Wygnana Królowa

Cykl: Siedem Królestw (tom 2)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Exiled Queen
Martyna

Han Alister wędruje na południe, by rozpocząć naukę w Mystwerku w Oden's Ford. Wyjazd z Fells nie oznacza jednak, że nie grozi mu już niebezpieczeństwo. Każdy jego krok śledzą Bayarowie, potężna rodzina czarowników, pragnąca odzyskać stary amulet. Także w Mystwerku czają się zagrożenia. Han poznaje tam Kruka, tajemniczego czarownika, który zgadza się uczyć go tajników czarnej magii. Czy Han tego nie pożałuje? Tymczasem księżniczka Raisa ana'Marianna ucieka przed małżeństwem z przymusu w towarzystwie swojego przyjaciela Amona i jego drużyny kadetów. Najbezpieczniejszym dla niej miejscem jest Wien House, akademia wojskowa w Oden's Ford. Jeżeli księżniczce uda się uchodzić tam za zwykłą kadetkę, uczelnia zapewni jej zarówno schronienie, jak i wykształcenie potrzebne do tego, by podołać roli kolejnej królowej z dynastii Szarych Wilków. Wszystko się zmienia, gdy ścieżki Hana i Raisy krzyżują się w tej epickiej baśni o niepewnych przyjaźniach, bezwzględnej polityce i nieodpartej sile uczuć.

źródło opisu: Wydawnictwo Galeria Książki, 2011.

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl

Opinie czytelników (1970)
lacerta | 2015-08-29
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

"Wygnana królowa" do bardzo dobra kontynuacja "Króla demona", chociaż muszę przyznać, że drugi tom spodobał mi się mniej niż pierwszy.
Tym razem akcja przyspiesza, niestety to co mi się nie spodobało to fakt, że są momenty dość spokojne, a zdarzają się też takie, w których dzieje się milion rzeczy na minutę.
Bardzo polubiłam Tancerza i chciałabym go więcej w całej książce. Han natomiast trochę stracił w moich oczach, a jeszcze bardziej drażniła mnie Raisa. Niestety księżniczka i tym razem doprowadzała mnie do szału, chyba jest zbyt niezdecydowaną i kochliwą osobą, żebym mogła ją polubić.
Oden's Fort trochę skojarzyło mi się z Hogwartem i niestety za bardzo porównywałam te dwa światy. Być może dlatego nie potrafiłam wciągnąć się w powieść tak bardzo jak w pierwszej części.

Świat Siedmiu Królestw wciąż mnie fascynuje i z chęcią sięgnę po kolejną część.

Zaczytana | 2015-03-08
Przeczytana: 07 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka jest świetna, choć mało rozpropagowana. Gdyby nie to, że pojawiła się w bibliotece szkolnej to bym na nią nawet nie spojrzała. Jak dla mnie to Raisa powina byc z Micahim. <3

isobel | 2012-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

Nie dawno, bo parę minut temu skończyłam czytać "Wygananą Królową" i nadal się jeszcze nie otrząsnęłam. Tak duże wrażenie zrobiła na mnie ta książka. Podpisuje się pod tymi wszystkimi opinami w których pojawiło się stwierdzenie, że "Wygnana Królowa" jest znacznie lepsza od I tomu - "Króla Demona". Akcja jest tak wciągająca, a humor tak rozbrajający, że w pewnym momencie z zaskoczeniem i z pewnym rozczarowaniem zauważyłam, iż nie wiele mi zostało do końca. Ale potem przypomniałam sobie, że wypożyczyłam w piątek tom trzeci tak więc już dziś wieczorem poznam ciąg dalszy historii Hana, Raisy, Tancerza, Cat Tyburn oraz Amona.

Gdy wyrusza się w podróż zazwyczaj - zazwyczaj, bo nie zawsze - obiera się jakiś cel owej podróży. Akurat Han Alister, niegdyś złodziej i herszt Łachmaniarzy, razem ze swoim przyjacielem Tancerzem Ognia zmierzają na południe, do Oden's Ford. W Oden's Ford znajduję się pewna szkoła o nazwie Mystwerk. Do owej szkoły uczęszczają tylko i wyłącznie czarodzieje....

tombraiderka009 | 2014-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2014

Już dawno nie zaglądałam do świata Hana i Raisy. Bardzo się cieszę, że powróciłam, bo przypomniałam sobie jak sympatyczne są główne postacie i jak wspaniale jest wykreowana kraina Siedmiu Królestw przez panią Williams Chimę.

W "Wygnanej Królowej" ciągle się coś działo. Przygody Hana i Tancerza były bardzo ekscytujące, ciekawe i zabawne. Dwoje czarowników w kółko pakowało się w kłopoty - zwykle przez Hana.
U księżniczki Raisy i Amona również było interesująco poprzez zdarzenia, które się im przytrafiały.

No, ale nic nie przebije kolejnego spotkania twarzą w twarz Raisy i Hana. Na takie momenty zawsze czekam z niecierpliwością ;) A spotkanie Micaha z Hansonem było po prostu bezcenne :D

"Wygnaną Królową" przeczytałam w niesłychanie szybkim tempie. Książka wciągnęła mnie niezmiernie i trzymała przez wszystkie strony aż do końca. Nic nie było nudnego, żaden rozdział, czy strona. Było bardzo zabawnie, tajemniczo i porywająco. Z wielką niecierpliwością czekam na napływ gotówki, bo...

Tirindeth | 2011-12-13

Han i Tancerz wyruszają do Oden’s Ford, gdzie mają wstąpić do szkoły i uczyć się wszelkich tajemnic magicznych, które nie tylko mogą pomóc w odkryciu własnej tożsamości, ale także pozwolą usytuować swoją pozycję w wojnie, która targa Siedmioma Królestwami. Także Raisa, przyszła królowa Fells, potajemnie wyrusza wraz z kapralem Amonem i jego drużyną – Zgrają Szarych Wilków, w tym samym kierunku, lecz ich celem nie jest szkoła magii, lecz szkoła wojskowa. Raisa wierzy, że nauczy się w niej wszystkiego, co pozwoli jej dobrze władać swoim krajem.

Jednak za Raisą podąża z pościgiem syn Wielkiego Maga i gwardia królewska, podczas gdy Hana niespodziewanie ściga córka Bayarów. Drogi bohaterów krzyżują się zaskakująco, zmieniając bieg ich losu i wpływając na decyzje, które podejmują. Raisa, pod przebraniem Rebeki Morley, postanawia ukrywać się wśród kadetów uczelni, podczas gdy Han postanawia raz na zawsze rozprawić się z Micahem Bayarem, swoim największym wrogiem. Lecz nie wie, co kryje...

Ulka | 2011-11-17
Przeczytana: 15 listopada 2011

Uważam, że to bardzo dobra kontynuacja, osobiście "Wygnana królowa" podobała mi się bardziej niż tom pierwszy. Ale, znowu popełniłam ten błąd i sięgając po nią nakreśliłam sobie wizję, że w tej oto książce nastąpi jakiś mega przełom który w końcu spowoduje to drżenie królestwa w posadach, które tak obiecywał opis "Króla Demona" :) No cóż, nie powiem żeby było nudno, Oden's Fort to bardzo ciekawe miejsce, sama podróż do niego również obfitowała w przygody. Lecz niestety nadal jest ten niedosyt, takie uczucie ciągłego zbliżania się do punktu kulminacyjnego bez jego osiągnięcia niestety.

Seria ta jest po prostu powolna, nie mylić z nudną, nie zdarzyło mi się abym pomijała zdania czy opisy, lub przysypiała - wręcz przeciwnie ;) ... Myślę, że to głównie kwestia bohaterów,choć są postaciami ciekawymi to nie dokonują oni jakiś mega bohaterskich czynów, ich zachowania są raczej przewidywalne, skromne, są jak otwarte książki - dlatego ciężko się do nich przywiązać. Autorka nie stawia ich...

Die_Toten_Maus | 2016-03-28
Przeczytana: 27 marca 2016

W królestwie nie jest wesoło. Królowa to marionetka w rękach Wielkiego Maga, rada Czarowników chce mieć jak najwięcej władzy, a klany nie chcą do tego dopuścić. Do fatalnej sytuacji trzeba dodać wojnę domową u sąsiadów, ogólną biedę w państwie i to, że Wielkiemu Magowi zaginął niezwykle ważny artefakt. Wspaniale, prawda? Taką sytuację zastaliśmy w 1 tomie, czas sie dowiedzieć jak sie ona rozine.
Raisa ana`Marianna opuściła Fells i wraz z kompanią Amona Byrne udaje się do szkoły wojskowej. Po drodze oczywiście musi spotkać ich wiele niebezpieczeństw. Ogólnie -> nieciekawie. Parokrotnie mało brakowało by straciła życie, a i pobyt w szkole nie jest najłatwiejszy, choć chyba jej sie tam podoba. Dużo się uczy, poznaje fajnych ludzi, Amon łamie jej serce... że co? A no tak! Co to za książka bez wątku miłosnego, ale nie ma co się bać, to rana która długo krwawić nie będzie, bo oto pojawia się Hanson Alister!
Alister... były herszt bandy, złodziej, morderca od niedawna czarownik. Nigdy...

Kuba | 2013-10-17
Przeczytana: 17 października 2013

Zacznę od tego, że nie zauważyłem kiedy przewróciłem ostatnią kartkę tej pozycji. Bardzo świetnie poprowadzona fabuła.

Historia bransolet głównego bohatera w końcu została ujawniona, powrócił wątek z "Ptaszyną". Niesamowicie przypadł mi do gustu pomysł z wysłaniem naszych rodzynków do szkoły. Nie wiedzieć czemu rozkoszuję się czytając szkolne perypetie bohaterów, dzieje się tak nie tylko w przypadku tego dzieła, tak samo było przy trylogii "Czarnego Maga".

Jestem wielce uradowany, że nie jest to cukierkowa powieść, w której wszystko idzie po myśli bohatera, a przeszkody na jego drodze zdają się sztuczne i nudne.

Nie możemy też narzekać na brak ciekawych czy intrygujących postaci jak np. Fiona Bayar, nie wiele się o niej mówi, rzadko występuje, od początku opisana jako niedostępna, lepsza od innych błękitnokrwista przyciągnęła moją uwagę. Jak się zresztą okazało słusznie. Czego nie można niestety powiedzieć o jej "ograniczonym" i przewidywalnym bracie. Wśród cenionych prze...

Każdy idzie w swoim kierunku lecz cel ten sam w tej jedynej szkole.
Droga ciężka nie każdy ją skończy. Cat ma iść do szkoły święceń, ale dawne nawyki z gangu szybko dadzą o sobie przypomnieć. Mitch i Fiona są czarownikami którzy szukają księżniczki Raisi Tancerz również czarodziej chce się nauczyć władać ogniomiotem Ptaczyna jest wojownikiem Aron jest synem kapitana gwardii królewskiej i przyszłym kapitanem gwardii księżniczki Raisi Rebeka księżniczka która ucieka przez przeznaczeniem Han branzoleciarz czarodziej z najsilniejszym ogniomiotem. Raz się kochają raz nienawidzą ale łączy i przeszłość i przyszłość tak nie pewna w tych siedmiu królestwach lecz na pewno wspólna. I czy Rebeka potrafi kochać dwóch choć ma wyjść za tego którego nienawidzi.? Co się dzieje w wymiarach snów.? Kim jest kruk.? I czy ta księżniczka gdzieś tam jeszcze jest.?

amadea | 2014-12-04

Na samym wstępie należy napisać, że nie jest to książka wybitna ani zapadająca w pamięć na dłużej. Z całą szczerością mogę napisać, że śledziłam losy bohaterów z przyjemnością, ale też rozstaję z nimi bez większego żalu. Jest to typowe czytadło w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Akcje idzie wartko, cały czas się coś dzieje, nie ma niepotrzebnych przedłużeń. Z drugiej strony nie za bardzo można się w czuć w przeżycia bohaterów, bo opisane są one bardzo skromnie tak samo jak ich przemyślenia. Niemniej książka wciąga i czyta się ja szybko, napisana jest ładnym literackim językiem, ale nie przesadnie kwiecistym ( co dla jednych będzie wadą, a dla drugich zaleta). Samo wydanie również ułatwia czytanie, ponieważ czcionka, którą się posłużono jest dość spora oraz odpowiednia interlinia zapewnia przejrzystość tekstu. Na pewno sięgnę po 3 część.

zobacz kolejne z 1960