Detektywi z Private. Igrzyska

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Cykl: Agencja Private (tom 3)
Wydawnictwo: Albatros
PRIVATE GAMES
patterson, sensacja
Gośka

Lipiec 2012 roku. W Londynie kończą się przygotowania do letnich Igrzysk Olimpijskich – największego widowiska sportowego na naszej planecie. W tym samym czasie pewien człowiek rozpoczyna realizację swego obłędnego planu. Jego celem jest doprowadzenie idei nowożytnej olimpiady do upadku, zgaszenie jej płomienia na zawsze. Życie tysięcy ludzi zawiśnie na włosku... Największa agencja detektywistyczna świata, Private Investigations, ma zapewnić rozpoczynającej się właśnie imprezie dodatkową ochronę. Do stolicy Wielkiej Brytanii przyjeżdża kilkuset agentów i ekspertów do spraw bezpieczeństwa. Kilka godzin przed ceremonią otwarcia Igrzysk doświadczony detektyw Peter Knight, samotny ojciec wychowujący dwójkę dzieci, zostaje wezwany na miejsce wyjątkowo okrutnej zbrodni: w bestialski sposób zamordowano sir Dentona Marshalla, prominentnego członka komitetu organizacyjnego. W liście do brukowca „The Sun” zabójca, podpisujący się pseudonimem Kronos, oskarża Dentona o „sprzeniewierzenie się starożytnym ideałom olimpijskim”. Zaczyna się seria morderczych ataków na sportowców, działaczy i trenerów. Na zakończenie Igrzysk szaleniec planuje wydarzenie bardziej spektakularne niż atak terrorystyczny na World Trade Center. Tylko Knight wie, jak powstrzymać zbrodniarza...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1296,18...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1296,18...»

Heisenberg | 2016-06-01

Biorąc się za lekturę "Detektywów z Private. Igrzyska", złamałem swoją żelazną zasadę, że każdą odrębną serię czytam chronologicznie. Niestety, w mojej miejscowej bibliotece była tylko ta część; poprzedniej nie znalazłem także w wersji elektronicznej. A że miałem wielką chęć na lekturę książki dawno nie czytanego Pattersona, więc wziąłem się za "Igrzyska". Co mogę powiedzieć/napisać po lekturze? Ano to, że dostałem dokładnie to, czego po tym autorze oczekiwałem. Krótkie, treściwe rozdziały, szybka akcja i dobre zakończenie. Niewymagająca ale solidna literatura w sam raz na wolne popołudnie.

Anika | 2013-03-29
Przeczytana: 24 marca 2013

Triller typowy dla Pattersona, czyli krótkie rozdziały, zawrotne tempo akcji i wyrafinowany psychopata. Jeśli przeczytało się kilka kryminałów tego autora łatwo można domyślić się tożsamości mordercy. Pomimo braku jakiegokolwiek elementu zaskoczenia książkę czytało mi się całkiem przyjemnie i bardzo szybko. Myślę, że równie szybko o niej zapomnę.

Aneta Wiola | 2016-08-16
Na półkach: Posiadam

Dzięki ci James, że tym razem bohaterem powieści nie był Alex Cross. Muszę przyznać, że miło mi się czytało tą książkę, w stylu Pattersona. Akcja, akcja i jeszcze raz akcja, zdziwiłabym się gdyby ktoś się zanudził czytając IGRZYSKA. Dlaczego 6 gwiazdek a nie 10? Trochę mnie autor rozczarował tym, że domyśliłam się kto był zabójcą, bo czekałam na jakiś szok, a tu nic. James Patterson pisał tą książkę przed prawdziwą Olimpiadą w Londynie i trochę mi się śmiać chciało jak to wszystko to sobie wyobraził. Trzeba pochwalić Pattersona za pomysł, polecam:)

Joanna | 2016-05-08
Na półkach: Moja biblioteczka

Ilość stron: 428
To trzecia książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że lubię twórczość tego pisarza, a także opis na okładce. Główną postacią jest morderca, który zabija w trakcie trwania igrzysk olimpijskich, które odbywają się w mieście.
Ofiarami są różne osoby pracujące przy olimpiadzie. Rozwiązanie zaskakuje.
Polecam.

Gośka | 2012-09-12
Na półkach: 2012 (52 książki)
Przeczytana: 12 września 2012

Głównym bohaterem tej części jest detektyw Pater Knight zatrudniony w londyńskiej sekcji biura detektywistycznego Jacka Morgana-Private. Jest on ojcem trzyletnich bliźniąt,jego żona zmarła przy porodzie.Ma wieczne problemy z zatrudnieniem niani,ciągle tęskni za żoną i jest bardzo oddany swojej pracy.
Akcja książki umiejscowiona jest w Londynie,zaczyna się w przeddzień otwarcia Igrzysk Olimpijskich i trwa aż do ich zakończenia.Zaczynają ginąć ludzie związani z Igrzyskami,prasa dostaje listy od mordercy,w których szkaluje on zabite osoby.Każe się nazywać Kronosem,a jego celem jest oczyszczenie Igrzysk ze śmieci i oszustów.Ktoś mu pomaga,ktoś kogo nazywa swoimi Furiami.
Narracja prowadzona jest zarówno od strony detektywa jak i od strony szalonego mordercy.Trup się ściele dosyć gęsto,akcja wartka i wciągająca.Przy końcówce książka jakby trochę zwalnia,jest przewidywalna ale fajnie się ją czyta.

wiejskifilozof | 2014-01-03

James Patterson potrafi, chyba każdą książkę przekuć w wielki sukces.Detektywi Z Private.Igrzyska są takim koronnym przykładem.Bo jak inaczej napisać o książce,która trzyma czytelnika w napięciu od momentu otwarcia książki,a kończy na zamknięciu.
Fabuła, jest świetna.Oto mamy szaleńca o pseudonimie Kronos i jego Furie.Trzy pochodzące z Bałkanów panie, które mają jeden cel zniszczyć igrzyska w Londynie.
Muszę przyznać,że tak nigdy dobrze mi się nie czytało.Akcja gna,przez cały czas.
Już, już wydaję nam się że wiemy na 100 % co się wydarzy,a tu niespodzianka.
I jakiż wspaniały obrót sytuacji.
Brawo, dla Pattersona za taki świetny thriller.

SickSense | 2016-08-25
Na półkach: 2016
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

Książka, której warto poświęcić trochę czasu. Może nie jest to wybitne dzieło, ale czytanie dostarczyło mi sporo przyjemności. Ciekawi bohaterowie, szybka akcja, zaskakujące zakończenie. A to wszystko w klimacie igrzysk olimpijskich. Dodatkowym plusem jest to, że książka ma narrację 3-cio osobową, ale rozdziały dotyczące samego mordercy napisane są z jego perspektywy. Daje to ciekawy efekt, tak jakbyśmy zgłębiali umysł psychopaty. Naprawdę polecam.

emindflow | 2013-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Kolejna książka o detektywach z agencji Private Investigations, tym razem z Peterem Knightem w roli głównej. Akcja rozgrywa się podczas igrzysk olimpijskich w Londynie, które stały się celem szalonego terrorysty. Mimo przewidywalnego i momentami dość naiwnego zakończenia książkę czyta się po prostu świetnie. Trup ściele się gęsto, a osoba tajemniczego terrorysty Kronosa prawie do końca jest zagadką zarówno dla detektywów jak i dla czytelnika. Na zimowy wieczór lektura jak znalazł.

Ewelina | 2013-01-21
Na półkach: 3.2.Sensacja
Przeczytana: 21 stycznia 2013

Książka, gdzie wszystko przebiega strasznie szybko, niespodziewane zwroty akcji, zaskakujące zakończenie. Szybko się czyta,super książka...

zabulak | 2015-01-26
Na półkach: 2015
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Kolejna rewelacyjna powieść Pattersona, jednocześnie przeżywamy olimpiadę 2012, a z drugiej strony możemy sięgnąć do czasów mitycznej Grecji oraz bogów szczególnie okrutnego Kronosa i jego Furii. Gorąco polecam, majstersztyk !