Królowa deszczu

Tłumaczenie: Bożena Krzyżanowska
Wydawnictwo: Świat Książki
The Rain Queen
kasandra_85

Egzotyczny romans obyczajowy z wątkiem sensacyjnym, rozgrywający się w Tanzanii. Śledzimy losy Annah, misjonarki, która po strasznych przejściach zakochuje się i trafia pomiędzy członków plemienia Waganga. Tylko Annah wie, co przydarzyło się małżeństwu Carringtonów, pracującemu w misyjnym szpitalu. By znaleźć spokój musi ów sekret powierzyć ich osieroconej córce Kate... Dwie bohaterki, tragedia i „czarny ląd”, zaskakujący białych przybyszów jak przepowiednie miejscowych szamanów.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/krolowa-deszczu_p90079070.html

Monika | 2010-10-27
Przeczytana: 27 października 2010

Przepiękna powieść o baobabach, czarownicach, Tanganice/Tanzanii, miłości, dumnych wojownikach, zaklinaniu deszczu, tęsknotach małych i dużych, czerwonej, spalonej słońcem ziemi, talizmanach, misjonarzach, przyjaźni...
Takie powieści pozostają nie tylko w pamięci, ale i w sercu.

Hanka | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Na przeczytanientej książki namówiła mnie mama, która zachwycona tak wspaniale o niej opowiadała. Przyznam szczerze, początek mnie nie zachwycił, zastanawiałam się, skąd takie zachwyty nad tą książką. Ale po kilkunastu stronach przepadłam. Wsiąkłam w afrykański klimat, zachwycona roślinnością, rdzennymi mieszkańcami, czarownicami, magią, egzotyczną miłością.
Cudownie spędzony czas przy tej książce, zachłysnęłam się opowieścią o misjonarzach, o niezwykłej przyjaźni, zakurzonych drogach, rozłożystych baobabach, pięknych wojownikach.
Wspaniała książka, godna polecenia każdemu.

Paula | 2014-09-19
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 września 2014

Przepiękna powieść o miłości, nadziei, przyjaźni, tęsknocie aż do bólu duszy. To co mnie niesamowicie wzruszyło w tej książce to ogromne uczucie jakim Annaha obdarzyła Mtemiego i na odwrót. Szczera piękna miłość, poczucie spełnienia się przy drugiej osobie. Uwielbiam czytać i trochę już książek przeczytałam ale ta wyjątkowa powieść długo będzie obecna w mym sercu. Cudowna historia o prawdziwej przyjaźni a przede wszystkim miłości na całe życie, miłości do mężczyzny, do kraju, tubylców, do przyjaciół,o miłości do życia zgodnego z własną duszą i sercem.

motyl43 | 2013-04-12
Przeczytana: kwiecień 2013

"Jestem deszczem, powstającym z rosy,
Sprawiam, że trawa się śmieje,
ciesząc się życiem".
Piękna historia przepełniona słońcem, kurzem, dymem ognisk, przyjaźnią, miłością, przygodą, tajemnicą, szczęściem ,tragedią, poświeceniem, śmiercią, narodzeniem, nadzieją, zwątpieniem...Annah, Sahra, Michael, Stanley,Mtemi, Zania pozostaną w moich myślach i sercu. Mikroskop, adapter, bursztyny, bransoletki z kości,zioła - zawsze będą mi się kojarzyć z tą książką. "W jakim stanie jest Wasze serce?" "Wasze serce...będzie się miało bardzo dobrze jeśli przeczytacie tę książkę" - pytania w języku suahili.

Karolina | 2013-09-30
Przeczytana: 30 września 2013

Afryka- odległa, dzika, niebezpieczna ale jednocześnie piękna, wyjątkowa i pełna tajemnic. "Królowa deszczu" pokazuje jak Afryka potrafi zawładnąć człowiekiem, jego sercem, duszą i ciałem. Dla mnie jest to jeszcze wspaniała historia o poświęceniu człowieka dla innych nie oczekując niczego w zamian. Pomoc medyczna w Afryce jest jak cenny skarb, którego nigdy dość. Najbardziej zapamiętałam słowa jednego z bohaterów- Stanleya, który mówił, że największą radością dla niego byłaby lodówka pełna lekarstw, które nigdy się nie kończą. I poniekąd on i Annah zrealizowali to marzenie.
Cała historia zaczyna się tajemniczo, zbrodnią i pogrzebem widzianą oczami małej dziewczynki, która uczestniczy w pochówku własnych rodziców-zamordowanych misjonarzy. Później poznajemy Kate jako dorosłą kobietę mieszkającą w Australii. W jej samotne życie wkracza starsza sąsiadka-Annah, która chce opowiedzieć jej historię, która odmieni los obydwu kobiet. Długą historię o bólu, miłości i śmierci. Historię...

allison | 2012-01-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Napisana z rozmachem opowieść o miłości, przyjaźni, poświęceniu i pasji niesienia pomocy w ekstremalnych warunkach.

Afryka jawi się w książce nie tylko jako piękny kraj, ale przede wszystkim miejsce pełne niebezpieczeństw. Zagrożeniem są choroby, dzika przyroda i plemienne walki w krajach ogarniętych wojną. Do tego świata trafiają bohaterowie, którzy niosą medyczną pomoc. To ich wspólna misja, jednak sposoby leczenia są różne. Jedni hołdują tylko tradycyjnej medycynie i chrześcijańskiej posłudze, opartej ma modlitwie. Inni nie boją się sięgać także po miejscowe rytuały i specyfiki, łącząc konwencjonalne leczenie z afrykańską tradycją.
Te różne postawy sprawiają, że między niedawnymi przyjaciółmi powstają nieporozumienia, kładące się cieniem na ich całym życiu.

Powieść przedstawia w piękny sposób przełamywanie kulturowych barier. Jedną z nich jest zakazana miłość między ludźmi białej i czarnej rasy. Trudne buntownicze decyzje wymagają od obu stron wielkiej odwagi i siły.

Losy...

monika | 2015-02-21
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 21 lutego 2015

Świetna powieść o Afryce, misjonarzach, czarownikach, zaklinaczach deszczu, przyjaźni i zakazanej miłości białej kobiety do czarnego mężczyzny, o pięknej przyrodzie i klimacie Tanzanii. Od razu widać, że autorka zna i kocha Afrykę. "Królowa deszczu" to jedna z tych książek, które na długo zapadają w pamięci. Warta przeczytania, polecam.

filipinka | 2014-03-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 marca 2014

Polowałam na tę książkę w księgarniach od dawna, ale chyba wyczerpał się nakład. Znalazłam więc Królową deszczu w bibliotece i ustawiłam sie w kolejce do czytania. Moje oczekiwania były ogromne. Przeczytałam kilka stron i kompletnie przepadłam.

Książka ma w sobie jakąś magiczną moc, pod której wpływem pozostaje się od początku do końca. Zaczyna się wielką tragedią, a potem autorka retrospektywnie prowadzi nas do wydarzeń, które do niej doprowadziły. I choc niektóre wątki wydały mi się trochę naciągne i mało wiarygodne, na wszystko to przymykam oko. Albowiem trzymająca w napięciu akcja, piękne i dzikie klimaty afrykańskie (tradycje i konflikty plemienne, szamanizm), świetnie wykreowane postaci, które z ogromnym poświęceniem niosą pomoc potrzebującym (ale nie są to postacie posągowe - mają swoje słabości, wahania i wątpliwości), rekompensują te drobne fabularne mankamenty.

Świetna lektura.

Dona | 2012-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2010

Książka ta w mojej biblioteczne znajduje się na najwyższej półce . Poruszyła mnie nie tylko fabuła , ale przede wszystkim styl autorki książki . Jej się nie czyta , lecz chłonie pragnieniem bycia w środku akcji . Pisana jest bardzo obrazowym językiem . Po przeczytaniu tej książki , sięgnęłam po inne pozycje tej autorki . Mam wszystkie cztery wydane u nas do tej pory , ale zdecydowanie na pierwszym miejscu pozostaje " Królowa deszczu " .

kasandra_85 | 2011-07-27
Przeczytana: lipiec 2011