Siódme niebo

Tłumaczenie: Elżbieta Piotrowska
Cykl: Kobiecy Klub Zbrodni (tom 7)
Wydawnictwo: Albatros
7th Heaven
Pistacia

Od trzech miesięcy San Francisco żyje poszukiwaniami Michaela Campiona, cierpiącego na nieuleczalna chorobę serca syna byłego gubernatora stanu i przyszłego dziedzica fortuny. Michael zniknął , lecz nikt nie zgłosił się z żądaniem okupu. Anonimowy informator naprowadza policje na trop Junie, prostytutki, którą Michael rzekomo odwiedził w dniu zaginięcia. Przesłuchiwana dziewczyna ujawnia przerażającą prawdę i zostaje aresztowana. Ale to jeszcze nie koniec sprawy… W tym samym czasie para psychopatów podpala najpiękniejsze kalifornijskie rezydencje, skazując mieszkańców na straszliwą śmierć w płomieniach. Brak punktów zaczepienia, mordercy nie zostawiają śladów. Oba dochodzenia prowadzi porucznik Lindsay Boxer, przygnieciona towarzyszącym im rozgłosem i świadomością, iż ściga się z czasem…

[opis wydawcy]

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2010

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

Paweł | 2015-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2015

Pierwsza książka autora, z którą miałem styczność. Wątki i akcja bardzo ciekawe, szybko się czytało. Dobry sensacyjny thriller.

Magdalena | 2014-04-13
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Zaginął Michael, syn byłego gubernatora. W międzyczasie dochodzi do serii pożarów bogatych posiadłości. Czy Michael żyje? Kto stoi za wzniecaniem pożarów? Czy obie sprawy wiążą się w jakiś sposób? Oto są pytania :>

Aneta Wiola | 2016-08-09

Nie najlepsza powieść tego autora, ale i tak mi się podobała. Lubię książki z Lindsay, nie dlatego że ją lubię, bo to nieprawda, nie rozumiem ją z wielu powodów, ale dlatego, że nie ma w nich Cross'a. SIÓDME NIEBO chociaż było tam wiele zaskakujących rzeczy to w przypadku Michael'a mnie nie zaskoczyło ani trochę, od początku tak przewidziałam, jeśli chodzi o drugie dochodzenie to niemiłosiernie mnie irytowali ci mordercy, rozpieszczone bachory,którzy nie mieli pomysłu na swoje życie tylko rujnować innym!!! Polecam książkę, na pewno nie można się z nią nudzić.

Monika | 2014-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 października 2014

Była to pierwsza książka tego autora, którą przeczytalam i zapewne po żadną inną nie sięgnę, czytają przedstawioną przez Pattersona historię miałam wrażenie że zapomniał on połaczyć wątki które opisywał

Muminka | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 stycznia 2014

mamy dwa wątki: zagadkę zniknięcia chorego syna milionerów i makabryczne podpalenia domów, w których giną stateczne szczęśliwe małżeństwa. Para psychopatycznych morderców popisuje się swoją znajomością łaciny zostawiając przy zwłokach łacińskie sentencje. Sceny ich brutalnych czynów i policyjne dochodzenie przeplatają się z tropami w sprawie Michaela, zostaje odnaleziona prostytutka i przyznaje, że w jej towarzystwie, w trakcie pierwszego razu Michael miała zapaść i umarł. Wezwała potem, swojego alfonsa, który poćwiartował zwłoki. Przyjaciółka policjantki Lynsday Baxter oskarża dziewczynę, która po paru dniach odwołuje zeznania, twierdząc że została wmanewrowana w zeznania, a do opisywanego przez nią wypadku w ogóle nie doszło.
Na uwagę zasługują też wątki osobiste czy rodzinne, Kobiecy Klub zbrodni mierzy się z nowymi wyzwaniami, jedna z przyjaciółek jest w ciąży, a pani prokurator musi dobrze poprowadzić tak ważną dla jej kariery sprawę.
Na szczęście mordercy popełniają błąd,...

Monika Frydrychowicz | 2015-01-09
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Kolejny dobry kryminał Pattersona. Polecam!

Joanna | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Kolejna, bodaj dwunasta książka tego autora, którą miałam przyjemność przeczytać. Znowu przejrzyście napisana powieść, o kilku wątkach połączonych w bardzo interesujący sposób. Jak to przystało na mojego Mistrza, książka napisana w jasny i przystępny dla każdego sposób. Książki Pattersona się pochłania, nie czyta...
W tym tomie prowadzone są dwa równoległe śledztwa, dotyczące zaginięcia i morderstwa bardzo chorego chłopaka, syna ważnej osobistości oraz serii zamachów i podpaleń połączonych z morderstwami na bogatych parach. Interesujące, naprawdę ciekawe zakończenia :))

PanCzyta | 2015-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Miłe zaskoczenie. Nigdy nie miałem styczności z tym autorem. Być może gdyby rozwinął wątki, to były by z tego dwie pozycje, ale dzięki temu było ciekawie. Być może również fajnym pomysłem mogło być ścisłe połączenie dwóch wątków przewijających się w książce, jednak autor zdecydował tak, a nie inaczej i trzeba się z tym pogodzić.

A co do samej książki, to od początku mamy do czynienia z wartką akcją, imponująco tajemniczymi przestępstwami i - co najważniejsze - bardzo zaskakującym zakończeniem, co wszyscy wielbiciele kryminałów bardzo lubią ;)

Autor używa lekkiego języka, co pozwala płynąć po słowach przyjemnie i bez świadomości upływającego czasu. Idealna książka do pociągu relacji Kraków - Gdynia - ot tak, żeby podróż trwała relatywnie tyle co otworzenie i zamknięcie książki ;)

Dagus91 | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Przeczytałam już kilka książek Pattersona i ogromnie mi się podobały, niestety na tej kompletnie się zawiodłam.
Podpalenia rezydencji z bogatymi właścicielami w środku, zaginięcie Michaela Campiona i powiązana z tym prostytutka Junie Moon, upierdliwy pisarz, podpalenie i sprawy uczuciowe... Hmm, jak dla mnie to trochę za dużo wątków na raz bo autorzy sobie z tym wszystkim nie poradzili. Bohaterowie Pattersona zawsze szczycili się bystrością umysłu i przenikliwością, co stanowiło nie lada gratkę dla czytelników jego kryminałów. Niestety tu chyba sami autorzy zapominają o dowodach, które umieścili bohaterom tuż pod nosem. Przez większość książki policja jest tak samo blisko ujęcia sprawców jak na początku, dopiero tuż przed samym końcem akcja rusza z kopyta i a) w sprawie podpalaczy przynosi dość dziwny zwrot akcji, b) sprawa Junie Moon i "złotego chłopca" kończy się niczym w kiepskim amerykańskim kinie.
Szkoda bo wypożyczając tę książkę liczyłam na naprawdę dobrą książkę a tu takie...

Marysieńka | 2016-05-19
Przeczytana: 19 maja 2016

"Siódme niebo" jest 7 z kolei tomem cyklu "Kobiecy Klub Zbrodni". Na podstawie tego cyklu powstał serial kryminalny, ale go nie oglądałam. Widziałam natomiast kilka thrillerów na podstawie powieści tego pisarza.
Siódme niebo kojarzy nam się z krainą szczęśliwości. Jak jest nam dobrze, często mówimy - czuję się jak w"siódmym niebie". Tym bardziej historia opowiedziana przez autora wywołuje w czytelniku grozę. Przyznaję, że pierwsze rozdziały książki nie wciągnęły mnie w akcję, ale możliwe, że to wina mojego nastroju. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem, powieść robiła się coraz bardziej frapująca, aż do całkowicie zaskakującego zakończenia. Jest coś takiego w książkach Pattersona, że czytelnik zaprzyjaźnia się z ich bohaterami. Trudno bowiem nie polubić porucznik Lindsay Boxer czy prokurator Yuki Castellano czy innych pozytywnych bohaterów. Polecam tę powieść miłośnikom thrillera i mocnych wrażeń. Nie zawiedziecie się.