Kup teraz - 3 oferty w cenie od 9.99 zł do 33.00 zł

Paryska wendeta

Steve Berry Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Cotton Malone (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
The Paris Vendetta
Sonia Draga
The Paris Vendetta
Cotton Malone (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
Katarzyna Petecka-Jurek

Jest tajemnica, jest zaginiony skarb, jest spisek czyli wszytsko czego potrzeba fajnej książce przygodowej.

Jestem w trakcie przerwy w czytaniu, zbyt dużo jednoczesnych wątków. Jak dla mnie zbyt zagmatwana w czasie i przestrzeni.

Trochę nie na mój gust, historia fajna ,ale jakoś ciężko się czyta, może trochę źle napisana, ale wina tłumaczenia

Moja pierwsza książka Steve Berry i do tej pory wspominam ją ciepło bo dla mnie to jego najlepsza pozycja jak do tej pory. Idealnie wpasował historię w to niesamowite miasto i czytając człowiek drży żeby czasem czegoś nie zburzono.... Ehh brawo.

Znajdziesz w tej książce dosłownie wszystko. Zemsta, zdrada, terroryzm, namiętność. Jest super agent Secret Service, luksusowy świat multimilionerów, dziejowa teoria spiskowa, płatny zabójca, pościgi w stylu Jamesa Bonda a nawet prezydent USA w roli dyspozytora. Do tego przegląd zabytków Paryża i geneza akcji sięgająca czasów złego Napoleona. Taram!
Autor prowadzi nas od A...

Wiele faktów historycznych, ciekawe motywy fabuły i sam pomysł powieści.
Z drugiej strony książka nie jest zbyt wciągająca (przynajmniej dla mnie). Autor nie za bardzo potrafi wykorzystać te ciekawe wątki

Chyba jedna z najlepszych książek w całym cyklu.Zaskakujące i smutne zarazem zakończenie. Doskonała akcja, bardzo wyraziste postaci i mnogość emocji. Książka do polecenia czyta się bardzo szybko, lekko i przyjemnie jak wszystkie książki w tym cyklu.

Jak dla mnie w tym przypadku autor umieścił za dużo wątków w jednej książce. Z jednej strony mamy chęć zemsty za śmierć dziecka, z drugiej pragnienie wzbogacenia się na niezbyt uczciwych transakcjach, do tego dochodzą jacyś ekstremiści, całkiem amoralny angielski arystokrata, która działa na wszystkie możliwe fronty, zawodowy zabójca, młody agent służb wywiadowczych...

"Paryska wendetta" to kolejna ciekawa powieść autorstwa Berry-ego. Tak jak w innych jego książkach, także w tej pozycji fikcja miesza się z historią, co wpływa na jej atrakcyjność. Lektura tej książki, dzięki licznym opisom, pozwoli się przenieść czytelnikowi m. in. do Paryża i przeżywać kolejne przygody razem z bohaterami. Książkę czyta się bardzo dobrze, a wartka akcja...

„Paryska wendeta” ma styl lekki i przyjemny, podobny jak wszystkie powieści napisane przez Steve Berry’ego. Brakuje tu jednak ciekawej intrygi, owszem, to co się dzieje na kartach tej książki, jest niczego sobie, ale Berry przyzwyczaił mnie do większej finezji jeśli idzie o akcję oraz do ciekawszej zagadki historycznej, tutaj taka w zasadzie nie istnieje, ot mała wzmianka o...

• Steve Berry
  • Audiobook