Na śmierć i życie

Tłumaczenie: Janusz Szczepański
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Arnold Morgan". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
To the Death
978-83-7510-502-5
Ag2S

Zwieńczenie serii z udziałem admirała Arnolda Morgana i jego nemezis w postaci terrorysty generała Raviego Rashooda Piątek trzynastego stycznia zaczął się w Bostonie... wybuchem bomby na lotnisku. Dzięki zdecydowanej postawie doradcy prezydenta, admirała Arnolda Morgana, udało się zapobiec tragedii na miarę World Trade Center Stojący za tymi zamachami generał Raszud z Hamasu planuje kolejny...

Stojący za tymi zamachami generał Raszud z Hamasu planuje kolejny ruch, a jego celem ma być Morgan. Zaczyna się morderczy wyścig z czasem, który przenosi czytelnika z waszyngtońskich kuluarów władzy i wywiadu w zaułki starówki w Damaszku, z sennego wirginijskiego miasteczka na skaliste brzegi i zielone pola Irlandii, by w końcu doprowadzić do bezpośredniej konfrontacji w centrum Londynu i i dramatycznego finału w Szkocji.

Tym razem nie będzie to kolejna odsłona kilkuletniej wojny arcyterrorysty z prezydenckim "jastrzębiem", po której przegrany może umknąć, lizać rany i zbierać siły do następnego etapu. Teraz walka toczy się dosłownie na śmierć i życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2011

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

dilbi | 2015-05-14
Przeczytana: 14 maja 2015

Dla fanów potęgi USA - wielki brat wszystko może - to z lekkim przymrużeniem oka ;)
A trochę poważniej - dłuuugo się czyta (zdarzyło mi się kilka momentów, kiedy chciałam ją odłożyć, bo końca nie było widać i zwyczajnie mnie zmęczyła), sporo się dzieje, czasami sporo za dużo. Kolejne "akcje" są bardzo przewidywalne - za to minus.

Natula | 2011-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

Terroryzm to słowo wywołujące strach - nie bez przyczyn. Media non stop informują o atakach terrorystycznych na Bogu ducha winnych ludzi, nigdy nie wiadomo kiedy nastąpią akcje wywołujące grozę i niepokój. W takich sytuacjach można powiedzieć, że cel został osiągnięty, bo działanie terrorystów to zastraszanie i wymuszanie poprzez użycie siły lub przemocy wobec osób lub własności, celem osiągnięcia ustępstw w realizacji własnych zamierzeń politycznych, społecznych lub finansowych. O takim działaniu traktuje powieść Patricka Robinsona „Na śmierć i życie”.

Piątek trzynastego stycznia 2012 roku nie jest najszczęśliwszą datą. Tego dnia terroryści planują dwa zamachy – podłożenie bomby na Bostońskim lotnisku i porwanie samolotu. Na szczęście oba niszczycielskie zamachy zostają udaremnione. W wyniku sprawnie przeprowadzonych akcji udaje się zlokalizować osobę odpowiedzialną za wydanie rozkazu, jest nim Rawi Raszud, dowódca Hamasu, dawniej mjr Raymond Kerman były członek SAS. Władze...

Jacek | 2016-10-23
voyteq79 | 2015-12-03