Żuławski. Wywiad rzeka

Okładka książki Żuławski. Wywiad rzeka
Piotr MareckiAndrzej Żuławski Wydawnictwo: Krytyka Polityczna biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Krytyka Polityczna
2019-09-04
2019-09-04

Okładka książki To nie jest Polska Kamila Albin, Piotr Marecki, Regina Mynarska
Ocena 5,0
To nie jest Po... Kamila Albin, Piotr...
Okładka książki Oni migają tymi kolorami w sposób profesjonalny. Narodziny gamedevu z ducha demosceny w Polsce Tomasz Cieślewicz, Piotr Marecki
Ocena 6,8
Oni migają tym... Tomasz Cieślewicz,&...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Jeżeli kogoś obchodzi wersja skrócona, to: tak, warto jak cholera, nawet jeśli nie jesteś kinofilem.

Jeśli kogoś obchodzi wersja rozszerzona, to zapraszam do tekstu, który pozwoliłem sobie popełnić:

To jest książka, którą warto czytać wolno, intensywnie chłonąc poszczególne słowa i gdy się ją już skończy czytać, najchętniej zaczęłoby się lekturę od początku i ta kolejna lektura nie byłaby w żadnym wypadku od pierwszej uboższa, bo jest tam tyle tematów, że każde kolejne przeczytanie po prostu pozwala zapamiętać i przemyśleć więcej. A to wszystko dlatego, że Żuławski był erudytą tak wielkim jak artystą i ta książka to nie tylko świetny podróż przez twórczość Żuławskiego, ale przede wszystkim znakomite intelektualne starcie Żuławskiego z Mareckim i Kletkowskim - rzadko obecnie czyta się prawdziwe dyskusje, a tu ją mamy nieustannie i jest to doskonała, intelektualna droga, która prowadzi do nowych przemyśleń, wniosków, otwiera kolejne tematy.

Mądrego przyjemnie posłuchać.

Mądrego przyjemnie posłuchać.