Lubimyczytać.pl to:

seria/cykl wydawniczy
Siedem królestw tom I
wydawnictwo
Galeria Książki
złodziej, amulet, siedem królestw
typ
papier
klauduch444
7.49 (641 ocen i 69 opinii)

Opis książki

W Fellsmarchu nastały ciężkie czasy. Han Alister, do niedawna złodziej, zrobi niemal wszystko, by utrzymać siebie, matkę i siostrę Mari. Jak na ironię, jedyna wartościowa rzecz, jaką posiada, nie nadaje się do sprzedaży. Odkąd Han pamięta, zawsze miał na rękach grube srebrne bransolety z wygrawerowanymi runami. Wszystko wskazuje na to, że są magiczne - rosną wraz z nim i nie da się ich zdjąć. Życie Hana komplikuje się jeszcze bardziej po tym, jak chłopak zabiera potężny amulet Micahowi Bayarowi, synowi Wielkiego Maga. Amulet ten niegdyś należał do Króla Demona - czarownika, który przed tysiącem lat omal nie zniszczył świata. Bayarowie nie powstrzymają się przed niczym, by odzyskać tak potężny przedmiot. Tymczasem Raisa ana'Marianna, następczyni tronu Fells, toczy własną walkę. Właśnie wróciła na królewski dwór po trzech latach swobody u rodziny ojca, w kolonii Demonai, gdzie jeździła konno, polowała i uczestniczyła w słynnych targach klanowych. Po swoim święcie imienia szesnastoletnia Raisa będzie mogła wyjść za mąż, lecz nie jest zachwycona perspektywą poślubienia księcia z dużym zamkiem i małym móżdżkiem. Raisa pragnie być jak Hanalea - legendarna waleczna królowa, która pokonała Króla Demona i uratowała świat. Wygląda jednak na to, że jej matka ma inne plany - niebagatelną rolę odgrywa w nich zalotnik, łamiący wszelkie prawa, na których opiera się królestwo. Siedem Królestw zadrży w posadach, gdy losy Hana i Raisy zetkną się na kartach tej trzymającej w napięciu powieści.

źródło opisu: Galeria Książki, 2011.

źródło okładki: http://galeriaksiazki.pl/

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
sonline | 2014-01-09
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Świetna powieść fantasy. Niesamowicie mnie wciągnęła, czytałam ją w każdej wolnej chwili.

Autorka stworzyła bardzo absorbującą i przepełnioną magią historię, napisaną w sposób przemyślany i szczegółowy, ale absolutnie nie zanudzający. Jest tutaj wiele ciekawych wątków i zwrotów akcji. Główni bohaterowie są bardzo wyraziści, od razu mi sie spodobali. Jak na swój młody wiek, mają dosyć dojrzałe podejście do życia. Pochwalić można również postaci drugoplanowe.

Co poza tym? Oczywiście przygoda, tajemnica, lekki wątek romantyczny, niebezpieczeństwa, kilka smutnych momentów, spiski i intrygi. Gorąco zachęcam do lektury!

Kobra94 | 2011-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

„Oto jej święto imienia. Dzień, w którym zostanie oficjalnie uznana za zdolną do zawarcia małżeństwa. Dzień, w którym zostanie oficjalnie ogłoszona następczynią tronu i zacznie być przygotowywana do roli królowej.”

Król Demon. Kompletnie nic niemówiący mi tytuł. Cinda Williams Chima. Kompletnie nic niemówiące mi nazwisko. Po obejrzeniu okładki i przeczytaniu opisu, byłam nastawiona do tej pozycji negatywnie. O wiele bardziej lubię romanse paranormalne niż walki między królestwami. Miałam wrażenie, że znajdę tu coś typu Władca Pierścieni, którego nie trawię.

Głównych bohaterów tej opowieści jest dwójka. Szesnastoletni Han Alister, kiedyś będący złodziejem chłopak, teraz stara się żyć uczciwie. Jednak zwyczajny żywot dzieciaka zmienia się w momencie, gdy w jego ręce trafia czarodziejski amulet, należący do potężnego maga – tytułowego Króla Demona. Raisa, piękna i młoda księżniczka, następczyni tronu, nie chce poślubić wybranego jej mężczyzny. Bardziej podoba jej się inny zalotnik. D...

Bujaczek | 2011-09-09
Na półkach: Przeczytane, Recenzyjnie
Przeczytana: 07 września 2011

„Ukryj amulet i trzymaj się z dala od Bayarów. Jeśli się dowiedzą, że go masz, zabiją Cię by go zdobyć.”*

Zapraszam… Zapraszam do pewnego miejsca zwanego Siedem Królestw. Tu wszystko jest możliwe. Legendy o Królu demonie krążą z ust do ust. Czarodzieje czarują i są żądni władzy… Wszystko się zmienia, nic nie jest takie jak było… A magiczny amulet jest ważny i bardzo niebezpieczny.

„Król Demon” zaczyna się w momencie gdy Han wraz z swoim przyjacielem Tancerzem Ognia polują. W Łachmantargu w chwili obecnej nie jest zbyt dobrze. Ludzie głodują i chwytają się byle jakich sposobów by zarobić choćby na dach nad głową oraz jedzenie. Podczas łowów napotykają Micha Bayara, syna Wielkiego Maga. Do młodzieńców dochodzi do kłótni w efekcie czego Han zabiera młodemu magowi tajemniczy amulet. Gdy wraca do domu zostaje napadnięty przez swoich starych przeciwników. Gdy dotykają amuletu dzieje się coś dziwnego, odrzuca ich. Chłopak ucieka i ukrywa amulet…
W tym samym czasie na polowanie wybiera si...

DonSzabla | 2013-05-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 12 maja 2013

"Król demon" to początek historii Hana Alistera i następczyni tronu Fells, Raisy. Książka jest swoistym wprowadzeniem do kolejnych tomów "siedmiu królestw". Sięgając po ten tytuł nie radzę spodziewać się mnóstwa akcji, czy emocjonujących potyczek. Książka obfituje w szczegółowe opisy świata, które mają nas wprowadzić w krainę fantasy wykreowaną przez autorkę.
Początkowe strony czytałem z wielkim trudem. Rozdziały z Hanem były zdecydowanie najciekawsze. Tylko one doprowadziły mnie do momentów kulminacyjnych powieści, które zaczęły się mnożyć grubo po przeczytaniu połowy książki. Mnie powieść nie porwała. Moim zdaniem historia jest zbyt bajkowa i nudna. Mam nadzieję, że kolejne tomy będą zdecydowanie mroczniejsze i pełne akcji, bo właśnie tego brakuje w "królu demonie". Bo cóż to za fantastyka bez walk i grozy?

Książkę polecam osobom, które chcą zapoznać się z resztą tomów. W innym przypadku zdecydowanie odradzam i radzę szukać innej powieści.

7/10

Natalia-Lena | 2011-07-18
Przeczytana: 2011 rok

Dawno, dawno temu...

...za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Znacie? Znamy!
A za ,,siedmioma królestwami znacie”?
Nie? To poznacie!
W jednym z siedmiu królestw zwanym Fells mieszka księżniczka Raisa i drobny złodziejaszek Han. Arystokratka, dziewczę rozumne i dociekliwe, ma rychło zostać wydana za mąż, co jest dla niej iście przerażającą perspektywą. Gdy próbuje przekonać swoją matkę, królową Mariannę, do porzucenia planów matrymonialnych, docierają do niej wieści o niepokojach w królestwie. Rezolutna księżniczka postanawia wyściubić nos z komanty i wziąć sprawy w swoje ręce. Wychowywana do tej pory pod kloszem, poznaje smak prawdziwego życia swoich poddanych i wpada na trop wielkiego spisku, który może zniszczyć królestwo.
Z kolei Han, mieszkaniec ubogiej części miasta, walczy o przetrwanie swoje, swojej matki i siostry. Niedawno porzucił złodziejski fach i przywództwo w gangu Łachmaniarzy, i chwyta się każdej drobnej pracy by zarobić trochę grosza. Próbuje przy tym bezskute...

Ulka | 2011-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2011

Zacznę od tego, że czytając Króla Demona ma się wrażenie jakby się czytało dwie książki jednocześnie, ponieważ przeplatają się ze sobą rozdziały pisane z punktu widzenia dwojga postaci, które przebywają w różnym środowisku:
Księżniczki Raisy i Hana "Bransoleciarza" Alistera. Ona - chowana w bańce , jest nieświadoma tego co się dzieje poza królestwem, gdy skończy 16 lat będzie gotowa do wyjścia za mąż i wydaje się że jej jedynym problemem są liczni zalotnicy, jednak ma ona jedno pragnienie, chce móc decydować o własnym losie, chce po prostu pożyć i zdobyć więcej doświadczenia zanim wyjdzie za mąż i obejmie tron, bo wie, że taka właśnie czeka ją przyszłość. Bardzo fajna z niej dziewczyna choć bywa typową księżniczka która chce stawiać na swoim, to jej upór jest też jej zaletą, nie jest głupia i szybko się uczy...
On - były herszt gangu, który stara się wyjść na prostą, aby nie ściągać więcej na matkę i siostrę niebezpieczeństw; jest całkowitym przeciwieństwem księżniczki, mocno doświa...

Violy | 2012-05-09
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 04 maja 2012

Fantastyka jest moim ulubionym gatunkiem literackim już od czasów "Harrego Potter'a". Mam do niej szczególny sentyment, zwłaszcza, że to były moje pierwsze "grube tomiska", jakie czytałam. Najlepsze w takich utworach jest to, że są jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co się trafi. Do tej pory nie przeżyłam chyba żadnego zawodu książkowego, a "Król Demon" okazał się utworem godnym miana arcydzieła. Jeszcze zanim chwyciłam za lekturę zahipnotyzowała mnie okładka, której tajemnica rozwiała się wraz z kolejnymi stronicami utworu.

W "Królu Demonie" łączą się dwie historie: Raisy, księżniczki, przyszłej królowej Fellsmarchu oraz Hana Alistera, byłego herszta ganku, złodzieja. Han, zwany Bransoleciarzem, z powodu grubych, srebrnych bransolet z wygrawerowanymi runami stara się zrobić wszystko, by utrzymać siebie, matkę i siostrę Mari. Życie Alistera komplikuje się jeszcze bardziej po tym, jak chłopak zabiera potężny amulet Micahowi Bayarowi, synowi Wielkiego Maga. Potężna rodzina magów ni...

charlotte12 | 2011-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Opis mówi wiele, ale zawsze można dodać coś od siebie. Postanowiłam zmienić trochę konwencję i zamiast tradycyjnej recenzji zaprezentować coś nowego. A oto kilka faktów dotyczących dzieła Cindy Williams Chima:

• „Król Demon” to prawdziwa cegła. Jednak czyta się ją bardzo szybko! No i ta okładka. Totalnie fantasy.

• Felssmarch nie może się równać z żadnym innym miejscem. Chyba że mówimy o księgarni.

• Han Alister to najbardziej zdolny do poświęceń złodziej, z jakim miałam do czynienia. Mało kto tak bardzo kocha rodzinę, siostrę o imieniu Mari w szczególności.

• Micahow Bayar to syn Wielkiego Maga. Ich ród nie zaprzepaści okazji posiadania amuletu Króla Demona o ogromnej magicznej mocy.

• Raisa ana’Marianna to, druga po Hanie Alisterze, główna bohaterka. Jest szkolona na następczynię trony Fellsów. W głębi serca nie chce poślubiać „rozsądnego mężczyzny”, pragnie odtworzyć historię Hanalei.

• „Król Demon” skrywa tyle niespodzianek, iż byłam skłonna przeszukiwać nawet rogi kartek w p...

Tirindeth | 2011-07-20

Sięgając pamięcią wstecz, mam wrażenie, iż fantastyka, jako gatunek literacki, od zawsze mnie intrygowała i przyciągała. Zaczęło się, gdy miałam ledwo ponad trzynaście lat i pierwszy raz sięgnęłam po dzieła wielkich twórców. Później poszło już z górki. Teraz, po latach, wciąż zastanawia mnie to, dlaczego ten dział literatury jest dla mnie tak pociągający, tak inny niż wszystkie i przede wszystkim, na ile jesteśmy w stanie ocenić, czy książka fantastyczna jest rzeczywiście fantastyką, czy jedynie wbija nam go głowy nieprawdziwe, absurdalne obrazy?

Od pierwszych stron powieści poznajemy jasnowłosego Hana i jego miedzianoskórego przyjaciela Tancerza Ognia. Chłopcy są młodzi, ledwie szesnastoletni, lecz wydają się być nad wiek dojrzali. Właśnie ruszyli na polowanie, gdyż sytuacja w domu jednego z nich jest niepewna i głód nie jest obcy rodzinom z Łachmantargu, dzielnicy miasta przynależnego do zamku królewskiego.

I wtedy chłopcy spotykają trzech młodzieńców w ich wieku, którzy okazują si...

Versatile | 2012-10-20
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Nie było chyba w historii takiego królestwa czy kraju, którego nie dotknąłby jakikolwiek kryzys. Fellsmarch nie stanowi wyjątku i po krótkim okresie spokoju, nad grodem znów pojawiają się czarne chmury. Panowanie nad państwem przejąć chce Wielki Mag, który używając swoich tajemnych, czarodziejskich sztuczek manipuluje królową. Dodatkowo do swoich niecnych celów wykorzystuje też swojego syna, za wszelką cenę starając się go zeswatać z przyszłą następczynią tronu - Raisą.

Podczas gdy w zamku toczą się przygotowania do święta imienia księżniczki, były herszt „Łachmaniarzy” Han Alister próbuję pozbyć się ze swoich nadgarstków złotych bransolet, które od dzieciństwa zdobią jego ręce, tylko w ten sposób może zapewnić byt swojej rodzinie. Aczkolwiek wszelkiego jego wysiłki w celu usunięcia biżuterii okazują się bezowocne. Co więcej przez przypadkowe spotkanie z synem wielkiego czarownika, bohater szybko wpada w kłopoty, z których niełatwo będzie mu wybrnąć.

Wydawać by się mogło, że na prawi...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica