The Emperor's Blades
Azalan

Brawurowo zarysowana historia - pełna makiawelicznych postaci, spisków, walk, zdrady i niesamowitej magii - w której każde z trójki głównych bohaterów odbywa zapierającą dech w piersiach podróż Złożony, przebogaty świat, w którym spotykają się członkowie cesarskiego rodu, elitarni żołnierze, kapłani śmierci, tajemniczy mnisi-wojownicy, uwikłani w meandry polityki i starożytne tajemnice....

Złożony, przebogaty świat, w którym spotykają się członkowie cesarskiego rodu, elitarni żołnierze, kapłani śmierci, tajemniczy mnisi-wojownicy, uwikłani w meandry polityki i starożytne tajemnice. Czytelnicy George'a R.R. Martina będą zachwyceni tą nową serią. - "Library Journal"

Kaden, dziedzic Nieciosanego Tronu, spędził osiem lat w odległym górskim klasztorze, poznając tajemne nauki mnichów służących Niememu Bogu. Ich rytuały zawierają klucz do starożytnej mocy, nad którą musi on zapanować.

Za morzem jego brat Valyn odbywa brutalny trening w Kettralu, elitarnej jednostce, której członkowie dosiadają gigantycznych czarnych ptaków. Przed nim ostatnia, śmiertelnie niebezpieczna Próba Hulla.

W stolicy zaś minister finansów Adare, wyniesiona na to stanowisko jednym z ostatnich zarządzeń cesarza, próbuje wykazać się przed swoim ludem. Jest także przekonana, że wie, kto zamordował jej ojca. Nie cofnie się przed niczym i uczyni wszystko, żeby sprawiedliwości stało się zadość.

Miecze cesarza to debiut roku w kategorii fantasy na Reddit Fantasy, wybrane jako jedna z najlepszych książek fantasy w plebiscycie Goodreads Choice Awards, pojawiły się na licznych listach najlepszych tytułów tego gatunku i najlepszych debiutów roku 2014, m.in. na "Liście polecanych lektur" czasopisma "Locus".

Błyskotliwa historia o konspiracji na imperialną skalę. - Col Buchanan, autor "Wędrowca"Epicka fantasy dla nowego pokolenia, czasem chropowata i ponura, ale nigdy niezaprzestająca napawać trwogą i zachwycać (...). To może być debiut roku. Miecze cesarza na różne sposoby przypominały mi moje pierwsze zetknięcie z takimi autorami jak Brandon Sanderson czy Patrick Rothfuss. Książka świeża i oryginalna, a zarazem uderzająca w znajomą nutę. - beauty-in-ruins.blogspot.comSkomplikowane postaci, zawiłe relacje i zakręcona fabuła (...) to cechy znamionujące wielką fantasy i Staveley w każdym z tych elementów odnosi sukces. Cudowny debiut! - Jason M. Hough, autor "The Darvin Elevator" i "Zero World"Staveley przedstawił się nam jako świetny autor epickiej fantasy. Miecze cesarza to jego pierwsza, ekscytująca powieść, z makiaweliczną polityką realizowaną na wielu poziomach, z intrygującym światem magii oraz trojgiem bohaterów, których indywidualne losy każą czytelnikowi z niecierpliwością czekać na kolejny tom. - Richard A. Knaak, bestsellerowy pisarz "New York Timesa", autor "Legendy o Humie"Staveley snuje odwieczną opowieść o rodzinie, stracie, spisku i zemście, lecz potrafi tchnąć w nią nowe życie. To fantasy o ostrym, drapieżnym charakterze, ze współczesną wrażliwością, proza napięta jak skóra na rękojeści miecza oraz postacie, z którymi możecie się utożsamiać i je przeklinać. - R.S. Belcher, autor "The Six Gun Tarot"Godny pochwały debiut, zabierze cię z powrotem do atmosfery starej dobrej fantasy, którą tak kochaliśmy. - afantasyreader.blogspot.comKażdy miłośnik Sandersona dostrzeże podobieństwa w pisarstwie obu autorów (...). Czytelnicy, którzy cierpliwie poczekają, aż elementy układanki wskoczą na swoje miejsca, będą świadkami niesamowitego debiutu. To imponujący początek nowej serii, która powinna znaleźć wielu fanów. Gorąco polecam! - Speculativebookreview.blogspot.com

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Heisenberg | 2017-10-04

Z tyłu okładki napisane jest że książka ta jest debiutem roku 2014 w kategorii powieść fantasy. Trzeba przyznać że jest to zasłużone wyróżnienie. Historia trójki rodzeństwa, dzieci skrytobójczo zamordowanego cesarza. Poznajemy stopniowo losy każdego z nich z osobna, i tutaj taka moja mała uwaga – wydarzenia związane z Adare są troszkę potraktowane ‘po macoszemu’, tymczasem dla przebiegu fabuły są chyba najważniejsze… Ale to tylko takie luźne spostrzeżenie.
„Miecze Cesarza” mają całkiem słuszną objętość, ale podczas lektury nie było mowy o jakimkolwiek uczuciu znużenia nią, co bardzo dobrze świadczy o warsztacie pisarskim Staveley’a. Kolejne – po ‘przeczytanym’ ostatnio przeze mnie Django Wexlerze – nazwisko godne uwagi w literackim świecie fantasy! Mam nadzieję że kolejne tomy będą równie udane, i kiedy ich lektura będzie już za mną, to będę równie zadowolony jak po przeczytaniu tej części.

Izabela Pycio | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

"Uzyskanie pewności jest niemożliwe. Świat jest zmiennym, niebezpiecznym miejscem. Ci, którzy czekają, by zyskać pewność przed przystąpieniem do działania, niemal zawsze czekają nazbyt długo."

Książka "Miecze cesarza" to uczta czytelnicza, ponad sześćset stron niesamowitych przygód, wypełnionych zagrożeniami, złowieszczymi znakami, sekretami, tajemnicami i intrygami, a to dopiero pierwszy tom świetnie zapowiadającej się serii "Kronika Nieciosanego Tronu". Powieść imponuje swoim rozmachem, wielowątkowością, bogactwem najróżniejszych ras, plemion, postaci, zwierząt, kreatur i bóstw. Już sam prolog powieści zawiera bardzo mocny akcent, który natychmiast podsyca naszą ciekawość. Niezwykle złożony i okazały świat fantasy wykreowany z wielką dbałością o najdrobniejszy szczegół od strony wizualnej, emocjonalnej i magicznej. Zagłębiamy się w niego z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem, z niecierpliwością przerzucamy kolejne kartki śledząc losy bohaterów, wyzwania i próby przed...

dilbi | 2016-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2016

Trafiła mi się kolejna perełka. Jak zwykle nie czytałam o niej opinii zanim zaczęłam i bardzo dobrze, bo bym się nastawiła :)
Czyta się rewelacyjnie. Mimo, że bardzo długa, to ani przez moment nie jest nudna. Dzieje się wiele, od pewnego momentu trup ściele się gęsto. Jest magia (i obstawiam, że będzie jej dużo więcej i to tej pradawnej), są wielkie niewiadome, są intrygi, układy, układziki. Jest braterstwo, przyjaźń i miłość. A wszystko dzieje się w trzech różnych częściach świata, często niedostępnych dla zwykłych śmiertelników.
Szukam kolejnego tomu i ustawiam w kolejce do czytania.

zolzowata_franca | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015

"Miecze cesarza" autorstwa Briana Staveley'a, to napisana z rozmachem pierwsza część cyklu "Kronik z Nieciosanego Tronu". To debiut roku w kategorii fantasy, wybrana jako jedna z najlepszych książek fantasy w plebiscycie Goodreads Choice Awards.

Ginie Cesarz Annuru, nie wiadomo kto jest mordercą. Jego dzieci, córka Adare, oraz dwaj synowie - Kaden i Valyn rozrzuceni są po świecie.
Adare po śmierci ojca zostaje ministrem finansów, na wyłączne życzenie ojca. Stara się dobrze wykonywać swoje obowiązki.
Kaden, który jest dziedzicem Nieciosanego Tronu pobiera od ośmiu lat nauki od mnichów w górskim klasztorze. Ciężka szkoła, kąpiele w przeręblu, bicie do krwi, głodówki itp.
Valyn przebywa w elitarnej jednostce, w Ketralu, gdzie odbywa trudny trening a przed nim ostatnia, niebezpieczna Próba Hulla.
Każde z nich podąża własną drogą, walczą by pozostać przy życiu oraz próbują się dowiedzieć, kto zamordował ich ojca. Czy im się uda? Czy zemszczą się na oprawcy ojca?

Fantastyka nie jest...

Moogwai89 | 2017-10-19
Przeczytana: 19 października 2017

Jeśli faktycznie Brian Staveley debiutuje właśnie cyklem o Kronikach Nieciosanego Tronu to jest to debiut wręcz wyśmienity. I tom czyli Miecze Cesarza opowiada losy trójki postaci: Kadena, Valyna oraz Adare. Są to dzieci Cesarza Annuru, który właśnie zostaje zamordowany. Kaden spędza połowę swojego życia w klasztorze, pośród mnichów, doskonaląc harmonię pomiędzy duchem, a ciałem. Ma mu to pomóc w walce z pradawnym wrogiem, który wcale nie wymarł wbrew obiegowym opiniom. Valyn zostaje oddelegowany daleko na wschód, aby ćwiczył się na żołnierza w elitarnej jednostce do zadań specjalnych. Jej znakiem rozpoznawczym są kettrale, ogromne ptaki mogące przenosić ludzi na duże odległości. Mamy także Adare, która po śmierci ojca staje się ministrem finansów. Cała trójka walczy o przetrwanie oraz wyjaśnienie kto stoi za spiskiem i morderstwem Cesarza.
Zacznę od tego, co mnie rozczarowało. Był to wątek Adare. Było go zdecydowanie najmniej i nie był zbytnio ciekawy. Może gdyby autor rozbudował...

Basiek | 2016-01-12

Pierwsza książka autora zawsze jest wielką niewiadomą. Spodoba się czy nie spodoba, wciągnie na dłużej czy czytanie jej będzie męką? Zawsze tak jest. "Miecze cesarza" to jedna z lepszych książek, jakie czytałam w ostatnim czasie.

Czyta się ją super - wartka akcja, brak przestojów, czarny humor w odpowiedniej dawce, no i świetnie napisane sceny walki, czyli wszystko to, co moim skromnym zdaniem w książce znaleźć się powinno.

Polecam gorąco!

eR_ | 2015-09-16
Przeczytana: 15 września 2015

Złożony, przebogaty świat, w którym spotykają się członkowie cesarskiego rodu, elitarni żołnierze, kapłani śmierci, tajemniczy mnisi-wojownicy, uwikłani w meandry polityki i starożytne tajemnice.Ginie cesarz Annuru, zamordowany przez nieznanych wrogów. Jego córka i dwaj synowie, rozrzuceni po świecie, robią, co w ich mocy, żeby pozostać przy życiu i zdemaskować zdrajców. Każde z nich podąża jednak własną życiową drogą wybraną przez ojca, a na ich losy wpływają działania odwiecznych nieprzyjaciół i nieodgadnione zrządzenia bogów.

Za morzem jego brat Valyn odbywa brutalny...

Janusz Szewczyk | 2017-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2017

Pisarze i pisarki fantasy z olbrzymim upodobaniem zajmują się losami rodów książęcych, królewskich i cesarskich, w niewspółmiernej i mało egalitarnej pogardzie mając żebraków, kmieci i resztę biedoty czasów feudalnych. Podejściem tym pisarze dziwnie przypominają większość opisywanych przez siebie arystokratów. Być może ma to też jakiś związek z mało pasjonującym charakterem uprawy rzepy i brukwi, ale ciągłe czytanie o królewnach, cesarzach, diukach, książętach i następczyniach tronu zaczęło mnie nudzić i irytować już jakiś czas temu. Książka B. Staveleya idealnie wpasowuje się w tę modę na skrólewione fabuły i opisuje losy trojga cesarskich dzieci, poczynając od dnia niezbyt naturalnej śmierci ich ojca. Konstrukcja fabuły nie jest zbyt oryginalna. Każde z trójki cesarskich dzieci ma swój osobny wątek, powoli zmierzający do połączenia się z pozostałymi tuż przed końcem powieści. Sposób narracji nie wymaga od czytelników żadnego większego wysiłku intelektualnego a autor zbyt łatwo...

Maciek | 2017-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Do książki, nieznanego sobie autora, zaciekawiony opisem, podszedłem jednak dość sceptycznie. W zalewie różnego rodzaju "młodzieżówek" i swoją drogą świetnych często, lecz równie często mało mających wspólnego z typową, klasyczną fantasy, pozycji z rodzaju "new weird"... Ciężko ostatnio o coś ciekawego, przyzwoitego dla tych (jak ja) lubiących czasem poczytać coś bardziej w klimatach heroic / epic/ high fantasy. Patrząc wstecz, na ostatnich kilka lat, przychodzi mi do głowy raptem kilka tytułów, a zwłaszcza "Droga królów" ( i jej kontynuacja) B. Sandersona oraz "Imię wiatru" (i jej kontynuacja) P. Rothfussa. Ale wracając do "Mieczy cesarza"... Dopiero po fakcie, zainteresowawszy bliżej autorem, odkryłem, że jest On zdobywcą (między innymi), David Gemmell Legend Award (za najlepszy debiut)- której wcześniejszymi laureatami byli chociażby wspomniani już panowie Sanderson i Rothfuss (oprócz tego również nasz pan Sapkowski) Przypadek? Zdecydowanie nie. Po początkowej nieufności, gdy...

Wielobarwna i napisana z ogromnym rozmachem opowieść o trójce dzieci zamordowanego Cesarze.
Dwóch braci, przebywających z dala od domu i szkolących się - jeden na następcę tronu, drugi na elitarnego żołnierza - oraz ich siostra.
Jest spisek, są wrogowie, jest legenda o prastarej rasie, jak sądzono -dawno wymarłej.
Wszystko to, plus ciekawi bohaterowie i wciągająca historia, w tej książce się znajduje.
Niespodziewane zwroty akcji, odrobina humoru, tajemnica do rozwikłania, wrogowie do odnalezienia i pokonania.
Książka jest napisana lekko i przystępnym językiem, dzięki czemu czyta się szybko. To bardzo dobra rozrywka i na pewno sięgnę po kolejne tomy.
Więcej tutaj: