Pieśń księżyca

Cykl: Pamiętniki Wampirów (tom 9)
Wydawnictwo: Amber
Moonsong
wampiry
Sherry

Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną… Elena: po ucieczce z Mrocznego Wymiaru myśli już tylko o wyjeździe – do college’u, gdzie poznali się jej rodzice. Czuje, że to będzie najlepszy rok, dla niej i dla Stefano. Damon: przeżył i stał się inny, bardziej łagodny, bardziej… ludzki? Czy pożegnał na zawsze mrok, który spowijał jego duszę? Stefano:...

Dwa wampiry.

Dwaj nienawidzący się bracia.

I piękna dziewczyna, której obaj pragną…

Stefano: wierzy, że znów ma brata. Lecz czy powinien mu ufać?

Zostawili za sobą Fell′s Church, lecz nie swoją przeszłość. Bo nie mogą uciec przed przeznaczeniem. A Elena nie może dłużej zaprzeczać, że kocha obu braci – ponad życie…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Kinga | 2019-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Pieśń Księżyca L. J. Smith na początku wydawała mi się trochę nudna, kompletnie nie rozumiałam o co chodzi z Stowarzyszeniem Vitale. Jednak z każdą przeczytaną stronę przekonywałam się do tej powieści coraz bardziej. Ostatecznie książka zakończyła się naprawdę ciekawie, najbardziej podobały mi się ostatnie rozdziały. Jednak denerwuje mnie to, że Elena nie może zdecydować się, którego z braci Salvatore kocha naprawdę. Jest ze Stefano, ale całuje się z Damonem. Muszę przyznać, że zaczyna mnie to męczyć, ale pomijając to książka jest interesując. Czyta się ją bardzo szybko, dlatego myślę, że mogę ją polecić.

Julia | 2019-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2019

Książka Lisy Jane Smith pt. Pieśń księżyca jest to kolejna część serii Pamiętniki Wampirów.
Elena i jej przyjaciele wybierają się do college'u. Każde z nich ma swoje własne ambicje, ale przede wszystkim każdy z nich marzy o normalnym życiu. Lecz zło czai się wszędzie. Czy bohaterom uda się prowadzić spokojne życie i nie wplątać się w żadne konflikty? Elena musi wreszcie dokonać wyboru pomiędzy braćmi Salavtore - nie obędzie się bez złamanych serc. Lecz co zrobić w takiej sytuacji, jeśli ona kocha ich obu? Czy zostanie kolejną Katherine i rozdzieli braci?
Poprzednia część tej serii bardzo mi się podobała, dlatego musiałam przeczytać także i tę. Powieść czyta się bardzo szybko. Autorka używa niezwykle poetyckich porównań literacki, dzięki czemu powieść czyta się jeszcze milej. Gorąco ją polecam, szczególnie fanom wampirów. Akcja książki jest bardzo ciekawa, a jej zakończenie mnie zaskoczyło i zszokowało, dlatego na pewno przeczytam kolejny tom.
Polecam.

virgo123 | 2018-01-09
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2018
Przeczytana: 09 stycznia 2018

A z początku wydawało się, że to będzie spokojna część... :P A tu nie, dalej morderstwa i to w dodatku jakieś okropne :P I to niby wszystko przez wampiry, a przedstawione znacznie gorzej :P

Paulina | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Okazuje się, że Damon żyje. Bohaterowie wyruszają na studia. I dopiero się zacznie. Polecam.

Kolejna fantastyczna książka z serii ,,Pamiętniki wampirów''. Bardzo podobało mi się to że , Bonnie znalazła wreszcie kogoś kto szczerze ją pokochał . Polubiłam postać Zandera . Bo ja jakoś nie widzę Bonnie w związku z normalnym i zwykłym chłopakiem . Szkoda trochę że , Bonnie i Damon nie zostali parą , ale skoro jej nie kochał to dobrze się stało . Polecam . Jak dla mnie ta książka jest rewelacyjna , lepsza od ,, Północy ''i ,,Fantoma''. Podobał mi się też chwilowy związek Eleny i Damona . Taka ciekawa i chwilowa odmiana . Chociaż ja jestem osobiście ze Stefano i Eleną . Jak dla mnie w książce ich uczucie zostało przedstawione jako prawdziwa miłość . Poza tym pierwszy tom serii był tak rewelacyjny , że zawsze będę za Steleną . W serialu wolę Delenę . Ale fajnie było to że , w tej części tyle się działo .

Olivia99 | 2017-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2017

W porównaniu do poprzeniej częsci ta była według mnie o wiele lepsza.
Wydarzenia dotyczące tajnego Stowarzyszenia Vitale do którego został powołany Matt , cały czas utrzymywały w napięciu i do końca pozostawały tajemnicze.
Postępowanie Eleny nieustająco irytuje a jej zachowanie wobec obu braci Salvatore jest okropne.Twierdząc, że nie chce stać się druga Kathrine zrywa tymczasowo kontakt z braćmi, jednak ulega względom Damona i całuje się z nim przypadkowo na oczach biednego Stefano. Mimo tego że dziewczyna zdaje sobie sprawę jak bardzo rani Stefano, dalej nie ulega pokusie zbliżania się do Damona.
W tej księdze widać jednak pojednanie i zbliżenie się do siebie obu braci. Pomimo przeciwności losu obaj bracia walczą o siebie i starają się pojednać. Ze stwierdzenia Damona , pomimo tego że pewnie samemu żyłoby mu sie lepiej to i tak nie pozwoli skrzywdzić swojego małego braciszka.
Bardzo ciekawy jest też wątek związany z nowym chlopakiem Boonie , który później wyjawia jej swój...

Kasia | 2017-05-09
Przeczytana: wrzesień 2012

Wprowadzanie nowych postaci nie jest sposobem na 'zagęszczenie' akcji. A w Fell's Church zaczyna się już robić coraz ciaśniej od tych wszystkich wampirów, ludzi, duchów, wilkołaków...

"Jest tyle miejsc, które chciałbym ci pokazać, które chciałbym zobaczyć twoimi oczami. Jest tyle rzeczy, tyle życia do przeżycia."

kamciaci | 2016-07-21

Mniej więcej od tej części cykl stał się dla mnie uciążliwy... Przekonuję się do czytania następnych książek z tej serii, jednak wiem, że to już nie będzie to samo. Mimo wszystko polecam przeczytać.

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02

Nie ma co, autorka dała nam w kość z ilością tomów do przeczytania. ;)

mechaniczna_królewna | 2016-06-27
Przeczytana: 2015 rok

"Chyba tego właśnie się boję. Ostatnie tygodnie były jak złociste wakacje, a teraz wszystko się zmienia i nie wiem, czy znów nie pogrążymy się w ciemnościach i strachu."