Radość dla początkujących

Tłumaczenie: Urszula Woźniakowska
Seria: Między słowami
Wydawnictwo: Znak Literanova
Ag2S

Cudownie urzekająca książka o sile kobiecej przyjaźni, marzeniach i czerpaniu radości z życia Kate w towarzystwie najbliższych przyjaciółek świętuje powrót do zdrowia po długiej walce z chorobą. Podczas kolacji kobiety zawierają pakt. Każda z nich będzie musiała zrobić jedną, z jej punktu widzenia, niemożliwą rzecz. Zadania, przed którymi staną Kate, Caroline, Marion, Ava, Daria, Sara i...

Zadania, przed którymi staną Kate, Caroline, Marion, Ava, Daria, Sara i Hadley nieodwracalnie zmienią życie każdej z nich. Na lepsze.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3827,Rado...»

MartaKu | 2016-08-31
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Kobieca książka.Bardzo pozytywna.Dała mi dużo otuchy. Podnosi na duchu i dodaje wiary,że wszystko może ułożyć się dobrze.

zabielka | 2015-01-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 04 stycznia 2015

"Nowa powieść autorki <szkoły niezbędnych składników>"
Taki oto napis czytamy na okładce. Powiem szczerze, jeśli czytaliście "szkołę", i przypadła wam do gustu to tą książką się zachwycicie! Mnie "szkoła" podobała się ot tak, za to "Radość dla początkujących" wręcz mnie zachwyciła!. Pochłonęłam ją w zimową niedzielę, :) W czasie czytania nachodziły mnie różne myśli, przeleciało mi po głowie wiele retrospekcji, pomyślałam trochę o życiu swoim i bliskich,,,, A przede wszystkim chciałam upiec chleb, i poszperać już w ogródku, :) POLECAM SERDECZNIE!!! :)

Ataga | 2013-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Nasz codzienny byt zależał tylko od tego, w co byliśmy gotowi uwierzyć."

Jakże trafny tytuł wybrała pani Erica dla swojej książki. Siedem kobiet i siedem trudnych zadań do wykonania. Nie chodzi tu o wysiłek fizyczny tylko o taki znacznie trudniejszy. Psychiczny. A więc... Radość dla początkujących i przyjaźń dla zaawansowanych.

Zadania, przed którymi stanęły: Kate, Caroline, Marion, Ava, Daria, Sara i Hadley, nieodwracalnie zmieniły życie każdej z nich. Na lepsze.
Kate - spływ pontonem wzdłuż rwącej i niebezpiecznej rzeki.
Caroline - wyrzucenie książek byłego męża Jacka.
Marion - zrobienie tatuażu.
Ava - maraton wspierający walkę z rakiem.
Daria - nauka pieczenia chleba.
Sara - samotna podróż.
Hadley - pielęgnacja swojego ogrodu.
Może to z pozoru prozaiczne zadania, ale dla tych kobiet to było wielkie wyzwanie.

Kolejna powieść pani Bauermeister, która mówi o niezwykłej codzienności. Czytając tę książkę czułam, że każda strona przesiąknięta jest cudownymi zapachami....

Zaskakująco przyjemnie odmalowane historie kilku kobiet zwięźle przedstawione jako patchwork najistotniejszych elementów z ich życia, kolejno każdej przyjaciółki tworzące spójną ciepłą opowieść.
To kim są, a przede wszystkim jak walczą o siebie pośród zakrętów losu - i co ważne - jaką więzią są związane. Punktem wyjścia do przedstawienia sylwetek 7 kobiet w poszczególnych rozdziałach jest zadanie jakie zostaje postawione przed każdą z nich.
Czytając czułam się jakbym zaglądała do cudzych domów,podglądała ich mieszkańców, wsłuchiwała się w słowne gry.Podoba mi się ten sposób pisania i angażowania czytelnika w opisywany świat.

Lektura, która mnie pozytywnie rozleniwiła i sprowokowała do zamyślenia... może pora by zrobić w swoim życiu coś, o czym sie już nie pamięta a kiedyś marzyło? co sie koniecznie chciało zrobić a utknęło się z pomysłem gdzieś pomiędzy różnymi zdarzeniami.
Ciepła, dobrze nastrajająca opowieść na leniwe popołudnie.

"Radość dla początkujących" to książka z serii określanej mianem "literatury kobiecej".
Sprawcą całej historii jest Kate, której właśnie udało się osiągnąć rzecz, wydawałoby się, niemożliwą - pokonała nowotwór. W trakcie spotkania z przyjaciółkami oraz świętowania zwycięstwa postanawia wystawić swoje przyjaciółki na próbę siły woli. Wyznacza im, z jej punktu widzenia, trudne, wręcz niemożliwe zadania do wykonania. Zwykły człowiek, przeciętny czytelnik oceni większość z nich jako banalne, przeciętne, ale .... oczywiście "punkt widzenia, zależny od punktu siedzenia" - nie zapominajmy o tym. Siedem Pań - każda z inną historią życiową - zmaga się z własnymi lękami, słabościami, testują siłę swojego charakteru. Rzeczy z pozoru błahe urastają w ich oczach do miana niemożliwych. Bo cóż takiego wielkiego jest w upieczeniu chleba?! Czy naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych? Przekonaj się czytelniku.

Monika | 2014-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Lekka, ciepła, pełna uroku choć opisująca trudną prozę życia. Polecam!

Alisonn | 2015-01-08
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Swietnie opisana przyjazn kobiet.

Hmmm | 2014-02-14
Przeczytana: 17 lutego 2014
Neszka | 2014-07-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014 r.
Przeczytana: 21 lipca 2014

Życie sześciu kobiet zmienia się diametralnie, kiedy dowiadują się, że ich przyjaciółka jest chora na raka. Dzięki wspólnej opiece nad nią podczas walki z chorobą pojawia się między nimi więź, która staje się niemal nierozerwalna.

Gdy Kate wraca do zdrowia, przyjaciółki organizują „ucztę zwycięzców”, by razem móc świętować zwycięstwo. Wtedy tez podejmują wyzwanie: każda z nich musi wykonać własne, powierzone przez Kate zadanie, które z pozoru wydaje się niewykonalne. Wtedy ona odważy się na coś, na co namawia ją córka. Przez następne miesiące muszą więc zmierzyć się z własnymi słabościami i przełamać wewnętrzne bariery, co oczywiście dla żadnej z nich nie jest łatwe.

Poza tym, że powieść mówi o trudnej walce z własnymi strachem, jest również optymistyczną historią o sile prawdziwej przyjaźni między kobietami. Ukazuje jak ważne jest wsparcie przyjaciół w chwilach, gdy los nie jest zbyt łaskawy. Przekonuje, że marzenia są niezwykle ważną częścią życia i możemy je spełnić,...

alison2 | 2015-08-25
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Erika Bauermeister, amerykańska pisarka, zadebiutowała książką zatytułowaną "Szkoła niezbędnych składników". Powieść spotkała się z przychylnym odbiorem, nic więc dziwnego, że na rynku pojawiła się kolejna powieść tej pisarki. Powieść, której okładka wręcz prosi się, by sięgnąć po nią latem. Czy treść powieści jest równie apetyczna? O tym już za chwilkę.

Kate powraca do zdrowia po długotrwałej chorobie. Ten fakt zasługuje na huczną oprawę, dlatego kobieta spotyka się ze swoimi przyjaciółkami, które w trudnym okresie bardzo ją wspierały. Podczas wspólnej kolacji rodzi się pomysł, by każda z nich zmierzyła się z pewnym wyzwaniem. Chodzi o zrobienie czegoś, co dotąd uważała za niemożliwe. Czy kobiety sprostają zadaniu i jak wpłynie ono na ich życie?

Powieść Bauermeister jest lekka i przyjemna, trudno jednak powiedzieć, że czymkolwiek się wyróżnia. Kolejne rozdziały poświęcone są kolejnym kobietom i ich wyzwaniom. Teoretycznie historie mają pewien wspólny mianownik, połączenie jest...