drzewa przyroda
flora i fauna
stoplamek

Na terenie Polski rośnie ponad 100 000 pomnikowych drzew. Czy wiesz które z nich są najgrubsze, najwyższe, najstarsze? Czy znasz związane z nimi legendy, podania i fakty historyczne? Zapraszamy do zapoznania się z najsłynniejszymi drzewami naszego kraju, zarówno tymi bardzo znanymi, jak choćby dąb „Bartek” z Zagnańska, jak i zapomnianymi, rosnącymi w rzadko odwiedzanych i trudno dostępnych...

Zapraszamy do zapoznania się z najsłynniejszymi drzewami naszego kraju, zarówno tymi bardzo znanymi, jak choćby dąb „Bartek” z Zagnańska, jak i zapomnianymi, rosnącymi w rzadko odwiedzanych i trudno dostępnych miejscach. Niniejsza publikacja przeniesie Cię w wyjątkowe zakątki Polski od tajemniczych terenów Dolnego Śląska po majestatyczne knieje Puszczy Białowieskiej i od karpackich szczytów po nadbałtyckie plaże. Wyjątkowe drzewa rosną bowiem niemal wszędzie i można natknąć się na nie zarówno w leśnej głuszy, jak i w centrach wielkich miast.
Książkę tę polecamy wszystkim pasjonatom drzew i piękna polskiej przyrody. Stanowi ona połączenie jedynego w swym rodzaju albumu ilustrującego piękno tych unikalnych tworów przyrody, poradnika na temat ich pomiarów, kompendium ciekawostek przyrodniczych i historycznych oraz przewodnika turystycznego ułatwiającego dotarcie do każdego z nich. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z jej treścią oraz praktycznego wykorzystania w planowanych wycieczkach, bowiem oglądane na żywo prezentują się jeszcze lepiej niż na załączonych fotografiach.
- opisy ponad 300 drzew pomnikowych
- dokładne wskazówki dojazdu