Powrót do domu

Tłumaczenie: Krystyna Chmiel
Wydawnictwo: Książnica
Coming home
978-83-250-0041-7
powrót, dom, przyjaźń, szkoła, nastolatki
Isabell

Rodzice czternastoletniej Judydyty wyjeżdżają na placówkwę handlową do Singapuru, a córkę wysyłają do szkoły i internatem w Kornwalii. Osamotniona i pozbawiona rodzinnego ciepła dziewczynka zaprzyjaźniła się z koleżanką ze szkoły i przywiązuje do jej rodziny.Chętnie też odwiedza ich malowniczą posiadłość Nancherrow na wbrzeżu Kornwalii...

beataj | 2012-03-26
Przeczytana: 26 marca 2012

Lubię sagi, nawet jeśli mają tylko dwa tomy.
Lubie obyczajówki z dużą ilością wyrazistych bohaterów.
Lubię, gdy akcja dzieje się w innej epoce i ciekawych środowiskach.
Lubię tę autorkę za jej sympatyczne, lekkie pióro.
Po prostu lubię takie książki...

Emma | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Powrót do tej książki, to tak, jak spotkanie z dobrym i dawno niewidzianym przyjacielem.
Są książki, które dają dużo do myślenia, które bez zbędnych upiększeń opowiadają o życiu, o dawnych czasach, które na szczęście już nie wrócą.
"Powrót do domu", to historia dziewczyny spragnionej domowego ciepła, spragnionej własnego domu, przynależności do rodziny.
Książka jest bardzo ciepła, napisana pięknym językiem.
Myślę, ze kiedyś znowu do niej wrócę.

Milka | 2015-03-27
Przeczytana: 27 marca 2015

Uwielbiam takie książki! Świetna fabuła pisana lekką ręką, aż przyjemnie się czyta i nawet nie wiadomo kiedy "połyka" się tyle stron. Aż szkoda, że się tak szybko skończyła :)
Autorka świetnie przedstawiła krajobraz Kornwalii i aż samemu chce się tam jechać o oglądać te zakątki, w których żyją bohaterowie książki. Historia drugiej wojny światowej tylko dodaje uroku tej powieści i pokazuje ile musiała przejść miłość w tamtym okresie.
Była to pierwsza książka tej autorki, ale na pewno nie ostatnie. Zachęcam innych do przeczytania.

nina19 | 2016-02-27

To oczywiście czytadełko, ale napisane bardzo sprawnie, z angielską powściągliwością i wdziękiem. Pilcher stworzyła całe grono żywych, prawdziwych postaci. Prawdziwa, choć wycieniowana jest też wojna. No i cudownie przez autorkę opisywana Kornwalia. Acha... Jest także kilka ciepłych zdań o Polsce we wrześniu 1939 roku:-)

Lidka Aribaldi | 2015-12-16

Cudowna książka, jedna z takich, którymi człowiek się delektuje. Pogodna, że człowiek zaszywa się w swoim ulubionym domowym zakątku. Przy takich książkach byle jaki film nie ma szans. Odkąd wróciłam do czytania mam dylemat książka czy film. Film przeważnie przegrywa.

aannaa | 2013-11-14
Przeczytana: 2010 rok

Polecam wszystkie jej książki, ale tą najbardziej.

Isabell | 2011-06-10

niby zaczęłam ale jakoś mnie mnie wciąga... może kiedy indziej po nią sięgnę...

Gabriela | 2016-11-11
Przeczytana: 17 listopada 2016