Życie za życie

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Katarzyna

DeVi | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

Marek to nastolatek pracujący na ślurze na Mazurach. Niby nic, ale praca ciężka. Przynajmniej tyle może zrobić dla swojej rodzicielki. Niestety nie udało mu się przejść do następnej klasy, ponieważ nowa wychowawczyni go uziemiła na kolejny rok. Nie byłoby wielkiej tragedii gdyby nie fakt, że miał startować w międzyszkolnych zawodach pływackich, a to zaledwie krok od międzynarodowych. Jako świetny pływak miał wielkie nadzieję na karierę sportowca. Wszystko prysnęło wraz z nową nauczycielką.

Marek to postać takiego negatywnego bohatera z problemami wieku nastoletniego. Szkoła go nie interesuje, chodzi, bo musi. Śluza to zło konieczne, a jednocześnie miejsce dzięki ,któremu pokochał to co umie robić najlepiej – pływać. A co lubi? Pluć śliną przez zęby. Ohyda, wiem, aż się nie miło czytało, ale co poradzić. Taki charakterystyczny bohater. Ale to dobrze, bo tacy są najlepsi. I tu muszę przyznać autorce brawa, ponieważ naprawdę się postarała. Marek nie jest sztampowy, nie jest nudny,...

megi78 | 2017-01-27
marta | 2016-12-10