Faza ataku

Wydawnictwo: Amber
6 (10 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Trwa wojna Chin z Indiami. Do akcji wkracza amerykański supernowoczesny bezzałogowy okręt podwodny. USS Snarc zostaje jednak porwany. Chińczycy zamierzają wystrzelić jego pociski na Stany zjednoczone. Amerykanie muszą za wszelka cenę zniszczyć aSnarcaa. Przeciwko niemu wyrusza eksperymentalny okręt podwodny dowodzony przez admirała Pacina...

miszol | 2011-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2011

Mnóstwo opisów technicznych i szczegółowo przedstawionych procedur obowiązujących na okrętach podwodnych (ile z tych procedur to faktyczne procedury to nie sposób stwierdzić). Fabuła wciągająca, choć trochę przewidywalna, ale przy tego typu pozycjach to raczej często się zdarza.

Dla fanów submarine thrillers pozycja obowiązkowa. Jeżeli lubicie powieści Marka Josepha to polecam Michaela Dimercurio, a szczególnie tę książkę która wydaje mi się zdecydowanie lepsza niż "Pełne zanurzenie".

ataga | 2015-09-03
Przeczytana: 03 września 2015

Za dużo technicznych opisów i suchych faktów które sprawiają że w powieści nie ma praktycznie żadnej akcji. Po prostu ciąg technicznych opisów od czasu do czasu przerywanych krótkimi opisami.

Hossula | 2015-10-29
Na półkach: 2015, Przeczytane