Pierwsze podróże w czasie

Okładka książki Pierwsze podróże w czasie
Reinhard HeinrichErik Simon Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Seria: Fantazja, Przygoda, Rozrywka fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Fantazja, Przygoda, Rozrywka
Die ersten Zeitreisen
Krajowa Agencja Wydawnicza
1981-01-01
1981-01-01
Andrzej Krzepkowski, Andrzej Wójcik
perpetuum mobile atlantyda wehikuł czasu

więcej Więcej

Pastisz science-fiction, a przy tym zręczna drwina z pseudonauki.

Poczucie humoru, erudycja i nieograniczona fantazja - to cechy tej rewelacyjnej książeczki. Brawo, enerdowcy! W naszej polskiej SF nigdy nie powstało nic tak lekkiego i intelektualnego jednocześnie. Groteski Lema (Cyberiada, Bajki robotów, Dzienniki gwiazdowe itp.) są przy tej niewielkiej książeczce ciężkie i toporne jak płyty zbrojonego betonu.

Jedna z lepszych książeczek w serii "Z Glistą", czyli humorystyczne podejście do tematu podróży w czasie. Na całość składają się opisy kilku ekspedycji w czasie - między innymi w celu odkrycia twórców tarasów w Baalbeku oraz umiejscowienia Atlantydy. A ponieważ autor wcale nie stara się faworyzować którejkolwiek z istniejących hipotez dotyczących wzmiankowanych wyżej...

Czy pamięta może ktoś "Księgę VIII" przygód Tytusa, Romka i A’Tomka, w której niezastąpiony profesor T.Alent oddał w ręce chłopców „aparacik” umożliwiający podróże w czasie?

Wystarczyło chwycić się pudełeczka, pokręcić korbką odpowiednią liczbę razy i już lądował człowiek w mniej lub bardziej zamierzchłej przeszłości. Proste, prawda? (Każdy by chciał takie cudo mieć, że...

Wariacje na temat podróży w czasie i paradoksów. Nie jest może najwspanialej napisana, a pewnie wszystkie motywy były już gdzieś wcześniej, ale czytało się znośnie i nie nudziło.

Jedna z nielicznych udanych książek, które wydano w serii SF Krajowej Agencji Wydawniczej

• Fantastyka
  • Science Fiction
  • Chcę w prezencie
  • Fantastyka naukowa
  • 🚀 Fantastyka naukowa
  • 2021
  • Posiadam - Moja kolekcja

Dodaj cytat z książki Pierwsze podróże w czasie