Wielki bazar. Złoto Brayana

Tłumaczenie: Marcin Mortka
Cykl: Cykl Demoniczny (tom 1.5-1.6) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Great Bazaar. Brayan's Gold
Casthaluth

Strach. Strach przed otchłańcami. Strach przed nocą. Strach przed śmiercią. Strach to dobra rzecz. Dzięki niemu żyjemy Jeph Bales z Potoku Tibbeta. Ojciec Arlena Arlen nie miał nic przeciwko cierpieniu, gdyż oznaczało ono, że przeżył tam, gdzie powinien zginąć. Tej nocy, kiedy spojrzał w ślepia demona, który miał istnieć tylko w legendach, kiedy życia nie chroniły mu zbawienne runy, tej nocy...

Strach. Strach przed otchłańcami. Strach przed nocą. Strach przed śmiercią.

Strach to dobra rzecz. Dzięki niemu żyjemy
Jeph Bales z Potoku Tibbeta. Ojciec Arlena

Arlen nie miał nic przeciwko cierpieniu, gdyż oznaczało ono, że przeżył tam, gdzie powinien zginąć. Tej nocy, kiedy spojrzał w ślepia demona, który miał istnieć tylko w legendach, kiedy życia nie chroniły mu zbawienne runy, tej nocy zmienił zdanie...

W „Wielkim Bazarze” zawarłem wszystko to, co kocham w Arlenie. Bez względu na to, czy jesteś nowym Czytelnikiem, czy też fanem serii, sądzę, że „Wielki Bazar” przypadnie ci do gustu.
Peter V. Brett

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka Słów, 2011

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

Calmin | 2019-05-22
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 21 maja 2019

Taka średnia bym powiedział, jak na cały cykl demoniczny. Autor nie popisał się, w innych częściach cyklu przyzwyczaił czytelników do zupełnie innej objętości a tą książkę wręcz bałem się czytać bo jakaś taka cienka się wydawała :(

Gdyby jednak nie objętość książka świetna. Gorąco polecam.

anna_4008 | 2019-05-14
Przeczytana: luty 2019

Nie znajdziemy tutaj konkretnej fabuły, a tylko pewne uzupełnienie serii. Dzięki tej książce kilka wątków stało się bardziej zrozumiałych, dlatego też polecam przeczytać ją zaraz po przeczytaniu "Malowanego człowieka".

Nini | 2019-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2019 E-Book
Przeczytana: 08 marca 2019

Po przeczytaniu całego cyklu fajnie móc wrócić jeszcze na chwilę do świata, w którym: demony,magia i runy są normalnością. Fajne dwa opowiadania rozszerzające opowieść o Naznaczonym. Zdecydowanie fajna opcja, nawet po przeczytaniu całej historii.

Seraff | 2019-02-26

Pozycja obowiązkowa dla fanów Cyklu Demonicznego (jakby ktoś nie wiedział - na okładce jest Arlen :) ).

Skellen | 2019-01-24
Przeczytana: 14 stycznia 2019

Na ową książeczkę składają się fragmenty z życia Arlena, które ze względu na spójność i płynność akcji nie znalazły się w głównym cyklu. Jedno z opowiadań dotyczy Leeshy, a jeszcze jedno zostało od zera napisane pod wpływem namów znajomych, aby przedstawił przygodę Arlena z lodowym demonem, która to przygoda jest tylko wzmiankowana w głównym wątku cyklu. W sumie dość ciekawa lektura dla miłośników demonicznej serii. Autor w przedmowie pisze wprawdzie, że lekturę można czytać nie znając całości, ale osobiście uważam, że nie należy jej traktować jako autonomicznej. Ot ciekawy dodatek na osłodę dla tych, którzy pożegnali się już z bohaterami opisywanego uniwersum.

kosmito | 2018-11-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 04 listopada 2018

Dla koneserów demonów i Arlena.

radwan88 | 2018-09-09
Przeczytana: 09 września 2018

Ciekawy dodatek dla fanów serii, pozostali powinni omijać. Treści tu w gruncie rzeczy niewiele, mimo i tak małej objętości zawartość jest uzupełniana słownikami pojęć i słownikiem run. Patrząc na to w stosunku do ceny, wypada średnio.

Sargento_Garcia | 2018-09-02
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 02 września 2018

Bardzo dobrze napisane uzupełnienie cyklu demonicznego. Autor umieścił w tej książce kilka scen które postanowił wyciąg z głównego nurtu cyklu.

Joanna | 2018-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Podobała mi się ale... równie dobrze mogłaby nie zostać napisana. Książka zawiera cztery opowieści z universum. Oprócz nich znajdziemy tutaj całkowicie zbędny słownik krasjański i równie mało ciekawy grymuar runiczny. Moim zdaniem pozycja mocno zyskałaby, gdyby Pan Brett poczekał i dozbierał opowiadań, bo na tych 210 stronach jest trochę za mało jak na osobną książkę.

Opowiadania:
Wielki Bazar - jak Arlen zdobył włócznię, którą odebrał mu Jardir
Arlen - jak wyglądało dzieciństwo Arlena, wstępny opis universum
Pobita Brianne - jak Leesha pogodziła się z Brianne
Złoto Brayana - jak Arlen zaczynał jako Posłaniec

Opowiadania są naprawdę ciekawe, czyta się przyjemnie i warto. Tylko tak trochę krótko trwa ta przyjemność.

aredhela | 2018-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2018

Przeczytana błyskawicznie :) Fajne uzupełnienie serii, pokazujące kilka scen, które autor postanowił wyciąg z głównego trzonu cyklu demonicznego. Dzięki tej książce kilka wątków stało się bardziej zrozumiałych, dlatego też polecam przeczytać ją zaraz po przeczytaniu "Malowanego człowieka".