Zabić drozda

Nelle Harper Lee Wydawnictwo: Rebis Cykl: Zabić drozda (tom 1) literatura piękna
To kill a mockingbird
literatura piękna
2015-10-20
Maciej Szymański
powieść amerykańska - 20 w. Maciej Szymański rasizm walka równouprawnienie

Książka zbyt długo czekała na półce „chcę przeczytać”. Przyszedł czas i wysłuchałam w interpretacji Joanny Koroniewskiej. W mojej ocenie bardzo dobrej i trafnej w doborze.

Akcja powieści toczy się w niewielkim miasteczku Maycomb w stanie Alabama, w czasie wielkiego kryzysu. Zdarzenia opisywane są z perspektywy odbioru 8 letniej dziewczynki o imieniu Skaut, córki prawnika...

arcydzieło :)

Wciągnęła mnie od początku! Wspaniała historia o dzieciństwie i moralności. Wspaniała historia o człowieczeństwie, którego często nam brakuje. Mimo to książka jest napisana bardzo lekki i przyjemnym językiem, żeby nie powiedzieć dziecięcym. Tytuł z którym każdy powinien się zapoznać.

Zabić drozda trzeba przeczytać. Po prostu.

Recenzja książki pt. "Zabić drozda" autor: Harper Lee
cyt. "Nigdy naprawdę nie zrozumie się człowieka, dopóki nie spojrzy się na sprawy z jego punktu widzenia (…) dopóki nie wejdzie się w jego skórę, nie pochodzi się w jego skórze po świecie".
cyt." Jeśli istnieje tylko jeden rodzaj ludzi, to dlaczego nie możemy żyć ze sobą w pokoju? Skoro wszyscy są tacy podobni, czemu...

Bardzo mądra książka, porusza wiele problemów z jakimi stykają się bohaterowie. Mimo tego, że jest to już dosyć stara twórczość wiąż można ją przełożyć na teraźniejszość. Czytając tę książkę rodziło się we mnie takie pragnienie, aby w przyszłości mój mąż był takim ojcem jak Atticus. Warta przeczytania, jedna z tych co wzbogacają nas może trochę moralnie.

Bardzo dobrze pokazana perspektywa dziecka wobec problemów dorosłych. Ciekawa. Mocna.

Klasyka. Niektóre książki po prostu należy przeczytać...

Niezwykła w swej prostocie !!!

Są takie książki, które na zawsze zostają w człowieku, zupełnie jakby zapisywały się gdzieś w pamięci komórek. To jedną z nich

Dyskusje

15 280