Darmowe dodatki Edytuj książkę
The Paris Vendetta
Katarzyna Petecka-Jurek
Ag2S

Umierając na wygnaniu w 1821 roku, Napoleon Bonaparte zabrał ze sobą do grobu pewien sekret. Jako generał, a później cesarz niejednokrotnie dopuszczał się grabieży pałaców i skarbców narodowych, dzięki czemu udało mu się zgromadzić niewyobrażalny majątek. Brytyjczycy próbowali zmusić go, by przed śmiercią wyznał, gdzie ukrył cenny łup. Bezskutecznie. Słynny wódz zmarł, nie wyjawiwszy...

Brytyjczycy próbowali zmusić go, by przed śmiercią wyznał, gdzie ukrył cenny łup. Bezskutecznie. Słynny wódz zmarł, nie wyjawiwszy nikomu kryjówki i nie wspomniawszy o tajemniczym majątku ani słowem w swoim testamencie. A przynajmniej tak się wszystkim do tej pory wydawało…
Kolejna owiana tajemnicą zagadka z zamierzchłych czasów i słynny bohater Berry’ego, były agent amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, Cotton Malone, to zapowiedź najnowszego bestsellera doskonale już w Polsce znanego pisarza.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2011

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

gwiazdka | 2016-09-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 09 września 2016

„Paryska wendeta” ma styl lekki i przyjemny, podobny jak wszystkie powieści napisane przez Steve Berry’ego. Brakuje tu jednak ciekawej intrygi, owszem, to co się dzieje na kartach tej książki, jest niczego sobie, ale Berry przyzwyczaił mnie do większej finezji jeśli idzie o akcję oraz do ciekawszej zagadki historycznej, tutaj taka w zasadzie nie istnieje, ot mała wzmianka o Napoleonie i już koniec. Akcja też niekoniecznie najciekawsza, niby coś się dzieje, ale nie za dużo tego. Moim zdaniem „Paryska wendeta” jest jedną z najsłabszych powieści cyklu, ale tylko spośród książek tego autora, wielu innych mimo to zostawia daleko z tyłu. I owszem, powieść polecam, ale radze nastawić się na lekkie obniżenie lotów.

BagatElka | 2014-05-01
Przeczytana: 30 kwietnia 2014

Cotton Malone przeskakuje z przygody na przygodę w tempie ekspresowym i nawet nie dostaje zadyszki.
Brawurowe akcje,zuchwałe kradzieże,niezwykłe odkrycia i kolejne piękne panie.
Chętnie obejrzałabym serial na podstawie tego cyklu i z pewnością nie tylko ja.
Pomimo obszerności tomów czyta się je błyskawicznie.

melody | 2016-05-09

Moja druga przygoda z Cottonem Malone okazała się równie ciekawa, jak pierwsza. Ciekawa akcja, lecz w zasadzie dość przewidywalna. Nasz agent dosłownie biega to tu to tam i nigdy się nie męczy. Jednak nie daję za to minusa, książka na prawdę mi się podobała. Jeżeli rano wstaję nieprzytomna przez zarwanie nocy z książka, ale pomimo tego szczęśliwa... książka była tego warta. Polecam :)

Elżbieta | 2016-10-08
Przeczytana: październik 2016

Jak dla mnie w tym przypadku autor umieścił za dużo wątków w jednej książce. Z jednej strony mamy chęć zemsty za śmierć dziecka, z drugiej pragnienie wzbogacenia się na niezbyt uczciwych transakcjach, do tego dochodzą jacyś ekstremiści, całkiem amoralny angielski arystokrata, która działa na wszystkie możliwe fronty, zawodowy zabójca, młody agent służb wywiadowczych wydalony z pracy za nieuleganie presji przełożonych, całkiem zwariowana francuska milionerka, która niby twardo stąpa po ziemi, ale nie przeszkadza jej to ani trochę co rusz radzić się prymitywnej wyroczni i uganiać za legendarnym skarbem (choć jej własny majątek zapewne przekracza jego wartość), czy wielbicielka teorii spiskowych, szeroko rozpisująca się o nich na blogu internetowym. No i oczywiście nasz główny bohater, który trochę przypadkiem zostaje wciągnięty w tę gmatwaninę i postawiony pod ścianą, nie może zrobić nic innego jak ponownie uratować świat (a przynajmniej symbol Paryża). Słowem, mnóstwo tematów, które...

karpatkadobra | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Steve Berry to zupełnie nowe doświadczenie jeśli chodzi o literaturę sensacyjną. Stanowi inne równie popularne - odgałęzienie tego gatunku : rozwiązywanie zagadek, podążanie tropem tajemnic, coś jak ,,Indiana Jones „ i Skarb Narodów” w jednym. Do tej pory miałem do czynienia z ,,przygodówkami” pokroju Jamesa Rollinsa np. ,, Lodowa Pułapka” , ,,Amazonia” oraz coś z Michaela Crichtona : ,,Predator” , ,,Zaginiony Świat”. Książki tych autorów są aż przesycone faktami naukowymi, nowinkami technologicznymi . Mają one miejsce w zapomnianych przez cywilizację obszarach, lub rzadko zamieszkiwanych miejscach, w których napotykają na nieznaną nauce siłę lub ,,obcą” technologię. Wykreowani przez nich naukowcy spotykają różne dzikie kultury, badają rozległe ziemskie powierzchnie. Pełno w nich więc opisów przyrody, zwierząt i piękna krajobrazu.

Steve Berry reprezentuje inny nurt. Jego książkę ,,Paryska Wendeta” można zatem zaliczyć do powieści przygodowo historycznych, bardzo podobnych do...

Niedam | 2016-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Nigdy nie przechodzę obojętnie obok książek, w których tajemnice historii odgrywają główne skrzypce. A gdy dodamy do tego dobrze wykreowany wątek kryminalny, jest to miód na moje oczy - właściwie powinien powiedzieć ogórek [plaster] - no wiecie maseczki upiększające itd. Aaaaa, nie ważne.

"Paryska wendeta" to dobrze napisany thriller, gdzie jak łatwo się domyślić główna część akcji toczy się w najbardziej romantycznym kraju Europy Zachodniej, Francji. Cotton Malone, główny protagonista, zostaje wplątany w spisek, mający na celu wywołanie masowej paniki wśród obywateli starego kontynentu. Kto za tym stoi, dlaczego to robi?

Wszystko zaczyna się od pamiętnika Napoleona i pogłoskach jakoby ukrył skarb, który zdobył podczas toczonych przez siebie wojen. Pewna zamożna grupa ludzi postawiła sobie za cel odkrycie miejsca, w którym znajduje się spuścizna Bonaparte. Nie liczą się dla nich środki ani sposób dojścia do tej tajemnicy - liczą się wyniki.

Książkę bardzo dobrze się czyta....

słoneczko | 2015-12-10
Przeczytana: 2013 rok

Cotton Malone to jeden z ciekawszych bohaterów literackich. W tej książce niby było wszystko co powinno być w dobrym thrillerze, a mimo wszystko czegoś mi brakowało w porównaniu z poprzednimi pozycjami z cyklu.

janka_agh | 2012-01-02
Na półkach: Przeczytane, Przygodowe
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Trzymająca w napięciu, lekka i dobrze się czytająca typowa historia przygodowa ze skarbami i szpiegami w tle. Są tu agenci Secret Service, wielcy bogaci tego świata, spisek skarb Napoleona. Dobra rozrywka na długie zimowe wieczory

Agnieszka | 2015-04-18

Cotton Malone tym razem wplątał się w coś, co już na zawsze odbije na nim piętno. Miał tylko pomóc przyjacielowi w jego prywatnej wendecie przeciwko mordercom jego syna, a rozpoczął polowanie na najgroźniejszego na świecie zamachowca. Sprawa przybiera niespodziewany obrót, kiedy okazuje się, że klub założony przez samego Napoleona planuje coś wielkiego, bardzo niebezpiecznego dla europejskiej gospodarki.

Steve Berry to pisarz specjalizujący się w sensacjach, często porównywany do samego Dana Browna. Według mnie jest on znacznie bardziej utalentowany niż autor Aniołów i Demonów. Pewnie dlatego, że jego powieści opierają się w jeszcze większej mierze na historii, symbolice i oczywiście akcji.

Zagadka aleksandryjska, czyli pierwsza z powieści Steve'a Berry'ego, którą miałam okazję czytać, bardzo mi się podobała. Jednak byłam wtedy młodsza o dobre pięć lat, więc nie bardzo wiedziałam, o co w niej tak naprawdę chodzi. Natomiast Paryska wendeta przyciągała mnie do siebie już od...

Greg Blackbird | 2018-03-26

Moja pierwsza książka Steve Berry i do tej pory wspominam ją ciepło bo dla mnie to jego najlepsza pozycja jak do tej pory. Idealnie wpasował historię w to niesamowite miasto i czytając człowiek drży żeby czasem czegoś nie zburzono.... Ehh brawo.