Strażniczka zastępu

Wydawnictwo: Tryton
strażniczka, zastępu, mitologia, walka

„Strażniczka Zastępu” to powieść przenosząca nas do świata znanego z nordyckiej mitologii. Świata okrutnych bogów, mężnych wojowników, przebiegłych Walkirii oraz straszliwych olbrzymów. To świat, gdzie życie jest ciężkie i surowe jak zima w Hrimthursheimie, a każdy dzień oznacza nową walkę o przetrwanie. Tu często honor i odwaga nie wystarczą. Równie ważne są spryt i oszustwo. Wszystkie chwyty dozwolone, żeby uciec przed groźbą Ragnaroku.

Michał Solanin – ur. w roku 1977 w Sandomierzu. Pisarz, publicysta i dziennikarz, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Publikował na łamach m.in. Tygodnika Nadwiślańskiego, magazynu „Tylko Rock” oraz czołowych portali internetowych. Debiutował w roku 2009 powieścią „Ostatni Nefilim”. Prywatnie miłośnik odtwórstwa historycznego, muzyki metalowej, yerba mate i dawnych żaglowców.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-tryton.pl/2194.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-tryton.pl/2194.html

Milena | 2012-05-21
Przeczytana: 20 maja 2012

Zdaje się, że rzucę w diabły Strażniczkę Zastępu. Nie mogę zdzierżyć traktowania czytelnika jak idiotę. Przeczytałam 60 stron i uznaję, że więcej nie dam rady.
Po pierwsze, bohaterowie. Jest ich około 10, wszyscy wymienieni z imienia. Jeden jest opojem, drugi jest bardzo mądry, trzeci jest zastępcą jarla. Reszta jest bezpłciowa. Gdyby któregokolwiek zabrakło, czytelnikowi nie robiłoby to różnicy. Posiadają imiona, na tym się kończy opis. To bez sensu. Można ich było nazwać 'resztą drużyny'. Tym bardziej, że zaraz mamy 5 walkirii, rownież wymienionych z imienia, ale one już mają konkretne funkcje, jak dowódczyni, siostry, trenerka nowicjuszy. Reginleif jest i tyle o niej. A zaraz potem mamy całą bandę bogów w Walhalli. Odzywają się bez sensu, nic to nei wnosi do fabuły, nie opisuje lepiej świata, oni tam po prostu są, by tylko powiedzieć "nie wiem co o tym sądzić".
Po drugie, Odyn. Zaczerpnął ze źródła mądrości w zamian za wydłubanie oka. Ktoś go w tej książce w konia zrobił z tym...

Fonin | 2011-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

Książka naprawdę niesamowita. Pełna różnorakich uczuć od miłości do nienawiści. Wnikamy w świat nordyckich bogów, wielorakich istot a w tym walecznych Walkirii.

Więcej na: szeleststron.blogspot.com

Grafogirl | 2011-08-18

Dobra, ale nie zachwycająca. Czyta się szybko i przyjemnie.

Recenzję można przeczytać na http://moja-biblioteczka.blogspot.com

Thorstein | 2016-01-19
Kassandra | 2014-12-16