Gra w kotka i myszkę

Cykl: Alex Cross (tom 4)
Wydawnictwo: Albatros
Cat and Mouse
Ag2S

Książka wydana również pod tytułem "Kot i mysz". Z więzienia ucieka seryjny morderca. Kieruje nim żądza zemsty. Jego celem jest Alex Cross, który przed laty wsadził go za kratki. Rodzinie detektywa grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. A w pobliżu czai się jeszcze bardziej bezwzględny zbrodniarz – tajemniczy Smith. Kiedy przystępuje do gry, życie Alexa i jego najbliższych zmienia się w...

Książka wydana również pod tytułem "Kot i mysz".

Z więzienia ucieka seryjny morderca. Kieruje nim żądza zemsty. Jego celem jest Alex Cross, który przed laty wsadził go za kratki. Rodzinie detektywa grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. A w pobliżu czai się jeszcze bardziej bezwzględny zbrodniarz – tajemniczy Smith. Kiedy przystępuje do gry, życie Alexa i jego najbliższych zmienia się w prawdziwy koszmar

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Magnis | 2016-12-18
Przeczytana: 14 grudnia 2016

James Petterson to autor wielu thrillerów, a w szczególności znany z cyklu o Alex Crossie. Detektywie zajmującym się najbardziej trudnymi sprawami i dbający o rodzinę. Poprzednia książka Jack i Jill pozostawiła pewien niedosyt, ale Gra w Kotka i Myszkę jest zdecydowanie lepsza od tamtej.
Alex Cross nie może się czuć bezpiecznie, bo z więzienia uciekł morderca, który upatrzył sobie za cel naszego bohatera. Niespodziewane ataki na ludzi mogą być dziełem szaleńca niemającego niczego do stracenia, a na horyzoncie pojawia się następny morderca.

Kolejna książka za mną z przygodami detektywa Alexa Crossa. Tym razem autor nie popełnił takiego błędu jak w przypadku Jacka i Jill, gdzie prowadził różne wątki rozbijając powieść na części. Tutaj skupił się na poprowadzeniu osobno każdego z nich, co przyniosło dobre efekty. Początek zapowiadał ciekawą rozgrywkę z inteligentnym mordercą znanym z pierwszej części. Jego napady i bezradność policji dawała szansę na interesujący thriller, lecz...

filozof | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Kiedy biorę do ręki książkę Pattersona mam nadzieję na świetny, wciągający thriller.
Myślałem,że i tak będzie tym razem.
Bo czego chcieć więcej,seryjni mordercy sieją postrach zarówno w USA jak i w Zachodniej Europie.
Ten amerykański uwziął się na samym Alexie Crossie,jednak tu książka miała swój pierwszy zgrzyt.Zamiast dobrej,wciągającej akcji dostałem masę rozmyślań i dialogów.
Tak, owszem są one ważne lecz przydałaby się naprawdę dobra akcja.
Tej mi tu zabrakło.Miałem czasem, takie wrażenie że Cross tropi nie seryjnego mordercę,a faceta co kradnie ręczniki w hotelach.
Niestety,czytanie tej książki nie sprawiło mi wielkiej przyjemności
może inne będą lepsze.

ania | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

Zmęczyłam się niesamowicie zanim dotarłam do połowy.
Irytująca narracja i dialogi, marnie trzymająca w napięciu akcja.
W drugiej połowie narracja i dialogi pozostały irytujące, ale akcja nabrała tempa i nawet się wciągnęłam w fabułę.
Końcówka na plus dla fanów Jamesa Pattersona, dla reszty na minus, bo niby ciekawe co będzie dalej, ale nie ma się ochoty na tego autora.

Anika | 2012-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

Książka zadowoli miłośników thrillerów.Znajdą w niej seryjnych zabójców i ich liczne ofiary, akcja toczy się szybko, a czytelnik nie ma czasu na nudę. Zakończenie jest jednocześnie intrygującym wstępem do kolejnej powieści, więc jeśli chcemy wiedzieć jak potoczą się dalej losy Alexa Crossa i jego najbliższych musimy sięgnąć po następną książkę pisarza. Powieść oceniam jako dobrą i tylko tyle, ponieważ zabrakło mi w niej stopniowo narastającej atmosfery grozy, niepewności. Rozwiązania zagadek kryminalnych też trochę schematyczne i w miarę łatwe do przewidzenia.

dorcia2633 | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

Przed laty Alex Cross wytropił i schwytał brutalnego wielokrotnego mordercę. Teraz przestępca ucieka z więzienia. Owładnięty żądzą zemsty stanowi śmiertelne zagrożenie dla rodziny detektywa. Tymczasem w pobliżu Alexa czai się jeszcze groźniejszy, o wiele bardziej bezwzględny zbrodniarz - tajemniczy Smith. Kiedy przystępuje do gry, życie Alexa i jego najbliższych zmienia się w prawdziwy koszmar...

Kucharz | 2016-02-10
Przeczytana: 05 lutego 2016

Czwarta odsłona zmagań Alexa Cross'a nieprzypadła mi do gustu.
Książka ma sporo minusów. Przede wszystkim rozbudowane opisy uczuć i przeżyć wewnętrznych Cross'a bardziej, których czytanie przypomina bardziej jakieś romansidło niż kryminał. I właśnie taka jest ta książka. To romantyczna opowieść o poszukiwaniu miłości mimo przeciwności losu, przeplatana wątkami sensacyjnymi.

4/10 tj. "może być" - to i tak wysoka ocena

charu | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Po udanej lekturze "Mary, Mary", mój wybór padł na kolejną książkę Pattersona. Od pewnego czasu miałam chęć na dobry kawałek kryminału i w zasadzie się nie rozczarowałam a zamiast jednego seryjnego mordercy, dostałam w prezencie aż dwóch. Przesłodzony momentami wątek rodziny Crossa i jego rodzący się związek z Christine, mnie akurat nie irytował. Nie irytowały także zbyt krótkie rozdziały.
"Gra w kotka i myszkę" toczy się dość jednostajnie aż do momentu napaści na Alexa i jego rodzinę a samo wyjaśnienie zagadki tajemniczego Pana Smitha bardzo zaskoczyło. I już wydawało się, że nic więcej nie wprawi mnie w większe zdumienie, a jednak pod sam koniec autor postanowił zrobić małą, niezbyt miłą niespodziankę..
Mały minus to rozpoczynanie narracji od pierwszej osoby w danym rozdziale. Czasem nie wiedziałam który z bohaterów akurat się wypowiada jeśli nie przeczytałam dalszej jego części.

SickSense | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Oto James Patterson z najlepszych lat. Kolejny raz się utwierdzam w przekonaniu, że początkowe części cyklu o Crossie mają największą moc przyciągania. Autor idealnie zbudował napięcie i dostarczył wielu emocji dzięki dwóm potyczkom między detektywami, a mordercami, które rozgrywają się w tym samym czasie. Cała akcja toczy się szybko, a James Patterson z niezwykłą wprawą prowadzi czytelnika do zaskakującego zakończenia. Gdzieś po drodze autor daje podpowiedzi w jakim kierunku zmierza akcja, jednak wszystko zostaje rozwiązane dosłownie na ostatnich stronach książki. Podsumowując ten tytuł, można śmiało stwierdzić, że ma on wszystko to, co może się spodobać fanom sensacji. Być może autor stosuje proste środki, aby książka była atrakcyjna, jednak jego metody wydają się być skuteczne. Mi się podobało.

Silviana | 2018-12-29
Przeczytana: grudzień 2018

W mojej ocenie, „Gra w kotka i myszkę” to rewelacyjna pozycja na współczesnym rynku wydawniczym. Nie ukrywam również, że było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jamesa Pettersona, jednak na pewno nieostatnie. Autor zachwycił i oczarował mnie swoim stylem literackim, wyrazistą konstrukcją bohaterów i ich opisem. Książka z cyklu o detektywie Alexie Crossie (już 4!) z całą pewnością to bardzo dobra lektura dla miłośników dobrych wrażeń i niejednoznacznego zakończenia. Autor przenosi czytelnika w brutalny świat seryjnych morderców, dla których świat funkcjonuje jak arena, a ludzie to jedynie zwierzęta, które bez wahania można okaleczyć i zabić. Detektyw Alex Cross ma trudne zadanie, musi bowiem schwytać po raz kolejny groźnego i nieprzewidywanego psychopatycznego mężczyznę. Czy mu się uda? Tego czytelnik dowie się z cała pewnością po lekturze.

Dawno nie czytałam tak intrygującego, wciągającego kryminału, który sprawił mi nie lada przygodę intelektualną, który wymagał uważności...

metka | 2012-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: sierpień 2012

Thriller, który czyta się tak szybko i łatwo, niczym oddawanie strzałów z karabinu maszynowego.

Nie miałam okazji przeczytać poprzednich powieści Pattersona, więc postać policjanta była mi obca, ale zdążyłam go polubić. Zabieg dzielenia książki na niewielkie rozdziały powoduje, że sięgamy po następną stronę w oczekiwaniu na wieści "co dalej"? Dość wartka akcja, ciekawie poprowadzona narracja, wątki rodzinne i miłosne nie są przesadzone, raczej podkreślają ludzką twarz głównego bohatera. Pomysł na książkę też dobry i bardzo na czasie.

Szybko, łatwo i przyjemnie. Do pociągu, samolotu, na plażę czy w kolejce u lekarza, żeby czas nam płynniej i bardziej twórczo upłynął. czy sięgnę po następne? Jak najbardziej i Wam też polecam :)