To co najpiękniejsze

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
83-222-0078-1
powieść dla młodzieży
Xymena

"To co najpiękniejsze" to powieść zamykająca cykl, do którego wchodzą ponadto książki: - Karkołomna gra - Kto sieje wiatr Bohaterowie, znani z poprzednich powieści, jak Miłka, Teodor, Wojtek, młodzi górale oraz postaci zupełnie nowe, wkraczają w dojrzałe życie. Częstokroć muszą samodzielnie decydować o swoich przyszłych losach, określić swe miejsce w życiu. Rozpadają się, nie wytrzymując...

- Karkołomna gra
- Kto sieje wiatr

Bohaterowie, znani z poprzednich powieści, jak Miłka, Teodor, Wojtek, młodzi górale oraz postaci zupełnie nowe, wkraczają w dojrzałe życie. Częstokroć muszą samodzielnie decydować o swoich przyszłych losach, określić swe miejsce w życiu. Rozpadają się, nie wytrzymując próby czasu lub utrwalają ich przyjaźnie i pierwsze miłości. Uwikłani często w dramatyczne przeżycia własne, rodzinne kłopoty dzięki pomocy przyjaciół i obcych ludzi, potrafią znaleźć rozsądne wyjście w sytuacjach, wydawałoby się, ponad ich siły.

źródło opisu: Wydawnictwo Lubelskie, 1977.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Carnivore_ | 2013-07-31
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: maj 2012

Szczerze - przeczytałam tą książkę pobieżnie, bo tak jakoś do mnie nie przemawiała. Teraz żałuje, bo kiedy przypominam sobie fragmenty, to teraz mogłaby mnie zaciekawić. Zamierzam ją kiedyś przeczytać od deski do deski.

wakahisa | 2013-08-21

Niby banalna historia, ale ma wiele do opowiedzenia. Rozumiem opinie, że niektórzy nie dotrwali do końca albo czytali niedokładnie. Ale moim zdaniem warto sięgnąć po tę książkę.

Jabuilo | 2015-07-26
Agata | 2015-05-26