Polowanie na Perpetuę (pocket)

Wydawnictwo: Otwarte
978-83-7515-131-2
perpetua, zdrada, małżeństwo
koselda

Dzieci urocze, choć czasem doprowadzają do szału. Mąż kochający, ale bardzo zajęty. Dwie oddane przyjaciółki. Jedna prezerwatywa która burzy prawie idealne życie Agaty. Kiedy Agata znajduje ją w samochodzie męża, podejrzewa zdradę. Postanawia ratować małżeństwo za pomocą... pasa do pończoch i trzech par szpilek. Ale wszystko komplikuje Perpetua, piękna jak anioł kolumbijska zakonnica. To...

To książka dla tych, którzy kochają powieści obyczajowe i kryminały doprawione szczyptą świetnego dowcipu.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2011

źródło okładki: http://www.otwarte.eu/index.php/books/show/102

PABLOPAN | 2015-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2015

"Życie jest jak stary telewizor marki Rubin. Przekłamuje kolory, dodaje cieni i szarości. A do tego wszystkiego czasami niespodziewanie wybucha." Życie głównej bohaterki, Agaty, wybucha w momencie, gdy w samochodzie męża znajduje prezerwatywę. Jej małżeńskie perypetie opisane są świetnym językiem, w którym nie brakuje genialnego humoru. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy bohaterka zostaje wplątana w aferę przemytniczą. Bardzo fajna, lekka książka - idealna odskocznia, gdy za oknem szaro i ponuro. Barwni bohaterowie, ciekawe zwroty akcji, salwy śmiechu co parę minut. Okazuje się, że zdawałoby się zwykłe czytadło też może być napisane inteligentnie i z humorem. To moja pierwsza, ale na pewno nie ostatnia książka Ewy Stec. Polecam!

Urocze, kochane dzieci, troskliwa i nadopiekuńcza teściowa, do tego pani domu gosposia domowa, mąż kochający,ale ciągle zajęty.
Oddane, wspaniałe przyjaciółki na, które można zawsze liczyć i na wsparcie. Pewnego dnia żona znajduje w samochodzie prezerwatywę w samochodzie męża, podejrzewa go o zdradę.
Pojawia się w jego życiu Kolumbijska zakonnica Perpetua, która wywraca mężczyzny świat i życie do góry nogami.
Książka radosna, humorystyczna z dużą dawką czarnego humoru,bardzo dobrego kryminału śmiałam się wniebogłosy przy tej książce boki zrywałam rozśmieszyła mnie poprawiła nastrój naprawdę super, przyjemna książka dla zrelaksowania i dla relaksu!!!

Catalina | 2011-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2011

Dawno nie czytałam książki, z której optymizm wylewałby hektolitrami na moje biurko, zalewając wszystko do okoła. "Polowanie na Perpetuę" to świetna zabawa. Biorąc książkę do ręki nie spodziewałam się nawet w połowie tak dobrej, wciągającej a przede wszystkim zabawnej powieści. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Serdecznie polecam tym, którzy chcą przeczytać coś lekkiego, ale nie prymitywnego i pospolitego.

magda | 2010-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2010

Zazwyczaj stronię od tzw. "literatury kobiecej" (mąż - przyszły, albo obecny, ten ostatni najczęściej zdradzający lub rzekomo zdradzający, szminka i wysokie obcasy, joga, przyjaciele single i/lub geje, itp. "lekkie, łatwe i przyjemne" historie)... ale, za namową siostry, sięgnęłam po tę pozycję.

Zaczyna się, jakżeby inaczej, od podejrzenia zdrady. Dalej mamy, oczywiście!, lekcje tańca za namową przyjaciółki-singielki (świetny fragment!), kupowanie i gubienie dessous, kłótnie z niewiernym TŻ, nieziemsko seksowną kolumbijską zakonnicę, rozrabiające na potęgę dzieciaki, bombę, teściową o lodowatym spojrzeniu... NUDA!! Zaraz, zaraz... nieziemsko seksowna kolumbijska zakonnica? bomba?? To chyba nie jest standardowy scenariusz "kobiecej literatury"?

Lekka komedia qui pro quo, wciąga, bawi, cieszy. A że szpilki są? Są, a jakże! I zostaną wykorzystane w zgoła "nieodpowiedni" sposób. I Honda hornet też jest. I Kolumbijka - z Macondo, i jeszcze egzorcyści - z Torunia, babcia Malwina - z...

Marianna | 2017-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Zabawna komedia pomyłek z wątkiem kryminalnym. Szczerze się uśmiałam w niektórych momentach. Co tu dużo mówić, pani Stec po raz kolejny udowadnia, że można świetnie połączyć kilka gatunków w jednej powieści. Polowanie na Perpetuę to połączenie powieści obyczajowej z kryminałem i doprawione dużą dawką humoru. Do tego bohaterowie z charakterem, tacy których się kocha albo nienawidzi. Zapadają w pamięć. I sama główna bohaterka jest też postacią nietuzinkową, trochę roztrzepaną, przez co pakuje się w przeróżnie mniejsze lub większe kłopoty. Mamy tutaj męża podejrzanego o zdradę, tajemniczą kolumbijską zakonnicę, złośliwą przyjaciółkę, nieznośne ale jakże inteligentne dzieci, wredną teściową, szaloną babcię Malwinę i aferę kryminalną w tle. Przy tak barwnych postaciach w powieści nie grozi nam nuda podczas czytania. Serdecznie polecam.

natkuss | 2015-06-22
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Lekka i przyjemna. W sam raz na leniwe popołudnie, odstresowanie się i poprawę humoru. Główna bohaterka i jej perypetie skutecznie zapewnią nam rozrywkę na kilka godzin :)

Liza | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Agata ma sporo „na głowie”: głośne dzieciaki testujące jej opanowanie i cierpliwość, nielubianą teściową. Znaleziona prezerwatywa w aucie męża Pawła nasuwa jednoznaczne skojarzenia. Zdrada. Bo czy Paweł jest na pewno przyzwoitym facetem? Agacie porady dają oddane przyjaciółki, wraz z nimi zaczyna szukać oznak zdrady u męża. Do tego jej brat, ksiądz Rafał chce jej pomocy w związku z przyjazdem pięknej kolumbijskiej zakonnicy.

Książka jak dla mnie relaksująca, wręcz „odmóżdżająca”, ze schematyczną, przewidywalną fabułą. Znajdziemy tutaj zarys problemów małżeńskich i ogólnie relacje damsko-męskie, rzadko poważnie, głównie dowcipnie opowiedziane. Rozbawiają przygody Agaty: perypetie z psem, zakup szpilek, zabawna jest jej babcia przeżywająca drugą młodość. Czarny humor i wątek kryminalny zapewniony przez gangsterów i śledzących osobników oraz „niezłymi ziółkami” z Kolumbii dodatkowo urozmaicają fabułę. Czasami wkradnie się też lekki absurd, ale tym razem nie szkodzi.

„Polowanie na...

Beti | 2014-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2014

"Upewniając się że dzieci śpią,wślizgnęłam się do kuchni i bezszelestnie wyciągnęłam z szafki całą paczkę krówek.W końcu krowy to zwierzęta stadne,nie mogłam zjeść tylko jednej."Lekki kryminał z domieszką świetnego dowcipu.Polecam!

Aeona | 2015-04-07
Przeczytana: kwiecień 2015

Terapii śmiechem ciąg dalszy,wedle zaleceń czytelników LC;).
Każdy,kto ma dzieci,męża,teściową ,posiadającą psa z przerośnietym ego,przyjaciółki,które zawsze wiedzą lepiej i brata,którego najlepiej byłoby wysłać w kosmos albo ,aby zbawiał duszyczki w najdalszym zakątku naszego globu,to każdy bez wyjatku zrozumie,że ta historia jest wielce prawdopodobna.
A cytatcik-lepszą synową i tak już nie będę-czy coś w ten deseń,muszę koniecznie zapamietać,wszak każda teściowa ma priorytety i zasady,jakich nie posiada synowa,nawet ta ukochana(bo mieszkająca daleko ).
Pozdrawiam i polecam na chandrę:)

Katarzyna Busłowska | 2015-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Poczucie humoru Ewy Stec jest niezawodne. Uśmiałam się niemal tak jak przy "Romansie z trupem w tle".

Jak jedna prezerwatywa znaleziona w samochodzie męża może namieszać kobiecie w głowie. Do tamtej chwili Agata była szczęśliwą (zazwyczaj) matką i żoną. Wierzyła w miłość Pawła i była dumna z jego pracy. Prezerwatywa sprawiła jednak, że kobieta zaczęła interpretować różne fakty w odmienny sposób. To zabawne jak jedna mała rzecz może tak namieszać.

Zakończenie było bardzo przewidywalne. Wiadomo było, że żadna szanująca się zakonnica nie założyłaby na siebie czegoś takiego jak Perpetua/Maria. O torebce ze skóry krokodyla czy aligatora już nie wspomnę. Miałam też przeczucie, że tą prezerwatywę da się jakoś logicznie wytłumaczyć.

"Polowanie na Perpetuę" to dla mnie przede wszystkim cudowne poczucie humoru autorki. Historia bardzo naciągana i przewidywalna, ale przede wszystkim zabawna. Teksty typu "Śmierć zabija. Na śmierć." pojawiają się na co drugiej stronie i w konkretnych...