Lobo: Last Czarnian
lobo, wydanie specjalne, komiks
komiksy
Pablos

UWAGA! Piękne kobiety, przystojni mężczyźni, miłość, romans, hm... TEGO TU NIE MA, HA!

źródło opisu: TM-Semic

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wkp | 2013-05-13

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ VII

Lobo jest wściekły bowiem ktoś napisał jego biografię. Na biografię wściekłe są też panie walczące o moralność i gang wielbicieli Lobo. Ku pogorszeniu humoru lobo, który autorkę najchętniej by zabił i to bardzo powoli, szef L.E.G.I.O.N.U. Dox zlecam mu jej transport - żywej! Do tego okazuje się, że owa autorka to Czarnianka i nauczycielka Lobo! Biedny psychopata podejmuje się zadania, ale nie ma łatwo. Nie dość, że i jego gang i panie od moralności chcą dopaść autorkę, to jeszcze Lobo pakuje się w kłopoty i dodatkowo w pościg z nim rusza policja, oddziały Doxa, grupa fanów Elvisa Presley, a nawet baletmistrze!

I cóż ja mogę powiedzieć o tym albumie po równo dekadzie od lektury? Chyba tylko tyle, że nie dość, iż się nie zestarzał, to jeszcze nabrał mocy.

Co może być ciekawego w opowieści o psychopacie, który wymordował całą planetę by być jedyny w swoim rodzaju a który obecnie zajmuje sie tylko mordowaniem, zapytacie? Odpowiedź jest prosta: bo to...

książek: 1918
Isil | 2014-11-19
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 19 listopada 2014

Komiks zaskoczenie, nie lubię rysunków Bisley'a i tego typu komiksów a jednak to coś więcej niż sama przemoc a i kreska całkiem przyjemna.

tomsn | 2011-03-18

Zdecydowana klasyka komiksu w cyber-punkowo-kosmcznej konwencji. Lobo, outsider kosmiczny ścigany przez ligę wielbicielek herbatki i armat laserowych, tancerzy i swoich własnych fanów. Do tego musi eskortować... własną belferkę! Simon Bisley w szczytowej formie.

Oskar Pawlak | 2016-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Pierwszy komiks który kupiłem z Lobo i od razu trafiłem na najlepszy.

figgin | 2011-01-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Zdecydowanie mój ulubiony zeszyt z tej świetnej serii. Świetna kreska (w końcu Bisley, klasa), fantastyczny czarny humor... Bisley jest jedynym rysownikiem w tej konwencji ktorego trawię.

apl | 2015-07-22
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Naprawdę fajnie opisana przygoda niesamowitego Lobo. Ogromna dawka humoru w stylu tego sympatycznego bohatera ;) Wśród komiksów z nim - perełka!

Piotr | 2015-07-20
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Absolutny klasyk prostego i brutalnego komiksowego humoru. Nie dla wszystkich, ale jeśli ktoś lubi komiksy i lubi prosty humor - będzie się dobrze bawił czytając Ostatniego Czarniana ;).

drozynskixyz | 2017-04-06
Przeczytana: 2012 rok
QUEENfan | 2017-03-15
MichalF | 2017-02-05
23. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Największy Festiwal Komiksu w Europie Środkowo- Wschodniej odbędzie się jak co roku w Łodzi, zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszy weekend października.