Nelle Harper Lee

Książka Nelle Harper Lee "Idź, postaw wartownika" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna. Harper Lee urodziła się w 1926 roku jako... Książka Nelle Harper Lee "Idź, postaw wartownika" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna.

Harper Lee urodziła się w 1926 roku jako najmłodsze z czwórki dzieci Amasy Coleman Lee i Frances Finch Lee. Studiowała prawo na uniwersytecie stanowym w Alabamie. Została nagrodzona nagrodą Pulitzera w 1961 roku, za powieść "Zabić drozda". Film oparty na tej powieści otrzymał w 1963 roku nagrodę na Festiwalu w Cannes.

źródło opisu: Okładka książki

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Idź, postaw wartownika
Idź, postaw wartownika
Nelle Harper Lee

6,76 (1218 ocen i 190 opinii)
Idź, postaw wartownika Cykl: Zabić drozda (tom 2)
Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna. "Wyspą każdego człowieka, Jean Louise, jego wartownikiem jest sumienie.” Maycomb, Alabama. Dwud...
czytelników: 3653 | opinie: 190 | ocena: 6,76 (1218 głosów) | inne wydania: 3
Zabić drozda
Zabić drozda
Nelle Harper Lee

8,08 (9930 ocen i 768 opinii)
Zabić drozda Cykl: Zabić drozda (tom 1)
Lata trzydzieste XX wieku, małe miasteczko na południu USA. Atticus Finch, adwokat i głowa rodziny, broni młodego Murzyna oskarżonego o zgwałcenie biednej białej dziewczyny Mayelli Ewell. Prosta spraw...
czytelników: 26448 | opinie: 768 | ocena: 8,08 (9930 głosów) | inne wydania: 13

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (3)

2
12279
15804
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (138)

Czytelnicy (12277)

Cytaty tego autora (115)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Lista najczęściej krytykowanych w USA książek w 2017 roku

Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy – ALA (American Library Association) opublikowało na swojej stronie nową listę najczęściej krytykowanych i zakazanych książek. Organizacja publikuje spis każdego roku i uwzględnia w nim takie działania jak usuwanie książek z ogólnodostępnych bibliotek oraz szkół.


więcej
Jak zabić drozda?

Chyba nie ma na świecie czytelnika, która nie kojarzyłby „Zabić drozda”. Czy to z bestsellerowej powieści Harper Lee, która przyniosła autorce niebywałą sławę i nagrodę Pulitzera, czy z filmowej adaptacji z 1962 roku, która otrzymała trzy Oscary, w tym dla Gregory'ego Pecka za rolę Atticusa Fincha. Książka jest uznawana za jedno z najważniejszych dzieł współczesnej amerykańskiej prozy. I wciąż budzi kontrowersje.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd