Barracuda 945

Wydawnictwo: Rebis

Krwawa bitwa na ulicach palestyńskiego Hebronu kończy się tajemniczym zniknięciem majora Raya Kermana, wysokiego oficera brytyjskich sił specjalnych. W następnych miesiącach rządy Wielkiej Brytanii i USA odnotowują serię straszliwych ataków terrorystów spod znaku Hamasu. Najtęższe głowy wywiadu dochodzą do wniosku, że kryje się za tym jakiś wojskowy geniusz. Podczas gdy Pentagon pozostaje bezsilny wobec przeciwnika, którego nie można wykryć, admirał Morgan, doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego, planuje zdecydowane działania odwetowe…

Raf_fa | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

To moje pierwsze spotkanie z techno-thrillerem tego autora i raczej ostatnie. mimo że sama tematyka mnie bardzo ciekawi, jestem wielkim fanem m.in. powieści Polowanie na czerwony październik, to w Barracudzie ilość technicznych szczegółów zabija płynność czytania. Poza tym autor momentami staje się nie pisarzem a dokumentalistą, specjalistą od geopolityki. I to jest mój główny zarzut, zwłaszcza że o ile techniczne aspekty zostały potraktowane bardzo poważnie, o tyle różne zagadnienia geopolityczne i społeczne należałoby potraktować z przymrużeniem oka.

vexlubo | 2014-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

jednej strony mądra a z drugiej tak naiwna. pomysł na rodzaj działań jak prawdziwa instrukcja ale ta łatwość wykrywania ,cudowność łączenia faktów i wszystko wiedzący jajogłowi aż męczą. w treści śmieją się z Clintona i nie chodzi o Monie Lewinsky. humor na plus

Agnieszka | 2015-08-05

Bardzo dobrze napisany thriller. Świetna dynamika, niebanalni bohaterowie, zaskakujące zwroty akcji, nie brakuje humoru, który wpleciony został w skomplikowane polityczne wątki.

Kouczu | 2016-08-18
PitereK | 2015-03-04