Batman/Judge Dredd: Sąd nad Gotham

Tłumaczenie: Dariusz Matusik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie Specjalne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: TM-Semic
Batman/Judge Dredd: Judgment on Gotham
komiksy
Mike Draven

Mogą powstrzymać siłę zagrażającą ich obu światom... Jeśli przestaną ze sobą walczyć...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wkp | 2014-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2014

W Gtoham zjawia się dziwaczny JudgeDeath. Piekielna istota wymierzająca własną, chora sprawiedliwość. Gdy w wyniku starcia z Batmanem traci ciało, wraca do swego wymiaru. Batman przypadkiem trafia tam za nią. Na jego drodze staje Sędzia Dredd, obrońca Mega City I, i zunając go za wroga, zamyka w więzieniu. Uratowany przez pomocnicę Dredda Batman staje do walki z Deathem i Scarecrrowem, która ma miejsce w Gotham…

I znów oceniam dzieło z listy 10 najlepszych wydanych w Polsce Batmanów. Tym razem dzieło z miejsca 3, przez wielu uznawane za najlepszy TM-Semicowy komiks z nietoperzem. I choć do scenariusza mam spore zastrzeżenia, to grafika po prostu mnie urzekła.
Fabuła w tym komiksie to coś, co zasługuje na ocenę ledwie 5 gwizdek. Scenariusz to sztampowy crossover, w którym nie dzieje się nic zaskakującego, emocjonującego czy ciekawego. Ot kolejna seria walk aż do przewidywalnego do bólu finału, w którym dobro, jak wiadomo od pierwszej strony, zwycięża. Nie wiem, czy twórca chciał...

comboometga | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Nie byłam pewna, co powinnam sądzić po pierwszym spojrzeniu na ten komiks, ale okazał się być całkiem dobry. Mogę powiedzieć, że nawet bardzo dobry.
Osobiście lubię trochę psychiczne rzeczy, tematy, refleksje... takie, które zostawiają dużo do własnej interpretacji.
Rysunki w tym dziele różnią się całkowicie od tych, które znam z innych komiksów, ale nie oznacza to, że są gorsze. Podoba mi się sposób, w jakim zostały przedstawione poszczególne postacie.
Czytałam komiks po angielsku, znalazłam taki w swojej bibliotece i muszę przyznać, że było trochę ciężko, ponieważ autorzy zastosowali tu mnóstwo skrótów i slangu.
Ogólnie bardzo mi się podobał i mogę spokojnie polecić.

Łukasz Śmigiel | 2011-05-30

Ha! Bisley Batman, sędziowie - akcja, akcja i jeszcze raz akcja, humor, genialne grafiki wprost do powieszenia na ścianie i nawet całkiem niezłe polskie wydanie.

Jaco87 | 2013-05-13
Przeczytana: 12 marca 2013

Absolutnie genialna oprawa graficzna wg mnie czyni z tego komiksu arcydzieło. Simon Bisley znakomicie łączy tutaj różne techniki malarskie. Pomimo tego, że fabuła jest dość banalna i głupkowata, może rozśmieszyć, a dzięki niesamowitym ilustracjom Bisleya wykreowany świat może wciągnąć czytelnika. Komiks celowo zrobiony jest w takiej konwencji i pod tym względem należy traktować go z przymrużeniem oka. Poza tym jest to najlepiej wydany komiks w historii wydawnictwa TM-Semic.

Aizen | 2016-10-19
LupusArctos | 2016-10-07