Król Demon

Tłumaczenie: Dorota Dziewońska
Cykl: Siedem Królestw (tom 1)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Demon King
złodziej, amulet, siedem królestw
klauduch444

W Fellsmarchu nastały ciężkie czasy. Han Alister, do niedawna złodziej, zrobi niemal wszystko, by utrzymać siebie, matkę i siostrę Mari. Jak na ironię, jedyna wartościowa rzecz, jaką posiada, nie nadaje się do sprzedaży. Odkąd Han pamięta, zawsze miał na rękach grube srebrne bransolety z wygrawerowanymi runami. Wszystko wskazuje na to, że są magiczne - rosną wraz z nim i nie da się ich zdjąć. Życie Hana komplikuje się jeszcze bardziej po tym, jak chłopak zabiera potężny amulet Micahowi Bayarowi, synowi Wielkiego Maga. Amulet ten niegdyś należał do Króla Demona - czarownika, który przed tysiącem lat omal nie zniszczył świata. Bayarowie nie powstrzymają się przed niczym, by odzyskać tak potężny przedmiot. Tymczasem Raisa ana'Marianna, następczyni tronu Fells, toczy własną walkę. Właśnie wróciła na królewski dwór po trzech latach swobody u rodziny ojca, w kolonii Demonai, gdzie jeździła konno, polowała i uczestniczyła w słynnych targach klanowych. Po swoim święcie imienia szesnastoletnia Raisa będzie mogła wyjść za mąż, lecz nie jest zachwycona perspektywą poślubienia księcia z dużym zamkiem i małym móżdżkiem. Raisa pragnie być jak Hanalea - legendarna waleczna królowa, która pokonała Króla Demona i uratowała świat. Wygląda jednak na to, że jej matka ma inne plany - niebagatelną rolę odgrywa w nich zalotnik, łamiący wszelkie prawa, na których opiera się królestwo. Siedem Królestw zadrży w posadach, gdy losy Hana i Raisy zetkną się na kartach tej trzymającej w napięciu powieści.

źródło opisu: Galeria Książki, 2011.

źródło okładki: http://galeriaksiazki.pl/

lacerta | 2015-07-19
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 19 lipca 2015

Nie sądziłam, że tak bardzo wciągnę się w świat stworzony w "Królu demonie". Autorka dość płynnie, a jednocześnie bez przesadnej szybkości wprowadza czytelnika w stworzony przez siebie świat. Cała książka była raczej przewidywalna i nie obfitowała w niespodziewane zwroty akcji, ale mam cichą nadzieję, że w dalszych tomach autorka zdoła mnie zaskoczyć.

Zdecydowanie lepiej czytało mi się rozdziały pisane z punktu widzenia Hana, niż Raisy, która strasznie mnie irytowała. A pozostali bohaterowie sprawiają wrażenie jedynie zarysowanych postaci i chętnie dowiedziałabym się o nich czegoś więcej. Mam nadzieję, że kolejny tom zaspokoi moją ciekawość.

Chociaż "Król demon" nie jest wylęgarnią zaskakujących zwrotów akcji, a do bohaterów nie zdołałam się przywiązać to pobyt w Fellsmarchu uważam za bardzo udany. Autorka ma przyjemny w odbiorze styl i potrafi wprowadzić czytelnika w swoją historię dość płynnie.
Z wielką przyjemnością czytałam książkę i mam nadzieję, że kolejny tom również...

Blue-eyedPassionate | 2017-09-03
Przeczytana: 2015 rok

Jak zwykle czytam książki z polecenia i jak zwykle, moi znajomi wiedzą, co porwie moje serce.
Cała seria siedem królestw zajmuje u mnie szczególne miejsce, za bohaterów, za otoczenie, emocje, historię.
Uwielbiam zamki, królowe, królów, księżniczki i czarnoksiężników.
Magiczny świat ma swoją moc.

Polecam z uśmiechem na twarzy.

Moya | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018

10 na 10...
Książka wciąga niesamowicie.
Trzeba wczytywać się w każde słowo i każdy detal - szczególnie na początku, ale gdy historia ta nas pochłonie to wiemy że każde słowo na każdej pojedyńczej stronie ma moc.
Książka jest z serii "fantasy"....mamy tu magię i królewstwo.. są też uzdrowiciele,wojownicy,drobni rabusie... i masę wszystkiego innego po trochu.
Nie ma głównego bohatera (przynajmniej w moim odczuciu) gdyż jest ich kilkoro. Każdy z nich ma swój wkład w tą historię.... i tak mamy ... księżniczkę, która na samym początku wydaje się pusta i rozpieszczona... gwardzista-zakochany po uszy,choć starający się to uczucie ukryć.... rabuś/rzezimieszek starający się być lepszym bratem i synem... pijak skrywajacy tysiacletnią historię...
Ach... z przyjemnością sięgam po kolejny tom .

snll | 2014-01-09
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Świetna powieść fantasy. Niesamowicie mnie wciągnęła, czytałam ją w każdej wolnej chwili.

Autorka stworzyła bardzo absorbującą i przepełnioną magią historię, napisaną w sposób przemyślany i szczegółowy, ale absolutnie nie zanudzający. Jest tutaj wiele ciekawych wątków i zwrotów akcji. Główni bohaterowie są bardzo wyraziści, od razu mi sie spodobali. Jak na swój młody wiek, mają dosyć dojrzałe podejście do życia. Pochwalić można również postaci drugoplanowe.

Co poza tym? Oczywiście przygoda, tajemnica, lekki wątek romantyczny, niebezpieczeństwa, kilka smutnych momentów, spiski i intrygi. Gorąco zachęcam do lektury!

Natalia-Lena | 2011-07-18
Przeczytana: 2011 rok

Dawno, dawno temu...

...za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Znacie? Znamy!
A za ,,siedmioma królestwami znacie”?
Nie? To poznacie!
W jednym z siedmiu królestw zwanym Fells mieszka księżniczka Raisa i drobny złodziejaszek Han. Arystokratka, dziewczę rozumne i dociekliwe, ma rychło zostać wydana za mąż, co jest dla niej iście przerażającą perspektywą. Gdy próbuje przekonać swoją matkę, królową Mariannę, do porzucenia planów matrymonialnych, docierają do niej wieści o niepokojach w królestwie. Rezolutna księżniczka postanawia wyściubić nos z komanty i wziąć sprawy w swoje ręce. Wychowywana do tej pory pod kloszem, poznaje smak prawdziwego życia swoich poddanych i wpada na trop wielkiego spisku, który może zniszczyć królestwo.
Z kolei Han, mieszkaniec ubogiej części miasta, walczy o przetrwanie swoje, swojej matki i siostry. Niedawno porzucił złodziejski fach i przywództwo w gangu Łachmaniarzy, i chwyta się każdej drobnej pracy by zarobić trochę grosza. Próbuje przy tym...

Wybredna Maruda | 2011-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

„Oto jej święto imienia. Dzień, w którym zostanie oficjalnie uznana za zdolną do zawarcia małżeństwa. Dzień, w którym zostanie oficjalnie ogłoszona następczynią tronu i zacznie być przygotowywana do roli królowej.”

Król Demon. Kompletnie nic niemówiący mi tytuł. Cinda Williams Chima. Kompletnie nic niemówiące mi nazwisko. Po obejrzeniu okładki i przeczytaniu opisu, byłam nastawiona do tej pozycji negatywnie. O wiele bardziej lubię romanse paranormalne niż walki między królestwami. Miałam wrażenie, że znajdę tu coś typu Władca Pierścieni, którego nie trawię.

Głównych bohaterów tej opowieści jest dwójka. Szesnastoletni Han Alister, kiedyś będący złodziejem chłopak, teraz stara się żyć uczciwie. Jednak zwyczajny żywot dzieciaka zmienia się w momencie, gdy w jego ręce trafia czarodziejski amulet, należący do potężnego maga – tytułowego Króla Demona. Raisa, piękna i młoda księżniczka, następczyni tronu, nie chce poślubić wybranego jej mężczyzny. Bardziej podoba jej się inny...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To jest naprawdę dobre!

Książka jest mało popularna, choć widzę, że sporo osób ją czytało, mimo że nie jest głośno o niej.
Nie będę się rozpisywać i tylko powiem, że jeśli ktoś chce rozpocząć swoją przygodę z dobrą fantastyką a niekoniecznie widzi mu się czytania Tolkiena czy Martina, to książka Cindy Chimy jest IDEALNA. Świat jest fajnie wykreowany, bohaterowie ciekawi (choć główna bohaterka potrafi czasem naprawdę zirytować), choć mamy parę nieścisłości i takich głupich scen. Bo np. jak dziewczyna, która nie wie, co się dzieje na ulicach zna sposób na przekupienie strażników i ogólnie wdarcie się do więzienia? Trochę naiwne, ale i tak miło się czytało!

Szczerze polecam!

sheina_3 | 2017-09-11

Sięgając po pierwszy tom tej książki i czytając jej opis spodziewałam się że będzie to naprawdę dobra książka. Po jej przeczytaniu stwierdzam że gdyby nie te przemyślenia, dylematy i problemy księżniczki Raisy,to napewno należała by do tej grupy.Jedynie co było ciekawego w tej książce to druga postać którą najbardziej uwielbiam czyli Hana Alistera,niedawnego złodzieja i herszta gangu.Jego przygody są naprawdę ciekawe.Posiada on talent do wpadania w kłopoty, mimo iż stara się ich unikać. Nie zagłębiając się w dalsze szczegóły,to jedynie napisze,że polecam tę książkę innym żeby zobaczyli jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

DonSzabla | 2013-05-12
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam
Przeczytana: 12 maja 2013

"Król demon" to początek historii Hana Alistera i następczyni tronu Fells, Raisy. Książka jest swoistym wprowadzeniem do kolejnych tomów "siedmiu królestw". Sięgając po ten tytuł nie radzę spodziewać się mnóstwa akcji, czy emocjonujących potyczek. Książka obfituje w szczegółowe opisy świata, które mają nas wprowadzić w krainę fantasy wykreowaną przez autorkę.
Początkowe strony czytałem z wielkim trudem. Rozdziały z Hanem były zdecydowanie najciekawsze. Tylko one doprowadziły mnie do momentów kulminacyjnych powieści, które zaczęły się mnożyć grubo po przeczytaniu połowy książki. Mnie powieść nie porwała. Moim zdaniem historia jest zbyt bajkowa i nudna. Mam nadzieję, że kolejne tomy będą zdecydowanie mroczniejsze i pełne akcji, bo właśnie tego brakuje w "królu demonie". Bo cóż to za fantastyka bez walk i grozy?

Książkę polecam osobom, które chcą zapoznać się z resztą tomów. W innym przypadku zdecydowanie odradzam i radzę szukać innej powieści.

7/10

Łędina | 2011-07-23
Przeczytana: 18 lipca 2011

"Król Demon" to najnowsza książka wydawnictwa Galeria Książki, którą zapragnął mieć każdy fan fantastyki, zanim egzemplarze wyszły na światło dzienne i na półki księgarń. Można zarzucić książce, że zrobiła sobie wielką reklamę przed wydaniem, a nawet po nim nadal nie schodziła ze stron portali dla wielbicieli literatury oraz miesięczników fantastycznych, takich jak choćby "Mowa Fantastyka", ale po co? Skoro pierwszy tom trylogii jest tego w największym stopniu wart. Przypuszczalnie rzecz biorąc, a przynajmniej takie jest moje zdanie, książka może uzyskać popularność uwielbianej przez wszystkich "Trylogii Czarnego Maga" do której autorka postanowiła napisać kolejne tomy wyprzedzające oraz poprzedzające wydarzenia. Wszystko zależy od tego, czy to my, jako czytelnicy damy książce szansę. Zacznijmy jednak od początku. Jak się patrzy na okładkę "Króla Demona", to można mieć wrażenie, że gdzieś widziało się już podobną. Takie skojarzenia mogą mieć szczególnie osoby, który przeszły przez...