Noce deszczu i gwiazd

Seria: Biblioteczka pod Różą
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Nights of Rain and Stars
Noc, deszcz, gwiazdy

Kilkoro obcych sobie młodych ludzi z różnych krajów szuka w greckiej miejscowości Agia Anna ucieczki od problemów dotychczasowego życia. Pewnego dnia, kiedy goszczą w tawernie starego Andreasa, na ich oczach rozgrywa się tragedia: płonie statek turystyczny. Wspólnie przeżyty koszmar niespodziewanie zbliża wszystkich do siebie, co nie pozostanie bez wpływu na dalsze losy zarówno cudzoziemców, jak i właściciela tawerny oraz innych mieszkańców wyspy.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Polipei | 2015-05-24
Przeczytana: 24 maja 2015

Dwie gwiazdki Noce deszczu i gwiazd dostają za momentami fajny klimat greckiej wyspy (podkreślam momentami). Niby wielowątkowa, ale jednak każdy wątek o tym samym. Historie Elsy i Thomasa, Vonni, Fiony i Shanea, bardzo przewidywalne. Nie rozumiem idiotyzmu pierwszych stron, gdzie wszyscy zapoznają się i bawią w obliczu katastrofy statku i śmierci wielu ludzi. Pozycja słabiuteńka :)

| 2014-06-03

Lekka powieść poruszająca różne sfery życiowe.
Polecam

muszka-pietruszka | 2015-02-03

Obcy ludzie nagle stają się sobie bliscy w obliczu nieszczęścia. Niby banalne ale czyta się doskonale. Zwłaszcza w mroźne dni, kiedy tęskni się za wakacjami w Grecji.

ilo2012 | 2012-04-17
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 17 kwietnia 2012

super ksiazka,ukazuje problemy zwykłych ludzi .spotykaja sie calkiem przypadkowo na greckiej wyspie.to spotkanie zmienia ich zycie diametralnie,wkoncu rozumieja jaka droga maja isc.polecam

Grafitowa_ | 2010-05-16

Bardzo spodobała mi się ta książka. Ukazuje jak może się szybko zmienić życie.

eveo | 2012-09-12
Przeczytana: 12 września 2012

Bardzo życiowa i wciągająca opowieść, pozwalająca spojrzeć na problemy bohaterów z różnych perspektyw, przyjemnie mi się ją czytało.

Fragile | 2011-02-25
Przeczytana: 2011 rok

jak zwykle wsiąkłam:) nie wiem, jak Maeve Binchy to robi, ale nigdy nie zostawia czytelnika obojętnym wobec bohaterów - polecam :)

IzkaKocha Książki | 2013-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2013

olaszka | 2012-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2012

Podobała mi się. Książka bardzo życiowa i pozwalająca popatrzeć na problemy ludzi z innej strony.

calutka4ever | 2013-10-14

żadnych rewelacji przeciętna