Opiekunowie

Watchers
83-7082-300-9
eksperymenty genetyczne
pharmaki

Z tajnego laboratorium Pentagonu uciekają otrzymane na drodze eksperymentów genetycznych dwie istoty: obdarzony niemal ludzką inteligencją pies oraz koszmarna bestia stworzona po to, by zabijać. Pies zaprzyjaźnia się z człowiekiem i zamieszkuje w jego domu. Psychopatyczny zawodowy morderca zabija wszystkich uczonych związanych z hodowlą zbiegłych istot. Bestia, trawiona niepohamowaną...

Pies zaprzyjaźnia się z człowiekiem i zamieszkuje w jego domu.

Bestia, trawiona niepohamowaną nienawiścią do psa, podąża jego śladem, siejąc po drodze śmierć i zniszczenie.

źródło opisu: obwoluta

alicjuszka | 2015-04-02
Przeczytana: 17 marca 2015

Czytała, czytałam, ... i przeczytałam. Nie przepadam za książkami SF być może dlatego nie do końca przypadła mi do gustu
Dla mnie główni bohaterowie to labrador (sama mam 12-letnią niezwykle inteligentną labradorkę :)) i Obcy, budzące odrazę i wywołujące strach stworzenie będący eksperymentami pewnego laboratorium.
Drugorzędni bohaterowie to Travis i Nora, których połączył pies nazywany przez nich pieszczotliwie kudłatą mordą i Vince płatny zabójca podążający za Einsteinem (tak się wabił labrador).
Czytając tę książkę zastanawiałam się czy jest możliwe osiągnięcie u psa takiej inteligencji ale obserwując co dzieje się wokół nas ...

Książka jednak niestety nie powala. Najlepiej czytało mi się początek i koniec.
Choć kibicowałam Einsteinowi brakowało mi jednak czegoś i teraz już wiem czego - zbyt mało autor poświęcił Obcemu. Owszem, co jakiś czas wplatał wątek z nim związany ale tylko sposób informujący czytelnika o tym co zrobił i jak było to brutalne. Dlatego zdziwiła mnie troszkę...

Marysieńka | 2013-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2013

Po przeczytaniu powieści "Opiekunowie" mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Travis Cornell, jeden z głównych bohaterów, podczas wędrówki po zboczach Santa Ana spotyka psa, golden retrievera. Ten zachowuje się dość dziwnie i za wszelka cenę stara się nakłonić mężczyznę, by umykali z tego miejsca czym prędzej. Travis początkowo zdziwiony ulega nastrojowi psa, pewien zresztą, że coś czaiło się w lesie, coś przerażającego i groźnego, bo poczuł irracjonalny strach, strach, którego nigdy wcześniej nie zaznał, mimo, iż służył dawniej w Delta Force.
Koontz często opowiada w swoich powieściach o przerażających tworach genetyki, rozmaitych stworzeniach będących efektem zabawy w Boga, przez co jego ksiązki poza tym, że są doskonałymi thrillerami zmuszają nas niejako do zastanowienia się nad różnymi problemami moralnymi tego swiata. Bo przecież nie jesteśmy Bogami a często tak się zachowujemy. Naukowcy prowadzą rozmaite badania, z reguły są ogólnie omawiane ale przecież tajne laboratoria na...

Darek DTSG | 2013-08-21
Przeczytana: 2013 rok

Nie jestem fanem książek z zabarwieniem SF natomiast w tym przypadku zaskoczenie było pełne . W tej książce mamy wszytko :
dynamiczna akcja , trzymająca w napięciu , wątek miłosny , wzruszające chwile , elementy SF i wszystkie te gatunki doskonale połączone zaprawione w dobrym stylu dla każdego coś dobrego .. :)
czyta się jednym tchem ...
Znakomita pozycja . Dean Koontz po mistrzowsku prowadzi napięcie , opisy zarówno postaci jak i miejsc bardzo dokładne.
Einstein bohater ,który oczarował czytelników to pies rasy Golden Retriever. Prywatnie autor posiada od lat psy tej rasy i to pewnie one podsunęły mu niektóre pomysły .... :)
Doskonała POLECAM nie tylko miłośnikom psów

PABLOPAN | 2012-03-28

Pierwsza książka Koontza, którą przeczytałem. Spodobała mi się jak nie wiem co i uważam że jest to najlepsza spośród jego powieści. Polecam każdemu, nie tylko miłośnikom zwierząt.

Adrian Jeżak | 2014-10-31
Na półkach: Przeczytane, Dean koontz
Przeczytana: 31 października 2014

Jak na ksiązkę, opinia jest przeciętna. Nie uwłaczając pisarzowi, uważam że sam wymyślił bym coś lepszego. Ale co do mieszania z błotem, na tym skończę.
To co najbardziej spodobało mi się w tej książce to motyw inteligentnego psa uwięzionego we własnym ciele. Można by go porównać do człowieka, który jest sprawny umysłowo ale nie umie przekazać innym informacji o swej świadomości i odrębności.
Bardzo pouczająca historia jeśli chodzi o wątki przyjaźni, oddania, poświęcenia dla bliskich. Pod koniec trzymająca w napięciu ale w środku dość przeciętna. Jednak moim zdaniem godna polecenia.
Pies...pies...pies, ale tam była także i druga postać. Czarny charakter, czyli bestia stworzona w wyniku badań genetycznych jedynie do zabijania. Ucieka ona razem z psem, a potem śledzi go by w swej nienawiści do jego piękna, zabić go. Uważam, że poświęcono jej za mało uwagi. Jej emocje i uczucia ujawniają się dopiero w przedostatnim rozdziale. A jednak, to brzydkie coś, czym gardzimy przez całą książkę...

Mieczysław | 2013-05-08
Przeczytana: 08 maja 2013

Wspaniała książka, czyta się łatwo, jednym tchem, no i wciąga niesamowicie od początku. Koontz mnie zachwycił. Wzorowo rozwija akcję, powodując wzrost napięcia aż do ostatniego zdania.

Immortalon | 2014-03-30
Przeczytana: 26 marca 2014

Stare i wszystkim dobrze znane powiedzenie rzecze: Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Trudno się z nim nie zgodzić. Spośród wszystkich udomowionych przez człowieka zwierząt, to właśnie pies najbardziej przywiązuje się do swojego właściciela, przejawia w stosunku do niego największy szacunek i potrafi wręcz wykazać się empatią wyczuwając nastroje swego pana.
Często też ludzie zadają pytanie: A co by było, gdyby psy potrafiły mówić? Czy dzięki temu doszło by do rewolucji międzygatunkowej, otwierającej nowy rozdział w historii? Czy psy potrafiłyby porozumieć się na naszym poziomie? Czy zdolne byłyby do nauki?" Na łamach swej powieści wydanej w 1987 roku, Dean Koontz postanowił zmierzyć się z tym problemem na polu socjalno-naukowym, serwując nam niesamowitą i przebojową powieść.

Opiekunowie uchodzą za jedno z flagowych dzieł Koontz'a. Jest to jedna z tych książek, które na trwale ugruntowały jego osobę jako autora z górnej półki, sprzedającego swoje powieści w...

WielkiBuk | 2015-05-05
Przeczytana: maj 2015

To nie będzie obiektywna recenzja, bo niestety w tym przypadku nie mogę zebrać się na obiektywizm - Dean Koontz skradł "Opiekunami" moje serce! Mnóstwo emocji, wzruszenia na każdym kroku i przeżywanie w niebywałym stopniu. Każdy miłośnik psów będzie zachwycony, tak jak zachwycona byłam ja :)
A biorąc pod uwage, że to moje pierwsze spotkanie z prozą Koontza, to zauważyłam, że jego styl łączy w sobie elementy Stephena Kinga i Michaela Crichtona.

Monika | 2016-12-10
Przeczytana: 29 października 2016

Czytam opinie Czytelników i ze zdziwieniem zauważam, że książka jest klasyfikowana jako SF. Mam znikome doświadczenie z powieściami SF, więc pojęcie o nich również mgliste. Sama nigdy nie wpadłabym na to, żeby zakwalifikować tę pozycję do SF. Dla mnie "Opiekunowie" to doskonały thriller z elementami abstrakcji. To zdecydowanie jedna z najlepszych powieści Autora, które do tej pory przeczytałam. Akcja, napięcie, wyraziści bohaterowie sprawili, że czytałam tę książkę z ogromnym zainteresowaniem. Bardzo ważne jest dla mnie to, że niemal z każdej strony powieści czuć było miłość Autora do psów. Polecam.

elwma | 2015-03-09
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Świetna książka, czyta się ją jednym tchem. Wartka akcja, wszystko spójne. Byłam bardzo ciekawa co wydarzy się w kolejnym rozdziale. Nie wiało nudą. Takie książki lubię. Polecam każdemu, kto lubi książki akcji z nutą since-fiction.