Akwarium - moja pasja

Wydawnictwo: Galaktyka
akwarium, ryby, woda, rośliny
poradniki
Pafnucy

Niezwykle ciekawie napisany poradnik, w którym autor , zajmujący się od 25 lat akwarystyką, dzieli się swoim doświadczeniem. Szczegółowe opisy sprzętu, roślin, najpopularniejszych gatunków ryb wraz z informacjami o ich wymaganiach środowiskowych, żywieniu i rozmnażaniu. Dużo w niej osobistych wspomnień i anegdot. Jest to książka nie tylko łatwa i przyjemna w czytaniu, ale również pełna...

Dużo w niej osobistych wspomnień i anegdot. Jest to książka nie tylko łatwa i przyjemna w czytaniu, ale również pełna fachowej, merytorycznej wiedzy akwarystycznej popartej wieloletnim doświadczeniem.

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl/product,,440.html

Pafnucy | 2011-06-16
Przeczytana: 2011 rok

Jedna z najlepszych książek akwarystycznych na rynku, jakie pojawiły się w ciągu minionej dekady. Przystępnie i prosto napisana, a zarazem niezłym stylem, co wśród pasjonatów akwarystyki częste wcale nie jest.

P. Zarzyński nie tylko opisuje, ale dzieli się własnym doświadczeniem. Nie tylko dzieli się własnym doświadczeniem akwarystycznym, ale szczodrze użycza łamów autorom innym, których zasługi ceni i wylicza. Zdaje relacje z własnych wpadek i pomyłek, a opisy poszczególnych gatunków wyposaża niejednokrotnie w kontekst historyczny (kwestie związane z odkryciem itp.). Świetna, mądra książka, autor zaś - skromny. POLECAM.

MarK1989PL | 2015-11-04

Bardzo fajny poradnik. Napisany tak, że lekko się go czyta i na każdym kroku widać, że przez pasjonata. Spora ilość informacji tak dla zupełnie początkujących, jak i już zaznajomionych z podstawami akwarystyki. Od porad ogólnych, po całkiem konkretne dotyczące szczególnych gatunków roślin i ryb. Wszystko to poprzeplatane anegdotami i historiami z życia autora. Warto przeczytać.

Beata | 2011-10-07
Przeczytana: sierpień 2011

Świetny poradnik akwarystyczny, na dzień dzisiejszy odpowiada naszym realiom.

Dawid_Kucfir | 2016-08-05
Seba | 2015-01-02