Koniasz. Wilk samotnik, t.1

Tłumaczenie: Andrzej Kossakowski
Cykl: Cykl o Koniaszu (tom 5)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Koniáš vlk samotář, t.1
zbr

Wielcy tego świata już o nim wiedzą. Nielegalne polowania na artefakty z przeszłości – Koniasz! Zrujnowany rynek handlu zbożem – Koniasz! Krach na giełdzie szmaragdów – Koniasz! Skandal dyplomatyczny na Pustyni Gutawskiej – Koniasz! Jeden człowiek! Jeden sprawca wszystkich koszmarnych niepowodzeń! Podróżnik, zwiadowca, awanturnik, najemnik. Rusza polowanie, jakiego dotąd nie znała...

Wielcy tego świata już o nim wiedzą.

Nielegalne polowania na artefakty z przeszłości – Koniasz!
Zrujnowany rynek handlu zbożem – Koniasz!
Krach na giełdzie szmaragdów – Koniasz!
Skandal dyplomatyczny na Pustyni Gutawskiej – Koniasz!

Rusza polowanie, jakiego dotąd nie znała historia. Cesarscy komandosi, wojownicy ninja, Konwent do zwalczania magii i bezlitośni czarodzieje. Wszyscy chcą tylko jednego...

Zabić go! Zabić Koniasza! Mordujcie go tak by czuł, że umiera...

Przygody Koniasza czyta się szybko i zwinnie, to również cechy, którymi dysponuje nasz główny bohater. Chociaż znajdą się tacy, którym nie pasuje to, jak prędko bohater wylizuje się z poniesionych ran i staje znów do walki, to ja z przymrużeniem oka patrzyłem na tego typu sprawy. Już od pierwszej częśći przygód Koniasza podobał mi się styl jego walki i sposób jak autor wykazuje się widzą na temat nazw poszczególnych technik. Koniasz to taki twardziocha, który z determinacją brnie przed siebie. Ma swój honor i swoje zdanie. Nie da sobie w kaszę dmuchać. Ma też dystans do swojej pokiereszowanej twarzy. Przyrównałbym go do Terminatora :-). Wszystkie części napisane są dobrze i fanów Wiedźmina raczej by do siebie przekonały. Przy czytaniu historii o Koniaszu nie ma mowy o nudzie. Zachęcam.

molicaksiazkowa | 2010-12-26
Przeczytana: 25 listopada 2010

Prawdopodobnie będe szalenie nieobiektywna, bo Koniasza pokochałam od pierwszego wejrzenia, tzn. od zetknięcia się z powieścią "Na ostrzu noża", co miało miejsce ładnych parę lat temu. Ale do rzeczy...

Istnieje coś takiego, co nazywam magią książki, trudne to do definicji, ale chodzi mniej więcej o to, że człowiek otwiera powieść, czyta i ginie. Zaczyna się wszystko widzieć, słyszeć, czuć, kibicować bohaterom i zapominać o głodzie, senności i innych potrzebach. W przypadku historii o Koniaszu właśnie tego doświadczam. "Wilk samotnik" to świetna literatura rozrywkowa. Koniasz - najemnik, intelektualista, morderca, bohater i w zasadzie wiele wiecej, podejmuje się zadania dotyczącego odnalezienia magicznych artefaktów, oczywiście pojawiają się osoby, które za wszelką cenę chcą go wyeliminować z gry. Plusem powieści jest wartka akcja, Zamboch nie jest miłośnikiem "przegadanych" rozdziałów, a dialogi które się pojawiają mają w sobie życie i "pazur".

Bezapelacyjny...

Beremis | 2013-06-22
Przeczytana: 2013 rok

Bohaterów takich literatura widziała wielu, od Conana po Wiedźmina przez Bonda. Facet nie do zdarcia, sam w pojedynkę może walczyć przeciwko całemu światu.
Literatura rozrywkowa, nie ma du drugiego, czy trzeciego dna, intrygi niby są ale momentami na takim poziomie, że aż absurdalne.
Ale Zamboch pisze sprawnie, dlatego książka warta poświęcenia odrobiny czasu, relaks i rozrywka podobna jak przy filmach z Bondem.

Glaca | 2014-11-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 16 listopada 2014

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Niby fajnie napisana opowieść o losach twardziela zabijaki, którego zdążyliśmy już dość dobrze poznać w poprzednich dwóch częściach "Na ostrzu noża". Trzeba jednak przyznać, że podobnie jak w większości swoich powieści autor stworzył superbohatera, któremu nie da się nić zrobić. Jeden, dwóch, pięciu czy nawet dziesięciu przeciwników to żaden problem. Czasami trzeba tylko sięgnąć do niekończących się zapasów noży, w które jest „poubierany”. Niestety uważam, że z czasem potrafi to być nudne i przewidywalne. Jeśli napastnik śledzi Koniasza z góry można założyć, że skończy się to albo śmiercią napastnika/napastników lub mentorską rozmową.
Mocno zastanawia też wizerunek bohatera, który dodatkowo spotęgowany został rysunkami w książce. Koniasz wygląda niemal jak Frankenstein i naprawdę dziwi mnie jak przez większość książki ludzie mieli problem z odnalezieniem go w mieście. Wyobrażając sobie ten świat mam wrażenie, że bohater był niemal jak neon...

Yvaine | 2013-11-07
Na półkach: Kindle, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 listopada 2013

Koniasz znów uwikłany w wir zdarzeń czyli mój ulubiony czeski najemnik ponownie w akcji. I mimo, że urodą nie grzeszy, inteligencją i sprytem przerasta wielu. Ale przejdźmy do meritum.

Poprzedni tom przygód Koniasza, mam tu na myśli "Krawędź Żelaza", mimo że przeczytałam sprawnie, nie porwał mnie aż tak jak "Na ostrzu noża". Może to formuła krótkich opowiadań, a nie powieści, spowodowała, że powrót do Koniasza opóźnił się dość znacznie. Jakie więc było moje zdziwienie, gdy Wilk Samotnik wciągnął mnie po uszy. Fabuła mocno intrygująca, postaci drugoplanowe niebanalne i różnorodne. Zamboch zdecydowanie wrócił do formy, a ja szczerze nie mogę się doczekać, aż poznam zakończenie tej jakże ciekawej historii.

Fenrir | 2010-10-24
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 24 października 2010

No no na dalsze przygody Koniasza FS kazała czekać dość długo, a czy było warto czekać zdecydowanie tak. Mamy tu wszystko intrygę, ciekawe postaci no i metamorfozę Koniasza który starzeje się coraz bardziej coraz częściej zastanawia się jak by to było gdzieś osiąść na stałe, wspomina stare czasy. Do tego mały plusik za nawiązanie do "Bez Litości"

Paweł | 2014-03-19

PETARDA! Od pierwszych stron autor wrzuca nas w wir intryg, skrytobójstw, knowań. W środku oczywiście nasz ulubiony Koniasz - mocarz, koszący ninjów i innych najemników jak chłop pszenice na polu. Naprawdę, wciągająca książka.

daria | 2015-05-06
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 maja 2015

To moje pierwsze spotkanie z Koniaszem, może i od końca, ale to nie przeszkadzało. Książka mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Spodziewałam się po bohaterze, że będzie większym zbirem.

Łukasz | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Do przeczytania tego tomu przygód Koniasza wystarczyły mi zaledwie 24 godziny a to już samo w sobie stanowi dobrą rekomendacje. Podobnie jak to bywało w poprzednich częściach czy też opowiadaniach i tym razem największym wrogiem tego zabijaki okazuje się ciekawość. Facet z takim "CV" i zapasem gotówki już dawno powinien odłożyć broń i rozpocząć nowe życie w ciszy i spokoju. On jednak cały czas zafascynowany magią i historią przyjmuje kolejne zlecenie, którego wykonalność jak zwykle graniczy z cudem. Tym razem na jego drodze stają nie tylko "koledzy" po fachu, ale i bezwzględnie zwalczający wszelkie oznaki magii konwent oraz nasłani przez prawą rękę cesarza ninja.

Nie ma tutaj miejsca na nudę, czy też zbyteczne odejście od głównego wątku. To właśnie jest mocną stroną autora, potrafi on zachować szybką wartką akcje bez konieczności uciekania się do bezwartościowych zdarzeń i opisów. Sam osobiście uwielbiam aurę tajemniczości jaką zbudował on wokół głównego bohatera, jego...

Stress | 2015-08-24

Bardzo heroiczna, bardzo naiwna (czasami/często) i bardzo dobra - prowadzi mnie przez ciemne doliny - zła się nie lękam :)