portret, obyczajowe, młodzieżowe
Scarlet

Jedna z książek z serii "Portrety", przedstawiającej obraz polskich nastolatków lat 70. XX wieku.

źródło opisu: Opis autorski

Justyna | 2017-05-22
Przeczytana: 22 maja 2017

Jest to króciutka historia o dorastającym nastolatku w czasach PRL-u. Mimo różnic cywilizacyjnych (brak komputerów,tabletów, telefonów komórkowych itd.)utwor przedstawia emocje i obawy bohatera podobne do emocji współczesnych dzieci. Andrzej mieszka w mieszkaniu z mamą i siostrą Majką. Andrzej po śmierci ojca pomaga mamie w domu. Odpowiada za rozliczenia finansowe z osobami wynajmującymi pokój w ich mieszkaniu. Mama pracuje popołudniami w hotelu i uczy się w szkole wieczorowej.Dzieci same spędzają popołudnia. Pewnego wieczora przychodzi późno do domu z obcym facetem.Majka śpi, a Andrzej słyszy nieznajomy głos mężczyzny. Przykro mu, że tak szybko zapomniała o ojcu. Ta książka ukazuje jak ważne są rozmowy z dziećmi o ich problemach. Warto rozmawiać z dziećmi o ich emocjach, smutkach, niepowodzeniach, bo oddalanie się niszczy jedność rodziną. W tej książce jest ukazany problem przybranego rodzica oczami dziecka. Często rodzice myślą, że relacje między przybranym rodzicem, a dziećmi...

Joanna Wiśniewska | 2015-04-02
kahness | 2015-01-06