Dom Smagany Wiatrem. Powieść o wypełnianiu się Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej

Okładka książki Dom Smagany Wiatrem. Powieść o wypełnianiu się Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej Malachi Martin
Malachi Martin Wydawnictwo: Antyk religia
2012-01-01
978-83-89920-91-6
J. K.
tajemnica fatimska kościół objawienia

Powieść czy książka na faktach? Przeczytaj i sam odpowiedz sobie na to pytanie.

Powieść czy książka na faktach? Przeczytaj i sam odpowiedz sobie na to pytanie.

Papież kontra antypapieski Rzym/Watykan. Mocne. Wszystko odbywa się za kulisami. Jak podkopać władzę papieską, by krótko mówiąc miał dość. Wróg jest w obrębie murów. Ciekawe studium stanu Kościoła posoborowego. Nie wszystko mi się podobało i nie wszystko należy traktować dosłownie - autor bowiem w pewien sposób opisuje zniszczenie Kościoła. Mamy tu np. pielgrzymkę do Rosji, której nie było. Czy problem z datą poświęcenia Rosji.

Powieść o zepsuciu instytucji kościoła katolickiego. O ambicjach politycznych i finansowych hierarchów kościelnych. I o moralnym zepsuciu. Powieść, to prawda, że fikcja. Ale napisana przez jezuitę...

Bardzo dobra pozycja! Gdybym ją przeczytał w latach 90-tych, pomyślałbym, że autor zwariował. Dziś jednak pewne rzeczy widać jak na dłoni. Dobry przewodnik i kompendium wiedzy na temat obecnej sytuacji w KRK, rozłamów, skandali i ruchów poniektórych hierarchów.

Przeczytałam ponad 100 stron tej książki, może więcej, teraz nie pamiętam.
Powodem, dla którego przerwałam czytanie jest fakt, że był to format pdf i czytało mi się niewygodnie.
Co do samej książki to Autor zaznacza na początku, że jest to zainspirowana, ale fikcja literacka, z bohaterami występującymi faktycznie w historii.
Gdyby nie format pdf to samą treść czytało się dobrze, czas przy książce mijał szybko, a intrygi interesujące. Wydaje mi się, że nawet dialogi osób autentycznie istniejących, choć ułożone dla fabuły, raczej oddawały charakter tych postaci.
MOŻLIWY SPOILER - chociaż ta scena jest zaraz na początku książki --
Jedyne, co mnie zszokowało to bardzo dokładny opis rytuału, tzw. czarnej mszy. Nie wiem, czy inspirowany prawdziwym, ale mocno mnie przestraszył.
Być może wrócę do tej książki, gdy znajdę w bibliotece papierowe wydanie (bo na własność kupić jej nie chcę).

Przeczytałam ponad 100 stron tej książki, może więcej, teraz nie pamiętam.
Gdyby nie format pdf to samą treść czytało się...

Dzis bez komentarza - polecam kazdemu - wierzäcym-obojetnym-ateistom.

Opiera sie ...niestety na faktach i rzeczywistosci...kto nie wierzy niech zobaczy co dzialo sie po soborze,jakie dzis owoce...a niestety fala idzie dalej...Zyjemy w ciekawych czasach.

Jedyny slaby punkt to glowny bochater...wypada w wiekszosci ksiäzki dosc naiwnie i blado.

Zalanczam link do "bochateröw" odnoszäcy sie do osöb rzeczywistych

Dzis bez komentarza - polecam kazdemu - wierzäcym-obojetnym-ateistom.

Zalanczam link do...

To jest pierwsza książka ,która napędziła mi mocnego stracha.Już pierwszego dnia,kiedy zaczęłam ją czytać,nie mogłam później w nocy zasnąć.Nie wiem co mi się stało,ale chciało mi się wymiotować,trzęsłam się ze strachu....To się stało jak przeczytałam opis satanistycznej ,,czarnej mszy",najbardziej mnie przygnębiło ,że brali w tym udział duchowni katoliccy.Jestem osobą wierzącą,Tradycyjną Katoliczką(tak jak ks.Martin),chodzę na Mszę św. Trydencką i orientuję się w tej tematyce jaką poruszył ks.Martin(masoneria,modernizm w Kościele),ale dzięki niemu pogłębiłam swoją wiedzę np. na temat NWO,satanistycznej pedofilii księży oraz działania szatana we współczesnym świecie.Ks.Martin jest dla mnie autorytetem,stałam się jego ,,fanką"(wiem,że to niedpowiednie słowo,no ale trudno).Czytałam też kilka wywiadów z nim,np. jego przemyślenia na temat ONZ,NATO,NWO,III Tajemnicy Fatimskiej są przerażające,ale prawdziwe.Polecam wszystkie jego książki i wywiady.Tu jeden z wywiadów ks.Martina z 1997 r.

Tu drugi wywiad z 1998 r.

Bardzo mi się podobała ta książka. Treść pasjonująca (dla mnie),początek przerażający jak w horrorze, z przewodnika "who is who" na końcu książki wynika, że niestety nie całkiem fikcyjny. Przesłanie też jest straszne ale jako powieść czyta się bardzo dobrze, jest sensacyjnie... Scenariusz nie sprawdził się w 100% ale powieść pozwala zrozumieć mechanizm. Warto przeczytać.

• Religia
  • Na regale