepłodność przestała stanowić temat tabu, zdecydowały się spełnić swoje marzenia. Dzisiaj są szczęśliwymi matkami. Postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami, by dać nadzieję i przykład wszystkim tym, którzy z powodu braku dziecka przeżywają trudne chwile. To także odpowiednia lektura dla najbliższych, rodziny i przyjaciół ludzi cierpiących z powodu bezdzietności.

źródło opisu: Wydawca

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Czasem po prostu brak słów by opisać, to co czuje się po przeczytaniu jakiejś książki... To właśnie ten moment - i to chyba najlepsza rekomendacja dla tego tytułu. Niezwykle wzruszająca, szczera i prawdziwa historia. Historia, którą trzeba przeczytać!

Pokrecona | 2013-09-08
Przeczytana: 07 września 2013

Tym razem w moje łapki trafiła książka pod tytułem "Dziecko z chmur",jest to powieść bardzo potrzebna ludziom, parom, kobietom czy też nawet mężczyznom,by uświadomić sobie skalę tragedii jaka toczy się gdzieś obok nas.Coraz więcej jest rodzin starających się o dziecko ale z jakiś przyczyn nie mogą posiadać maleństwa.Jest to cudowna,wzruszająca lektura dla wszystkich...Uczy pokory ,wiary w Boga oraz w siebie i partnera. Są tu opisane przygody dwóch kobiet.Jedna ma problem ze sobą,druga jest zdrowa-natomiast kłopoty wynikają ze strony męża. Dowiadujemy się z powieści,jak ważna jest pomoc takim parom,zrozumienie,pomocna dłoń i wsparcie w walce,w walce o kruszynkę. O maleństwo,o dar od Boga...
Ta książka daje nadzieje,wiarę,że gdzieś urodzi się Dziecko z chmur i trafi do oczekującej go pary,która do szczęścia pragnie tylko taką maleńką kruszynkę...Bo takie pary,które walczą- są to pary wyjątkowe...Bezpłodność nie oznacza przecież bezdzietności...Adopcja nie jest ostatecznością-to...

November-Rain | 2016-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

To najprawdziwsza,najszczersza i płynąca prosto z serca książka,jaką ostatnio dane było mi przeczytać.

Dwie kobiety opowiadają swoją historię starania się o dziecko.
Jest ona dobra dla tych kobiet,małżeństw,które chcą adoptować dziecko a wciąż się wahają. Myślę,że ta lektura rozwieje wszelkie wątpliwości.

Przepiękna książka pisana ludzkim losem, który, na początku, daleki jest od bajki, wypełniony rozczarowaniem, bólem oraz walką o upragnionego, całkiem nowego członka rodziny.
No i przychodzi długo oczekiwany moment: do drzwi dwóch głównych bohaterek puka całkiem nowy człowiek, choć niezupełnie tak, jak to sobie na początku drogi wymarzyły.
Piękny, ciepły język dodaje pozycji uroku, a niepodkolorowana prawda sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Zdecydowanie polecam!
Moja ocena:
10/10

beataj | 2014-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

Piękna !!
Trudno mi ocenić książkę, która ma tak wielki ładunek emocji i uczuć w swojej treści. Tak dużo w niej smutku, bólu, łez, i równie wiele radości, szczęścia i pozytywnej energii. Więc powtórzę - PIĘKNA :)

April30 | 2013-10-22
Na półkach: Przeczytane, Kindle ;-), 2013
Przeczytana: 21 października 2013

"Niektórych może uleczyć tylko noszenie dziecka pod sercem, a nie w nim. I trzeba chcieć to zrozumieć i zaakceptować, bo wszystko wygląda zupełnie inaczej, dopóki problem nie dotknie nas bezpośrednio. Trzeba czasami chcieć zrozumieć nie tylko to, o czym mówią inni, lecz nawet to, czego nie są w stanie wypowiedzieć."
Jestem wdzięczna Pani Justynie Bigos i Pani Beacie Mozer za to że napisały książkę "Dziecko z chmur" a dlaczego? Dlatego że dzięki nim zrozumiałam że wszystko co czuję i czułam to normalna reakcja osoby która nie może mieć dzieci i tak jak ja czują to też osoby które są w podobnej sytuacji co ja... Warto przeczytać tę książkę i dać ją do przeczytania osobom które nie potrafią zrozumieć naszego zachowania, bo dzięki tej lekturze choć trochę wejdą w naszą skórę i poczują choć maleńki procent tego co my czujemy....

Natasza | 2013-03-27
Przeczytana: marzec 2013

Taka pozycja jak "Dziecko z chmur" jest na rynku niezbędna i jest pomocna wszystkim tym, którzy borykają się z problemem niepłodności. Książka opisuje dwa małżeństwa oraz ich zmagania z powiększeniem swojej rodziny. Opowiada o ich przeżyciach w sposób całkowicie otwarty, niemal ekshibicjonistyczny, balansując na granicy tego co polska mentalność uznaje za wstydliwe, a nawet nieprzyzwoite. Wszystko po to, by problemy związane z poczęciem nowego życia przestały być tematem tabu.
Ówczesne media niestety nie poruszają w sposób obszerny i wyczerpujący tematu niepłodności, bezpłodności, in vitro, adopcji. Temat jest niewygodny - wiąże się z kwestią odpowiedzialności państwa, godzi w kościół, który jako instytucja nie dojrzał do dyskusji.
Każda z par starających się o dziecko i walcząca co miesiąc wieży, że w końcu zobaczą dwie upragnione kreski na teście. Każdy dzień od otwarcia oczu do położenia się do łóżka kręci się wokół bezustannej walki o dziecko. Upadają, podnoszą się i z...

Natalia | 2014-12-19
Przeczytana: 10 listopada 2014

Wspaniała, a zarazem trudna książka. Trudna, bo porusza ważny i delikatny temat. Przeglądając statystyki stwierdzamy, iż jednocześnie niezwykle aktualny.
Co czują małżonkowie, którzy bezskutecznie pragną począć dziecko?
Jak wygląda walka z niepłodnością?
Czy bezpłodność jest wyrokiem? Czy zawsze wiąże się ona z bezdzietnością?

Prawdziwa historia walki o wymarzone Dziecko z Chmur. Historia pisana przez kobiety, które zmagały się z poczuciem krzywdy, bezsilności. Tych, które nie raz były na skraju rozpaczy
Tych, których poduszki przez wiele tygodni nie były suche.
Co czuje Kobieta, która nie może sprostać 'zadaniu' jaki wyznacza jej instynkt macierzyński?
Jak czuje się żona, która nie może uczynić męża - ojcem,
a jak ta, której mąż jest bezpłodny?

Książka wzrusza i dostarcza wielu emocji.
Polecam ją nie tylko tym, którym w pewien sposób poruszany problem dotyka. Jest ważne, aby przeczytało ją wielu.

Zastanów się, kiedy następny raz z życzliwością zapytasz kogoś:
"Czy to...

Ewa | 2011-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 kwietnia 2011

"Dziecko z chmur" to książka, w której dwie kobiety - Justyna i Beata, dzielą się swoimi przeżyciami i uczuciami związanymi z posiadaniem dziecka. Obie połączył ten sam problem - niepłodność, która, mogłoby się wydawać, zniweczyła ich szansę na szczęście, na stworzenie pełnej rodziny. W piękny i wzruszający sposób opisują swoje zmagania z tym jakże powszechnym problemem, a także drogę podjęcia decyzji o adopcji.
Mogłoby się wydawać, że temat poruszany w tej książce jest na tyle poważny, że ciężko będzie ją przeczytać. Tymczasem nic bardziej mylnego - sama nie mogłam wyjść z podziwu, jak łatwo i przyjemnie czyta się tą książkę, w jak piękny sposób autorki przekazały swoje uczucia i doświadczenia na papier. Gratuluję im odwagi do podzielenia się tą, można by rzecz, bardzo osobistą sprawą.

virginia1982 | 2014-06-18
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Ta książka jest jak niebieskie niebo. Bije z niej spokój. Mądra ale bez moralizatorstwa. Wzruszająca ale nie ckliwa. Autorki tak jasno, pięknie piszą. I ta bajka na samym końcu - wisienka na torcie!

I radość w czystej postaci -

'Spoglądałam na niebo i myślałam "jakie piękne niebo", patrzyłam na drzewa i myślałam "jakie piękne drzewa". Nigdy dotąd świat nie wydawał mi się tak niewyobrażalnie cudowny'.

Gorąco polecam!!