The Craving
Martha Oakiss

Pamiętnik Stefano przenosi akcję o sto lat wcześniej i odkrywa początek historii miłosnego trójkąta dwóch braci wampirów i pięknej dziewczyny, której obaj pragną Damon zdradził brata w Nowym Orleanie. Teraz Stefano postanawia rozpocząć wszystko od nowa. Ślubuje nie skrzywdzić już nigdy więcej człowieka. Przemierza ulice Manhattanu, usiłując zniknąć w tętniącym życiem mieście. A kiedy myśli,...

Damon zdradził brata w Nowym Orleanie. Teraz Stefano postanawia rozpocząć wszystko od nowa. Ślubuje nie skrzywdzić już nigdy więcej człowieka. Przemierza ulice Manhattanu, usiłując zniknąć w tętniącym życiem mieście. A kiedy myśli, że uciekł już od przeszłości, odkrywa, że nigdy nie ucieknie przed swoim bratem.
Damon ma wielkie plany dla nich obu – czy Stefano to się podoba, czy nie. Razem podbiją salony Nowego Jorku. Lecz nieoczekiwanie na ich drodze staje dawny wróg, który może zmienić ich nieśmiertelne życie w piekło…

źródło opisu: Amber, 2011

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl/

Szarlota | 2012-09-26

Kolejna część przygód młodego wampira Stefana. Książkę czyta się bardzo szybko. Polecam szczególnie dla fanów serialu "Pamiętniki wampirów".

Weronika | 2014-09-18
Na półkach: ROK 2014, Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 12 września 2014

Niestety niczym mnie nie zaskoczyła. Wszystkie zdarzenia były do przewidzenia, nic nadzwyczajnego. Jest to najgorsza część z całego cyklu

Celaena | 2014-05-27
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 maja 2014

Nie podobała mi sie. Pisząc wprost, była nudna.
Zawiodłam sie. Pieniądze wyrzucone w błoto.

maniakalnaa | 2012-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2012

I się zaczęło... Stefano jest już ciepłymi kluchami użalającymi się nad sobą. Damon stał się bezwzględnym krwiopijcą, a Lexi ratuje - znów - tyłek Stefano. Najciekawszym wątkiem było pierwszy raz usłyszenie o postaci Klausa. Lecz gdy zaczęło się coś dziać to oczywiście wszyscy uciekli i... o, cóż za niespodzianka! - Stefano znów snuł jakieś marzenia.
Póki co to najgorsza część Pamiętnika Stefano jaką czytałam. Moooooże kiedyś wezmę do ręki następną.

Koniczynka | 2016-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

I tak oto dotarłam w moim przypadku do końca trzeciego tomu pamiętnika Stefano, który nosi tytuł "Pragnienie". Ten tom, jak i dwa pozostałe czytało się bardzo szybko i lekko. Jeśli chodzi o samą fabułę to była bardzo przewidywalna, ale mimo to podobała mi się. No, bo proszę Was, jaki wampir mógł pozostawić w Central Parku na wpół przytomną dziewczynę dokładnie w tym miejscu, w którym przesiadywał Stefano rozmyślając nad swoją beznadziejną egzystencją? Oczywiście nie kto inny tylko jego brat Damon, który tylko szuka okazji do tego by uprzykrzać mu życie, ale jak sami wiemy ostatecznie ten "potwór" jak zwykł go czasem Stefano nazywać jest tym, który ratuję mu tyłek z opresji. Jak ktoś słusznie zdążył zauważyć i o czym przekonałam się sama nie o było się też bez opisów, w których to Stef użala się nad sobą, co wychodzi mu wręcz perfekcyjnie. Nie chcę tu "wychwalać" zachować Stefano, bo Damon też mnie niekiedy wkurzał i to nieźle, bo co go obchodzi rodzina Suterhaldów, skoro może ich...

Nemezis | 2013-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 20 lipca 2013

W dalszym ciągu boli mnie, że autorką książki nie jest Smith, ale muszę przyznać, że książka jest dobra. Historia jest zaskakująca i nieprzewidywalna. Przemyślenia głównego bohatera trochę naciągane, ale dało się znieść. Sentymentalne zakończenie ze znakiem zapytania bardzo przypadło mi do gustu. Polecam.

pszczółka24 | 2012-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2012

Pamiętnik Stefano.Tom 3.Pragnienie to kolejna część serii powstałej na podstawie powieści L. J. Smith i serialu telewizyjnego Kevina Williamsa i Julie Plec. Książka opisuje historię miłosnego trójkąta, strasznych zbrodni i złości, która przepełnia Damona. I choć do specjalnie ambitnych nie należy, nie porywa ani nie zadziwia, to jednak jestem pewna, że losy dwóch przystojnych braci Salvatore z pewnością przyciągną niczym magnes rzesze fanek.

| 2011-09-18
Przeczytana: 18 września 2011

Wydaje mi się, że ta seria (Pamiętniki Stefano) jest już troszeczkę naciągnięta. Najlepsza według mnie była część pierwsza, a druga i trzecia nie różnią se dla mnie za bardzo... Czyta się jednak lekko i przyjemnie.

Aleksandra | 2012-01-03
Na półkach: Przeczytane, 01) Posiadam
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Może być ale zawsze prawdziwa historia jest lepsza niż wymyślona pod serial ale też mi się podobało wciąż był zachowany szarmancki i arogancki styl Damona i to kocham :) Polecam dla ciekawskich ;P

Zosia Szuber | 2012-02-26

"Pamiętnik Stefano" jest zdecydowanie lepszy niż "Pamiętniki Wampirów". Wciąga od razu, miło się czyta i aż ciągnie do księgarni po następną część.