Taniec potworów

Okładka książki Taniec potworów
Carlos Rasch Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Seria: Fantazja, Przygoda, Rozrywka fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
1980-01-01
Salvator Tarley
Fantazja Przygoda Rozrywka SF

więcej Więcej

Poziom literatury dla nastolatków. Każde z opowiadań mogłoby być początkiem dobrej powieści.

Dosyć interesujące etiudy z NRD. Dla mnie, w odróżnieniu od kol. Jale przynależność do "technologiczno-socjalistycznej fantastyki" jest estetycznym walorem, a nie felerem. Właśnie taka hard-hamer naucznaja fantastyka a la "Młody Technik" kręci mnie niczym żeliwna maszynka do mięsa.

6 krótkich opowiadań w różnym klimacie s-fi, zarówno w przestrzeni kosmicznej, na innych planetach jak i Ziemi w przyszłości. Opowiadania łączą się drobnymi szczegółami, chociaż po przeczytaniu każdego z nich ma się niedosyt i wrażenie że mogłyby to być dłuższe historie. Na dwa wieczory :)

Nużący przykład technologiczno-socjalistycznej fantastyki, czyli zerowe pomysły (przeważnie awaria i próba poradzenia sobie z nią) w miałkiej, wkurzająco grzecznej otoczce, z obowiązkowym podkreślaniem zalet pracy zespołowej, międzynarodowego wspomagania inicjatyw i wrednych militarystycznych zapędów tych z przeciwnego bloku. W efekcie z sześciu opowiadań tylko jedno...

• Fantastyka
  • Horrory, thrillery, sci-fi
  • Mam i nie oddam
  • SF, fantasy
  • 🚀 Fantastyka naukowa
  • 2021

Dodaj cytat z książki Taniec potworów