Listy do domu

Wydawnictwo: Twój Styl
monique

Książka jest lektura zaskakującą - odmiennym od powszechnego wyobrażenia wizerunkiem prywatności artysty niepokornego, wykwintnego bywalca światowych salonów, przyjaciela gwiazd filmowych i urodziwego mężczyzny. W listach to, co publiczne w tym wizerunku, od intymności zwierzenia przedziela warstwa wybornej literatury, adresowanej do Ojca, Mirosława Żuławskiego. Żartobliwe i dosadne, "bez ogródek" i szydercze, czasem autoironiczne, czułe, gniewne, układają się w całe wątki o rodzinnych powikłaniach, charakterach, przypadłościach, zmiennościach losu powiązanego tradycją z długim ciągiem twórczych biografii sygnowanych nazwiskiem Żuławskich.

źródło opisu: Twój styl wydawnictwo książkowe, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie